Skocz do zawartości

A miała być obniżka :( a jest gó..o


Komarek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Trąbiono wszem i wobec, że w tym roku będą mniejsze składki OC

A jak zwykle jest gó..o

Właśnie dotarły do mnie papióry z PZU. no i się okazało że znowu drożej np. za 34 letniego komarka z moich obliczeń wyszło że jakieś 20% więcej :)

:D :evil2: :P :evil2:

 

A u mojego starszego to za katamaran troszkę taniej ale już za motocykl też drożej :evil2: :evil2: :evil2:

Ciekawe!!!

A jak tam u Was koledzy taniej czy drożej

 

Pozdrawiam i życzę w Nowym 2006 Roku : więcej bezpiecznie przejechanych kilometrów za mniejszą kasę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Ty, ale ja tam wole sie nie stresowac zza wczasu. Do kwietnia mam oplacone wiec na razie mi to wisi. Zaczne sie tym martwic dopiero w polowie marca jak przysla druczek przelewu na kolejny rok...

 

Cholera jesli PZU faktycznie znaczaco podniesie skladki to gdzie sie ubezpieczac, skoro "konkurencja" juz w ubieglym roku miala drozej?

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazam ze i tak nie ma na co narzekac, majac motocykl majacy na przyklad 1800 pojemnosci i tak zaplacisz podstawowa skladke (to 60 ?? 80 ??) a za samochod byloby juz ponad 1000 grubo... Mysle, ze na co jak na co,ale na oc motocyklowe nie mamy co narzekac, szczegolnie jesli ktos ma katamaran, to wie o czym mowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

No i wszystko jasne 8O

Rozmawiałem dzisiaj z sąsiadką, która pracuje w pzu i już wszystko wiem :roll:

Sprawa cenników wygląda następująco:

Zniknęły zniżki za pojazd ponad 25 lat :evil2:

Generalnie wzrosły opłaty za motocykle i motorowery a spadły opłaty za samochody :evil2: no może nie dużo wzrosły ale jednak.... Wygląda na to że ktoś w pzu nie lubi jednośladów :( Normalka chyba się jeszcze nie przyzwyczaiłem, że u nas nie lubi się jednośladów :? A może się po prostu zazdrości motocyklistom i dlatego się ich gnębi :arrow: Takie "polskie piekiełko"

Nie dajmy się :P

a Wszystkim "gnębicielom" motocyklistów : nieżyciowym i leniwym prawodawcom i urzędasom, nadgorliwym i niesprawiedliwym stróżom porządku oraz złośliwym katamaryniarzom życzę w nowym 2006 roku aby z czterech kółek przesiedli się na jedno kólko (czyt. TACZKĘ)

 

Pozdrawiam wszystkich motocyklistów i motorowerzystów i życzę w nowym 2006 roku: pełnego baku, wiatru we włosach,much na zębach, powietrza w oponach, zero korozji i kolizji i tyle samo powrotów co i wyjazdów z garażu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że ktoś w pzu nie lubi jednośladów :(  Normalka chyba się jeszcze nie przyzwyczaiłem, że u nas nie lubi się jednośladów :?  A może się po prostu zazdrości motocyklistom i dlatego się ich gnębi  :arrow: Takie "polskie piekiełko"

Nie dajmy się  :P  

A moze to po prostu kwestia że jest więcej jednośladów :arrow: więcej wypadków :arrow: więcej wypłat :arrow: wyższe ceny.Co do stawek dla samochodów to jakies czas temu podwalali w AŚ że na starsze samochody też są większe od nowego roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

No i wszystko jasne 8O  

Rozmawiałem dzisiaj z sąsiadką, która pracuje w pzu i już wszystko wiem :roll:  

Sprawa  cenników wygląda następująco:

Zniknęły zniżki za pojazd ponad 25 lat :evil2:  

Generalnie wzrosły opłaty za motocykle i motorowery a spadły opłaty za samochody  :evil2: no może nie dużo wzrosły ale jednak.... Wygląda na to że ktoś w pzu nie lubi jednośladów :(  Normalka chyba się jeszcze nie przyzwyczaiłem, że u nas nie lubi się jednośladów :?  A może się po prostu zazdrości motocyklistom i dlatego się ich gnębi  :arrow: Takie "polskie piekiełko"

Nie dajmy się  :P  

a Wszystkim "gnębicielom" motocyklistów : nieżyciowym i leniwym prawodawcom i urzędasom, nadgorliwym i niesprawiedliwym stróżom porządku oraz złośliwym katamaryniarzom   życzę w nowym 2006 roku aby  z czterech kółek przesiedli się na jedno kólko (czyt. TACZKĘ)  

 

Pozdrawiam wszystkich motocyklistów i motorowerzystów i życzę w nowym 2006 roku: pełnego baku, wiatru we włosach,much na zębach,  powietrza w oponach, zero korozji i kolizji i tyle samo powrotów co i wyjazdów z garażu :P

