Skocz do zawartości

Prosze o opinie HONDA vs KAWASAKI


Rekomendowane odpowiedzi

DYLEMAT

 

Na łamach ŚM przeczytałem coś wprawdzie innego. Na "scigaczu" nie napisali tam o 150KM które wg redaktorow ŚM były przez pewien czas dostepne. Nie wiem?? Ja bazuje na tamtych artykułach z ŚM. Strona ktora mi ZAJC podales jest mi znana, ale nie czytam artykulow na niej. Poszukam jeszcze w necie i upewnie sie która strona ma racje... Respekt za Twoje wypowiedzi. Musimy to sprawdzic:]

 

Pozdro

 

 

PS: Numer 11/2004 (2) - ten ŚM,

http://serwisy.gazeta.pl/motocykle/1,56501...html?as=2&ias=2 (to jest link z ŚM, ale nie ma dokładnego opisu). Jak bede miał czas to zeskanuje te strony i prześle... Sami odnajdziecie błędy, lub skorygujecie własne wiadomości :] Idę szukać dalej :=]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej-bc

No co do gwarancji wtrysku to nie zgodze się bo wcześniejsze są na gaźnikach, ponadto słyszałem że ludzie sobie bardziej chwalą te gaźnikowe bo miały leprze wyniki. A katalogowo masz gwarantowane chyba 160KM - gaźnikowe ;)

 

[ Dopisane: 13-01-2006, 18:23 ]

DZIADU

Znam lub znałem gości od R1 - brały, R6-brały,mój i kilku innych kolegów ACE - brał, YZFa1000 - kolegi brała a drógi który też miał kilka lat do tyłu ten model potwierdził. W salonie Yamahy stwierdzili że to norma. - Z tąd mam te wiadomości. To mnie tak odrzuciło od tej marki że postanowiłem sobie nie dolewać oleju :twisted: - nie kupując Yamah'y.

(jak mi niedowierzasz to moge Ci wysłać na pr. nr. telefonów tych gości :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej-bc

No co do gwarancji wtrysku to nie zgodze się bo wcześniejsze są na gaźnikach, ponadto słyszałem że ludzie sobie bardziej chwalą te gaźnikowe bo miały leprze wyniki. A katalogowo masz gwarantowane chyba 160KM - gaźnikowe :D

 

Co do danych katalogowych to z nimi jak napewno wiesz jest kibel. Dopuki ktos nie przejedzie sie na jakas hamownie i nie sprawdzi danych nie bedzie znal prawidlowej odpowiedzi. Takie sa realia. Gdy poczytalem te wszystkie posty znalazlem wiele sprzecznych informacji. Teraz szczerze mówiąc sam nie wiem w co mam wierzyc, na co patrzec a na co nie. Trzeba by sie wiele zastanawiac.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heloł,

http://www.motorcycle.com/mo/mccompare/97o...ensb/honda.html

drugi akapit, piąta linijka :D Artykuł pisany w 1997.

już po wątpliwościach. Chyba że autor wymyślił nazwę Super Blackbird ... :roll:

 

Jeśli chodzi o moc z hamowni, to pierwsze XXy osiągały koło 135 koników na kole. 164KM (katalog) to jest japoński pomiar na wale ;) czyli walenie w bambuko ;)

 

PZDR

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej-bc

No właśnie dlatego pisze katologowe. A co do ŚM. to nie jest to dobra baza danych. Zresztą to samo tyczy się większości czasopism i programów motoryzacyjnych w PL. Mają za mało kasy, ludzi którzy zrobili by to tak jak np. w Superbike'u. Chociaż Polska wersja tego ostatniego jest chyba najbardziej relatywnie oddająca specyfikę testowanych modeli. Przynajmniej ja odnosze takie wrażenie.

Dlaczego? A no dlatego że dla pożądnego sprawdzenia co dany motocykl sobą reprezentyje trzeba go porzadnie poużywać a czesami nawet zużyć a na to nie bardzo godzą się salony które pożyczają do "testów" swoje motocykle. Wiadomo kasa.

Czy np. przeczytałeś o tej panewce w ZZR w teście zamieszczonym w ŚM? bo ja nie. W tej gazecie każdy motocykl to świetny sprzęt i mają niewiele zastrzeżeń do jakiegokolwiek motocykla. To dobra literatura na start do świadka motocyklowego a później trzeba ją włożyć pomiędzy bajki - mówię o testach a nie np. o felietonach i innych art. które cenię, jak np. W. Kwasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko Irki, wszystko rozumiem. Czasem przez te czasopisma jestem w totalnm błędzie. Sam nie wiem co mam czytać. Na forum tez jest ciezko czegokolwiek sie dowiedziec: Gdy wczoraj zalozylem post odnosnie motocykla Honda CBR 900 itp. i jego oznaczen, zostal on zablokowany i dostalem ostrzezenie... To bylo za nic i nie wiem dlaczego. Moderator jeszcze mnie straszyl, nie wspomne ktory. Tak wiec widzisz... Moze jeszcze dostane ostrzezenie za te wypowiedź, ktora mowi jaka jest prawda. Wejdź w oczyszczalnie i zobacz ten temat, a potem looknij na tresc ostrzezenia jakie dostalem... BANALNA sprawa...

