Skocz do zawartości

Nowy gaźnik do junaka


grabster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

grabster a na jakiej strone go "zczailes" ? wejdz na www.agmot.strefa.pl i tamjest gazni chyba za 150zl. mnie zostal gaznik po junaku (bo dostalam nowke) ale czy dobry tak do konca.. (nie wiem jakim stanie sa dysze, czy nie jest zadkany itd) zapytam chlopaka bo to u niego lezy.

 

Goska

 

[ Dopisane: 19-1-06, 17:45 ]

sorki gaznik stoi za 85zeta :)

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam gaźnik od jawy TS , ale po remoncie silnika mam z nim problemy bo przy zapłonie kicha z niego i sie dymi nie wiem czy to wina gaźnika czy głowicy . Może spotkaliście się kiedyś z czymś takim?

 

Kolega dobrze ma zaplon ustawiony? luzy zaworowe? gaznik dobrze jest wyregulowany?

 

przy pegazie zazwyczaj poziom paliwa mial tu tez spore znaczenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapłon jest raczej dobrze ustawiony motor jak juz zapali to chodzi, luzy zaworowe ustawiałem też niedawno, ale czy gaźnik jest dobrze wyregulowany to nie jestem pewien. Tak się zastawnawiam czy zawory są szczelne skoro dym wylatuje przez gaźnik? a może wyprzedzenie zapłonu jest za duże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

Z tego co wiem,. to sa przynajmniej 3 ypy gaznikow Jawy TS. Np z trzeba dyszami i z tylko dwiema dyszami. Generalnie sprawa rozbija sie o wielkosc dysz, w gaznikach ktore spotkalem, a takze z doswiadczen kolegow wynika, ze wsadzane sa ta mnajrozniejsze przelotowo dysze, zazwyczaj za duze. Symbol inei pamietam, ale warto podobierac mneijsze dysze, poeksperymentowac (niektore dysze podchodza od kuchenek gazowych, poza tym w skleie ,,agm-mot" sa dostene rozne rodzeje dysz, o roznych przelotach i z roznym gwintem- cos sie wybierze).

 

Ale, jak juz niektorzy koledzy wspomnieli, nie ma to jak dobry, stary Pegaz.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mowiac zygam Pegazem,moze i trafilem na jakis h**owy model,wlasciwie nawet nie trafilem bo byl w zestawie z calym motocyklem,ale za duzo sie nadenerwowalem przy nim a teraz chwilowo uzywam go w mojej SHL175 do czasu jak nie znajde lepszego to tego trzasne 5 kilowym młotkiem i bedzie konec Pegaza :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wild , gaźniczek mnie interesuje, ale nie musisz sie zbytnio śpieszyć bo i tak pogoda nie dopisuje. Jakby co to czekam na odpowiedź. :P

 

Ja też mam gaźnik od jawy TS ' date=' ale po remoncie silnika mam z nim problemy bo przy zapłonie kicha z niego i sie dymi nie wiem czy to wina gaźnika czy głowicy . Może spotkaliście się kiedyś z czymś takim?[/quote']

 

Ja mam założony taki gaźnik i też mi na początku kichał, ale wystarczyło wzbogacić troszke mieszanke na biegu jałowym i chodzi bez zarzutu. Iglice mam opuszczoną na maksa, ale jak sie ociepli to będe jeszcze dostrajał i chyba ją podniose. Gaźnik ma oznaczenie BW 443752/2838 00 i dysze zaczynając od głównej 95/75/40 .

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mowiac zygam Pegazem' date='moze i trafilem na jakis h**owy model,wlasciwie nawet nie trafilem bo byl w zestawie z calym motocyklem,ale za duzo sie nadenerwowalem przy nim a teraz chwilowo uzywam go w mojej SHL175 do czasu jak nie znajde lepszego to tego trzasne 5 kilowym młotkiem i bedzie konec Pegaza :P[/quote']

 

Pegaz cierpi na te same choroby co jego pierwowzor - Amal Monoblock, przepustnica zrobiona z tego samego materialu co korpus gaznika wyciera sie szybko, a po zlapaniu wiekszych luzow nie ma mozliwosci ustawic wolnych obrotow, ani przejscia wyzej.

Drugi problem to za mocne dokrecanie srub kolektora ssacego, ktore powoduje wygiecie przylgni gaznika i lapanie lewego powietrza.

To z kolei powoduje trudnosci z zejsciem z obrotow.

Dodajac do tego kiepska wiedze wlascicieli na temat utawiania o obslugi, trudnosc znalezienia wlasciwej przepustnicy ( z odpowiednim podcieciem ), brak wiedzy wlascicieli ze elementy takie jak dysze i iglica z rozpylaczem ulegaja zuzyciu i wymagaja okresowej wymiany nie dziwie sie ze uzytkownicy Pegaza sa czesto nim rozczarowani.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...