Skocz do zawartości

czy mógłby ktos rozszyfrowac sygnaturę oponek?


Rekomendowane odpowiedzi

Bridgestone Exedra G547 110/70-17 54H T8801 E4 75R-000313 TAN458

 

Bridgestone Battlax BT45r 130/70-17 62H T9701 E4 75R-0000903

 

chodzi mi o datę produkcji. ale kluczem do bridgestone też nie pogardzę:buttrock:;)...

 

jesli temat był to przepraszam...

 

z góry potwornie dziękuję :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadne z tych danych co podałeś nie są datą produkcji

 

data produkcji jest w takim owalu zawiera 4 cyferki jesli jest to opona powyżej i z 2000 roku i 3 jeśli poniżej 2000

 

nie pamietam jak to jest ale pierwsze 2 albo 2 ostatnie to tydzien produkcji a 2 pozostałe to rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadne z tych danych co podałeś nie są datą produkcji

 

data produkcji jest w takim owalu zawiera 4 cyferki jesli jest to opona powyżej i z 2000 roku i 3 jeśli poniżej 2000

 

nie pamietam jak to jest ale pierwsze 2 albo 2 ostatnie to tydzien produkcji a 2 pozostałe to rok

 

wydaje mi się ze to to T8801 i T9701 czyli będzie 88tydzien i 97 2001roku... dobrze myślę?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
wydaje mi się ze to to T8801 i T9701 czyli będzie 88tydzien i 97 2001roku... dobrze myślę?

 

Ekhmmm, rok ma 52 tygodnie.

Nie wiem o co biega z tym oznaczeniem :roll: Odbiega od standarowego, gdzie pierwsze dwie to tygodnie, a dalej rok.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj na oponce literek DOT i dalej po nich powinno być w takim jak ktoś wcześniej wspomniał owalu sporo cyferek i na ogół ostatnie 4 to tydzień i rok produkcji...

 

pees. i szukaj w archiwum bo wszystko już na ten temat zostało powiedziane :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się ze to to T8801 i T9701 czyli będzie 88tydzien i 97 2001roku... dobrze myślę?

 

Ekhmmm' date=' rok ma 52 tygodnie.

Nie wiem o co biega z tym oznaczeniem :roll: Odbiega od standarowego, gdzie pierwsze dwie to tygodnie, a dalej rok.

pzdr[/quote']

 

hehehehe niezły jestem :buttrock::D:D:D:D:DD:D:D:D:D totalna bezmyslność z mojej strony ... dzięki <hahaha>... co za obciach :crossy:.

 

no własnie wg mnie tez jest jakies dziwne - dlatego pytam :P

 

juz mi mózg paruje od kombinowania- moze stąd ta pomyłka(hehe mam nadzieję w kazdym razie ,ze stąd :> )...

 

dzięki, pozdrawiam i oczekuję wybawienia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli będzie 88tydzien i 97 2001roku

 

ile tygodni ma rok? :buttrock: ja myślałem, że średnio 56...

97 tygodni x 7 dni=??? :crossy:

ale tak poważnie, to chyba brakuje daty... ja też jeżdżę na Exedrach, wyjaśniam oznaczenie: 110/70-17 54H

-110 szerokość gumy /mm/

-70 profil /% - szerokość do grubości...chyba/

-17 średnica feli

-54 index nośności /212 kg/

-H index prędkości /210 km/h/

-to tyle - reszta-nie wiem, ale daty chyba niet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak juz powiedziano DOT numer znajduje sie w takim owalu

(w latach 80 w trojkacie)

Pierwsze dwie cyfry oznaczaja - tydzien produkcji

drugie dwie - rok produkcji

 

A zeby to bylo calkiem jasne to tutaj zdjecie jak to wyglada

(w tym przypadku, ta opona zostala wyprodukowana w pierwszym tygodniu 2000 roku)

 

Dot00_neu.gif

 

 

 

 

 

 

SirAdam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli będzie 88tydzien i 97 2001roku

 

ile tygodni ma rok? :buttrock: ja myślałem' date=' że średnio 56...

97 tygodni x 7 dni=??? :crossy:

ale tak poważnie, to chyba brakuje daty... ja też jeżdżę na Exedrach, wyjaśniam oznaczenie: 110/70-17 54H

-110 szerokość gumy /mm/

-70 profil /% - szerokość do grubości...chyba/

-17 średnica feli

-54 index nośności /212 kg/

-H index prędkości /210 km/h/

-to tyle - reszta-nie wiem, ale daty chyba niet...[/quote']

 

to wiem... ale jest problem

 

w kółkach jest tylko E4...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez ty i dokladnie obejrzyj te opony, cos przeoczyles.

 

Tutaj text ze stron Bridgestone na temat daty produkcji;

 

Herstellungsdatum

Das Herstellungsdatum eines Reifens lässt sich an der mit den Buchstaben DOT („Department of Transportation“) beginnenden Identifizierungsnummer auf der Reifenflanke ablesen. Die entscheidenden Zahlen der DOT-Nr. sind die letzten vier, wie z.B. die 3802. Die ersten beiden Ziffern geben die Produktionswoche an, bei diesem Beispiel die Woche 38. Die beiden letzten Ziffern der Nr. (02) definieren das Herstellungsjahr des Reifens, in diesem Fall das Jahr 2002. FĂźr einen aktuell hergestellten Reifen steht somit als letzte Zahl der DOT-Identifizierungsnummer die 05. Achtung: In Deutschland sind die Buchstaben DOT auf dem Reifen, im Gegensatz zur USA, nicht zwingend erforderlich.

 

 

Niestety tylko po niemiecku znalazlem, ale w sumie pisze tam to samo co ja juz Ci powyzej napisalem,nie mniej i nie wiecej.

 

 

E4 to nic innego jak tzw. "E Numer" ktory jest potwierdzeniam dopuszczenia opony do ruchu drogowego.

Przy czym 4 to jak sie dobrze orientuje to sa Niemcy (ale nie jestem pewien) Ale nie musisz sie bac , w Polsce tez na nich mozesz jezdzic :buttrock:

 

 

 

 

SirAdam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bedzie ciezko Ci pomoc, sorry.

A tak na marginesie, to ja nie jestem zwolennikiem "mieszania" opon.

Z przodu inna, z tylu inna ? Toz to kazde kolo inaczej reaguje (przyczepnosc itd.)

No chyba ze nalezysz do ludzi ktorzy spokojnie jezdza, i na przyczepnosc itd. nie klada nacisku.

 

 

 

 

SirAdam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sie spotkałem jak szukałem oponki do mojej cb na sztuki bez daty... tzn. data była "zeskrobana", tylko ze to było w leżakowanej.

 

Sądzac po wymiarach i typie to opony wyglądają mi na oponki do jakiejsc 500... po profilu pasują do GS500 albo kawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...