 

 

Pozdro i polecam do humoru przeczytac to co tam admin mi napisal. To nie ma sensu, bo nic nie zrobilem... Wiele osob dziwi sie dlaczego tak sie stalo. Nawet Pisza do mnie przez PW.

 

Wracajac do tematu XX-a musze poglebic sie w poszczegolnych informacjach i nikogo nie wprowadzac w blad. Dzieki wszystkim za naprowadzenie mnie nie dobry tor :]

 

Pozdro i RESPEKT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

irki, z braniem oleju to jest tak, że zawsze jest jakaś dopuszczalna normanorma. Z reguły jesto to od 0,5l do 1,0l na 1000km, nawet Mitsubishi przewiduje taką normę co nie znaczy, że MUSI brać. Te Yamahy, z którymi JA miałem do czynienia brały, ale w normalnych granicach. Każdy silnik z jakim miałem do czynienia coś wciagnął. Uważam, że FZ 750 z przebiegiem 80tys km bioraca 200ml oleju na 6000km to rewelacyjny wynik. Kumpla Stratus między wymianami wykazywał zużycie, ale nie powodujące konieczności dolewania (ok 500ml) natomiast od kąd dostał LPG, zaczął tłoczyć 400 na 1000km i to nie jest żaden problem. Dużo zależy od użytkowania, jeśli będziesz łoił cały czas do odcięcia (czy potrzeba czy nie) to będzie wciagać i nie zależnie czy to będzie Yamaha, Honda, Mitsubishi, Mercedes czy inny Aston Martin. Jeśli użytkujesz motocykl z głową, to nie będziesz sobie takimi rzeczami zaprzątał myśli.

Tylko głupiec ma na wszystko gotową odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIADU

No to że nie jest to aspekt zużycia silnika(do pewnych granic) to zdaje sobie z tego sprawę. Może i spokojnie bardzo nie jeżdże ale z poprzednich motocykli to tylko ZZRa mi brała a w dwóch pozostałych olej dolewałem co 6000km :) - jak wcześniejszy wylałem. I właśnie to mi żyć nie daje a raczej nie dawało podczas eksploatacji ACEa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Mnie nurtuje podobne pytanie a mianowicie prównanie XX z ZZR1200 i dlatego pozwoliłem sobie napisac to w tym temacie. Parę osób wspomnialo, że porównanie powinno wypaść ciekawiej. Nosze się z zamiarem kupna XX ale ostanio zacząłem sie zastanawiac nad ZZR 1200 a to z racji tego, że za podobną cenę mógłbym wyrwać model młodszy o rok albo i o dwa. Pytanie tylko czy warto.

 

Jeśli trzeba, założę nowy wątek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W angielskim Superbiku czy Fast Bikeu (nie pamiętam ) z zeszłego roku w teście porównawczym ZZR 1200 pokonał Hondę CBR XX... może to o czymś świadczyć, ale nie koniecznie musi hehe....mimo wszystko Honda i tak technologicznie stoi o stopień wyżej ...ZZR ciągle zasilają gażniki... no ale o ile pamiętam testerzy chwalili w ZZR dobrą ochronę przed wiatrem, lepsze prowadzenie i żwawszy silnik... w tym wypadku wybrałbym poprostu motocykl z mniejszym przebiegiem i młodszym roczniku i lepszym stanie...bo jeśli chodzi o nowe sztuki to chyba można je ulokowac na tej samej pozycji i cokolwiek by nie wybrać zagwarantują nam maximum wrażeń w swojej klasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W angielskim Superbiku czy Fast Bikeu (nie pamiętam ) z zeszłego roku w teście porównawczym ZZR 1200 pokonał Hondę CBR XX...

 

tak, ja tez czytalem ten opis i zzr1200 faktycznie pokonal xx, chociaz chyba wtedy caly test wygral ZX12R przed Hayabusa, pozniej ZZR1200 a na koncu byl XX.

jak znajde link to podesle,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie popisze sie niczym nowym honda to honda

przynajmniej jak kupujesz uzywane moto

jak nowe z salonu to nie wiem jak teraz czy kawa i inne odstaja od hondy ale wiem ze z dawniejszych czasow honda wypracowala sobie marke

 

ale mysle ze kieruj sie wygladem :lalag: jak jest mlode moto to mysle ze predzej go sprzedasz niz sie w nim cos posypie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...