Skocz do zawartości

MTX80 Vs DT80


DiboS60
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

nie mogę się wypowiedzieć o MTX bo nie jeździłem anie trochę, z zewnątrz podoba mi się bardziej DTka. Ja po zakupie mojej DT byłem poinformowany że nowy tłok, itd, itp ;) jak to się zwykle spotyka że wszystkie moto bo remoncie... no ale po jakimś czasie moc spadła, zrobiłem szlif, wymieniony tłok, splanowałem głowicę. Byłem z niej bardzo zadowolony, nie miałem żadnej awarii, nie pamiętam jakie miałem przełożenie na zębatkach ale vmax miała ok. 100km/h, jak dla mnie mocy wystarczało, nie jeździłem w b.trudnym terenie oczywiście. W b. długie trasy nie jeździłem, ale tak w 100 km w jedną stronę spisywała się dobrze, oczywiście z prędkością 80-90 km/h.

 

kończę to bo nie wiem czy coś sensownego napisałem, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Stalo sie:PZablokowana MTX i zablokowana DT-predkosc 76km\h MTX -80km\h DT

Moc-Nad kolegą w terenie mam zawsze przewage conajmniej 1 biegu w gore:PZablokowana mtx dawala rade pocisnac na gume z 2 biegu;]DT jakso niebardzo sie rwala z 1 ;]Ogolnie mogą grac role przelozenia.Wychaodzi na to ze Dt na takich samych przelozeniach jest szybsza,ale ma wiele mniejszy moment obrotowy.Nie ciagnie od 0.Jezeli chodzi o zawieche.Zdecydowanie lepsza przednia w MTX.Z tylem nie wiem bo u mnie jest wyjebany wiec biore pod uwage ze DT ma lepszy tyl.jak chodzi o jazde na laku zdecydowanie dt bez odchudzenia sie nienadaje...Spalanie..W zablokowanych moto Dt-3,7 MTx-3,5 litra..Ooglnie rzecz biorąc

 

DTLc2 plusy-Tarcza z przodu,wiedzej bajerow w silniku(wlacznie malego i duzego obiegu chlodzenia przez termostat,podgrzewany gaznik,szybsza

Minusy-Maly moment obrotowy,niezbyt poreczna w ciezszym terenie,Do stuntu sie nienadaje

 

MTXR-plusy-Wiekszy moment obrotowy,wutrzymalszy silnik(swobodniejszy obieg wody),

Minusy-brak taczy z przodu,wolniejszy

 

ogolnie rzecz biorąc inne fakty np utrzymanie i ceny czesci są podobne:)powiem tak.Jak ktos chce postuntowac na enduro wrypac sie w kokretniejszy teren i wyjsc z bagna z blotem na ryju to zdecydowanie MTX

 

jak ktos wiecej lata po szutrowych dorgach i asfalcie i spokojniej labo lyka skuterki i czasami walnie stoopie na przednim heblu to DT ;] pozdrawiam;)

 

Sorki DT-80km\h MTx-76km\h;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc szczerze gdybym dystoponował pewną kwotą pieniędzy zdecydowanie wolałbym DT, ponieważ wg. mnie ma lepszy wygląd wizualny. :icon_mrgreen: Ale przecież o gustach się ne dyskutuje a po 2 to w enduro i tak wygląd nie nie jest tak strasznie ważny.

 

Pozdr. Magik

Pozdrowienia z Kołobrzegu, europejskie miasto, ceny niemieckie pogoda angielska :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rok temu stałem wlasnie przed wyborem Dt czy Mtx. Wybrałem dt-tke i jestem z niej bardzo zadowolony. Bardziej mi sie podoba, moze jest cięzka i owszem to troche przeszkadza, ale jak sie ja opanuje tosie bardzo dobrze smiga :icon_mrgreen:. Mnie sie jezdzi super ale musze pomyslec nad jakas 125... Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Może się nie znam, bo nie posiadam DT, ale moje zdanie jest takie, że: ta owiewka z lewej strony jest moim zdaniem tak aż bardzo nie potrzebna. Bo przecież dzięki temu jest dobre dojście do silnika a po 2 tam jest dyfuzor (czy jakos tak to sie nazywa) i dość ładnie wygląda, więc źle moim zdaniem aż tak nie jest. Ale to jes tylko moje marne zdanie- zdanie nie posiadającego dt... :icon_mrgreen:

 

Pozdr. Magik

Pozdrowienia z Kołobrzegu, europejskie miasto, ceny niemieckie pogoda angielska :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...