Skocz do zawartości

Łożyska do Simsona


Cycu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam w zamiarach w ferie zimowe zrobić remont silnika w swoim Simsonie S-51 (i zamienić skrzynię na 4 :buttrock:). Zakupiłem już praktycznie wszystko co potrzeba, waham się jedynie co do łożysk. Zależy mi na tym żeby zrobić to wszystko porządnie. Aktualnie po wstępnej orientacji przychylał bym się do łożysk firmy SKF. Co o nich sądzicie :?: Jakie ewentualnie inne firmy wchodziłby w grę :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SKF zdecydowanie najlepszy! I nie kupuje lozysk w sklepach motocyklowych! Kup w zwyklym sklepie z lozyskami a duzo zaoszczedzisz. Ceny nie sa przerazajace: Za jedno lozysko na wal SKF'a z luzem C3 do kawy dalem chyba 25zł . 6 łozysk (skrzynia+ wał) wyszlo mnie ok 110zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo kupiłes złe łożyska... FŁT. PPL to są badziewia:D Polskie łożsyak sa lepsze niż niemieckie. Maja bardzo dobrą jakość ... Ale muszą być dobrze zamontowane i mieć dobre symbole i luzy :buttrock: C3 oznacza symbol luzu ... wewnętrznego .. (chyba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SKF...albo FŁT... Polskie łożyska są naprawde dobre. SKF są wykonywane w bardzo nowoczesny sposub.. pewnie za niedługo i nasze będą wykonywane w takiej technologi :buttrock:
bo kupiłes złe łożyska... FŁT. PPL to są badziewia:D Polskie łożsyak sa lepsze niż niemieckie. Maja bardzo dobrą jakość ... Ale muszą być dobrze zamontowane i mieć dobre symbole i luzy C3 oznacza symbol luzu ... wewnętrznego .. (chyba)

 

Skad ty mozesz wiedziec czy NSK-FŁT sa lepsze od niemieckich lozysk skoro nawet nie wiesz co dokladnie oznacza znacznik C3. Poza tym pracujesz w fabryce, lub jestes inzynierem specjalizujacym sie w maretialoznawstwie ze stwierdzasz ze Niemieckie sa kiepskie?? (tak sie domyslam po twoich specjalistycznych odpowiedziach) :roll: Wiec jak nie wiesz nic w tym temacie to poco piszesz posty i wprowadzasz w blad ludzi?? Chyba ze ciebie to bawi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze wam powiem że ja kupiłem kiedyś do sima SKF C3. I dobrze że sprzedłam go zaraz po remoncie bo następny właściciel zrobilł ok 500km i znowu wymiana łożysk. A kumpel ma Koyo i śmiga cały czas. A z tym że polskie łożyska też są dobre to sie w 100% zgadzam. Ja kiedyś szukałem łożysk do czegoś to fachowiec mi powiedział że zwykłe polskie pracujące w oleju wytrzymują nawet do 18tys obr. Nie chce mi sie w to wierzyć za bardzo ale mówił to naprawde kolo który sie zna na łożyskach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem w swoim życiu kilkanaście remontów silników w Simsonach i innych 2-suwach zrobionych przez mojego kolegę i z doświadczenia napisze tak: idz do sklepu z AGD i kup łożyska do pralki,a one wytrzymają najwięcej (i są najtańsze). Pamiętając oczywiście o tym,że żywot łożysk zależy głównie od tego czym są smarowane. Chodzi przede wszystkim o łożyska na wale korbowym ( i broń Boże nie planuj głowicy). Jak zrobisz tak jak napisałkem to łożyska bankowo wytrzymają więcej od regenerowanego wału, a jak masz nowy to też będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...