Skocz do zawartości

WSK 125 - schemat wału


tomason2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje schemat wału korbowego. Chodzi mi dokladnie o to, zebym wiedział z czego sie sklada. Czy trzeba podkladki dystanoswe jesli tak to gdzie i jakie. Chyba wiecie o co mi chodzi.

Honda CBR F4 99

 

http://www.cbrf4.blogspot.com - moja przygoda z motocyklem Honda CBR F4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde moja wina,. zle chyba pytanie sprezysopwałem. Nie chodziło mi o budowe wału.

Chodzi mi o to, ze przed rozlozeniem silnika od wski 125 wał troche sie ruszał w karterach. Wiec wydaje mi sie, ze poprzednik zapomnial dac jakieś podkładek, albo czego, bo wal raczej nie powinien ruszac sie w karterach. Jak to jest ?

Honda CBR F4 99

 

http://www.cbrf4.blogspot.com - moja przygoda z motocyklem Honda CBR F4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba raczej nie powinien, u mnie w wsce były jakies podkładki dystansowe tylko nie wiem czy pomiedzy korbowodem a przeciwagami, czy miedzy przeciwagami a łożyskami, bo jak kupilem wske to zaraz robiłem remont silnika i sie odraz wał rozleciał :) taką fure kupilem. ale pozniej koles co mi ten wal robił to miedzy korbowod a przeciwagi nie wkładał zadnych podkładek,i ja pozniej jak składałem to dalem je miedzy przeciwagi a lozyska, i wszysko bylo łokej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę przeszłość warsztatowo -partyzancką większości wuesek, trzeba rozważnie brać się za dobór podkładek dystansowych na czopy główne wału korbowego.

- najpierw mierzymy suwmiarką (głębokościomierzem) głębokośc skrzyni korbowej w obu karterach,

- dodajemy do obu wyników grubość uszczelki,

- suma powyższych trzech wielkości daje nam szerokość skrzyni korbowej złożonego silnika

- mierzymy szerokość wau korbowego mierząc suwmiarką po zewnętrznych bokach przeciwwag,

- wynik odejmujemy od szerokości skrzyni korbowej

- uzyskujemy luz wału w skrzyni,

- od wyniku odejmujemy luz jaki musi mieć wał książkowo,

- otrzymujemy grubość potrzebnych podkładek dystansowych, którą dzielimy przez 2,

- mamy w ten sposób wymaganą grubość podkładek.

Wsio.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...