Ubezpieczenie motocykla na rok kosztuje mniej wiecej tyle, ile jedno tankowanie do pelna( nie liczac zbiornikow maratonowych ;) ) wiec ,moim skromnym zdaniem, ubezpieczenie mamy jak za darmo! I herezja jest narzekanie na taki stan rzeczy i plakanie o 3 zlote w ta czy w tamta strone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie płacze i nie heretykuje :roll: ale chodzi o zasadę :!: Te 3 zł to jest dokładnie 17% albo 0,85 litra benzyny albo 40 km przejechanych Komarkiem :( :P :P

Chyba byś nie chciał podwyżki ceny paliwa o 17%

Jeszcze jedna kwestia : ile dni w roku trwa sezon motocyklowy i ile kilometrów przejeżdżamy w roku motocyklem a ile autem :?: i jakie wyrządzamy szkody w razie kolizji :roll: (przecież to OC)

A tak w ogóle (jak mówił mi mój senior) to kiedyś w ogóle nie płaciło się OC za motorowery i co źle było :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba byś nie chciał podwyżki ceny paliwa o 17%

Nawet jakby byla podwyzka o 100 % ,to i tak mamy super tanie ubezpieczenia w porownaniu do reszty panstw UE. Po raz kolejny moze napisze-za miesiac ubezpieczenia third part(odpowiednik naszego OC) w UK zaplacilem za moj motocykl prawie 80 funtow. Ceny paliwa mamy na swiatowym poziomie, w kwestii cen ubezpieczen (cale szczescie) jestesmy jeszcze daleko w tyle.

Chyba byś nie chciał podwyżki ceny paliwa o 17%

Chciec tp ja sobie moge, a i tak zrobia co chca.

eszcze jedna kwestia : ile dni w roku trwa sezon motocyklowy i ile kilometrów przejeżdżamy w roku motocyklem a ile autem Question i jakie wyrządzamy szkody w razie kolizji Rolling Eyes (przecież to OC)

Uderzajac motocyklem w auto, mozemy narobic szkod na kilkadziesiat tysiecy zlotych. Ze wzgledu na statystycznie wieksze ryzyko powstania wypadku podczas kierowania motocyklem ,wysokosc ubezpieczenia musi byc adekwatna do mozliwosci powstania strat.

A tak w ogóle (jak mówił mi mój senior) to kiedyś w ogóle nie płaciło się OC za motorowery i co źle było

Bylo. Jakbys trafil jakis samochod, to ciekawe z czego bys pokryl powstale szkody :?: Niedano byla mowa o OC na rowery- co tez jest bardzo ciekawym i pozytecznym rozwiazaniem.

Dzisiejsze "motorowery" jezdza po 100 km/h, co dosc mocno odbiega od mozliwosci owczesnych komarkow itp wynalazkow :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej  zajc  czy ty aby nie jesteś rzecznikiem prasowym pzu  :(  :P  :P  

Tak zaciekle bronisz ich racji:

Niedano byla mowa o OC na rowery- co tez jest bardzo ciekawym i pozytecznym rozwiazaniem.

a jeśli jeszcze nie jesteś ich rzecznikiem to jesteś na dobrej drodze :roll:

Role ubezpieczenia OC dopiero docenisz jak bedziesz mial (odpukac) wypadek nie posiadajac go. Nie jestem rzecznikiem , ale potrafie rozsadnie myslec-zaplacic 100 zlotych rocznie i miec swiety spokoj. Widocznie jeszcze za mlody jestes by to zrozumiec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak

Widocznie jeszcze za mlody jestes by to zrozumiec...

zgadza się jestem na wiele rzeczy za młody :oops: :oops: :oops:

Ale też jestem na wiele rzeczy za stary 8O 8O 8O

Na przykład jestem za stary na to aby ktoś mi truł o obniżkach a podstępnie zabierał zniżki ( np. za pojazd pow. 25 lat : 50%)

Jestem też za stary na to aby nie mieć własnego zdania i nie potrafić bronić go :(

No i przede wszystkim jestem też za stary na to aby wsiadać na pojazd bez ważnego OC

 

Pozdrawiam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykład jestem za stary na to aby ktoś mi truł o obniżkach a podstępnie zabierał zniżki ( np. za pojazd pow. 25 lat : 50%)

A dlaczego stary, rozwalony gruchot stwarzajacy na drodze ogromne zagrozenie ma miec znizki :?: 8O Starym zlomom (patrz wiekszosc Poldkow, duzych Fiaciorow, Jelczow , Starow i innych rozjebusow) dowalilbym 100 % do OC, bo to jezdzace trumny. Tylko nie mylic z pojazdami zabytkowymi-bo te maja znizki 50 % na OC, ale jak jakis pojazd jest uznany za zabytkowy to znajduje sie w co najmniej bardzo dobrym stanie technicznym, i z reguly kreci bardzo malo kilometrow, a raczej sluzy jako ekspozycja stala. Bardfzo dobrze ze tak zrobili, trzeba w koncu rozroznic pojazdy o wartosci historycznej od zlomow jezdzacych po naszych drogach,

 

 

Jestem też za stary na to aby nie mieć własnego zdania i nie potrafić bronić go

Szkoda tylko ze troszke argumentow brak :(

No i przede wszystkim jestem też za stary na to aby wsiadać na pojazd bez ważnego OC

I to mi sie podoba :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...