Skocz do zawartości

w jakich butach jeździcie?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja póki co jeżdżę w wiernych sprawdzonych martensach, namierzam się również do zmiany i będę typowała na modekę lub uvexa. Z tego co widzę porady są bardzo rozbieżne, więc co mogę poradzić to w dniach 13-15 luty 09 w wawie odbędą się targi motocyklowe, na które ja się wybieram. Może coś konkretnego się tam znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dlaczego, ale nie mogę się przekonać do tych butów enduro..

a co byście powiedzieli na coś w stylu Alpinestars SMX albo SIDI B2? te mi się podobają... czy wg was pasują do SM ?

 

SMXów masz kilka. smx 3, 4, 5, R, plus.

 

Co do butów na supermoto to z tego co pamietam to sidi robi typowe buty na supermoto. model crossfire supermoto. http://www.sidisport.com/

 

mysle ze obuwie na motocykl szosowy nie do konca bedzie dobre bo jednak technika jazdy jest inna i sztywność buta offroadowego moze sie przydac

 

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwestia nogi bo jak dla mnie sa mega wygodne. zero zastrzeżeń. Mowisz ze nie da sie chodzic. to chyba normalne. to buty do jazdy a nie na spacery ;)

 

System polbuta wewnetrznego, zamka i rasheta jest idealny bo daje mozliwosc rewelacyjnego dopasowania buta do stopy.

 

No widzisz bart mi do końca nie przypasowały bo nawet nie mogę tego zamka z boku do końca zapiąć. Tak jak mówisz, kwestia pewnie nogi. Zobaczymy jak będzie z trwałością.

 

Bart - siłą rzeczy w takich butach też się chodzi.

Edytowane przez Vector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec właśnie dlatego, nie unikniesz chodzenia w tych butach i to mi chyba w nich najbardziej przeszkadza... jeśli chodzi o SM to ja i tak nie szaleje na drogach szutrowych i bezdrożach wiec mi takie buty aż tak bardzo nie są potrzebne.. dzięki za wszelkie opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja latam w Pumach 1000 V2

 

http://www.motonekoparts.com/files/detailed/d_5602.png

 

Mialem kilka gleb na torze i powiem ze poki co daja rade :)

 

Apropo butow na moto:

 

Jak kiedys zobaczylem u kolegi ktory po glebie zlamal sobie kostke sruby wystajace z niej to na drugi dzien stalem sie posiadaczem solidnych butow. Nikomu nie zycze drutow w kostce.

 

A dobre i solidne buty moga bardzo zmniejszyc ryzyko uszkodzenia stopy w przypadku ewentualnej gleby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździ sie w takich butach na jakie cie stac.....Wiecej nic na ten temat

 

A stac cie na takie buty jak szanujesz zdrowie. prawda jest taka ze kilka set zlotych mozna odlozyc tym bardziej jak ma sie pieniadze na zakup i utrzymanie motocykla.

 

 

 

 

No widzisz bart mi do końca nie przypasowały bo nawet nie mogę tego zamka z boku do końca zapiąć. Tak jak mówisz, kwestia pewnie nogi. Zobaczymy jak będzie z trwałością.

 

Bart - siłą rzeczy w takich butach też się chodzi.

 

to jest prawda, tez sie chodzi. osobisacie nie mam z tym wiekszego klopotu. wiadomo daleko sie nie zajdzie ale na krotkie odleglosci moge smigac smiało

 

Z tym zapinaniem zamka wiem o czym mowisz bo jak zalozylem te buty po raz pierwszy to myslalem ze sie załame. ale zalozylem jeszcze raz i je kupilem . smiglem z pol sezona i było bajecznie.

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)chociaż może warto było by się przyjrzeć bliżej nowince na 2009 rok - Sidi Vortice

Też się nad nimi zastanawiam. Druga opcja to Spidi XP7R:

http://www.xpd.spidi.com.pl/XP7-R.html

Oskaldowicz już się na nie zdecydował :biggrin:

 

Jeździ/jeździł ktoś w XPD?

 

Teraz mam SIDI B2 - przy szlifie dały radę i uratowały kostkę, jednak w ciepłe dni mocno dają się we znaki.

Edytowane przez Kirek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się nad nimi zastanawiam. Druga opcja to Spidi XP7R:

http://www.xpd.spidi.com.pl/XP7-R.html

Oskaldowicz już się na nie zdecydował :biggrin:

 

Jeździ/jeździł ktoś w XPD?

 

Teraz mam SIDI B2 - przy szlifie dały radę i uratowały kostkę, jednak w ciepłe dni mocno dają się we znaki.

hej,jak napisał jeden kolega każdy jeżdzi w tym na co go stać. ja wybrałem sprawdzony przezemnie temat- buty wojskowe-na vstarke lux,sztyna kostka,twarda podeszwa, szczelne(woda się nie wchlapuje, przyszyty jezyk na całej długosci)z drugą parą skarpet nawet ciepłe.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatko, IMO to nie tylko kwestia zasobności portfela - tylko tak jak bart b napisał wyceny własnego zdrowia :D

 

Ja początkowo jeździłem w czymś takim: http://www.military.pl/magnum_160m/magnum-...uot-_5632t.html

Potem zobaczyłem co się stało z nogą kumpla po szlifie (obuta w Magnum) i nabyłem B2. Ostatnio sam miałem spotkanie z asfaltem i zamierzam zwiekszyć szanse mojej stopy & piszczelina przetrwanie. Ot i wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...