Skocz do zawartości

simson sr51 zestaw tuningowy


Sikor_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

simki nówki wyciągały 90km/h jak się dobrze rozpędziły

:roll:

Kto koledze tak naopowiadal? simaki prosto z fabryki lecialy 75km/h (electronic). Jakby simaki lataly 90km/h to wszyscy by je kupowali bo latalyby lepiej niz seryjne japonskie/wloskie 50cc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu szczerze to spodziewalem sie czegos wiecej. Wiem ze niektorzy tu na forum maja 50 co jada po 80km/h <hahaha> ale moj ze wszystkimi przerobkami jedzie troche ponad 80km/h po prostej.

AAA wlasnie zapomnialem o 1 wadzie mojego simka. No wiec dzieki temu ze mam takie a nie inne sprezanie to mam wieksze obroty i spalanie stukowe ;/ tzn przy duzych predkosciach obrotowych resztki nie spalonego paliwa detonuja co robi duze spustoszenie w wale itp. musze stosowac benzyne conajmniej 98 oktanowa o 95 moge zapomniec.

ooo to ześ tera dojebal z tym spalaniem detonacyjnym<hahaha> czlowiku gdyby takie coś nastepywalo to byś mial silnik słaby jak siki pająka...gdy przy suwie w dul dopalały sie resztki paliwa<wielkie lol> bo albo wybuch uslyszal byś w gazniku bo cisnienie ucieklo by przez okno ssące albo w wydechu...To raz..A 2 tak duze cisnienie bardzo ciezko uzyskac w 2T na zeliwnej tulei..szczegulnie w simsonie gdzie nieoszukujmy sie materialy rewelacyjne nie są;]po2 dzial Mechanika 2T jest Temat,,Experymet wypalil teraz tlyko poprawki"Masz tam film z przerobieniem silnika simsona i zalozeniem Cylindra 6plukowego na tulei pokrytej nikasilem,jednopiersicieniowego tloka ze smaroawniem zwrotnym....I to wiecej niz 100 niepoleci wiec nie pie..ol mi ze po wsadzeniu membrany i splanowaniu glowicy polecisz 100 :) bo ja mialem wiele wiecej przerobek i tyle nieuzyskalem;]Ps zebys uzyskac spalanie z puktowego juz na detonacyjne Musial bys uzyskac sprezanie bliskie 18atmosfer:Dpzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, mnie sie temat podoba. Wreszcie coś nowego. Jakieś advanced przeróbki, a nie stożki i tłumiki sportowe z allegro. Panowie, gadać dalej :) A właśnie... Jak zakładałeś tą membrane (czy jak sie to pisze) to robiłeś coś z tłokiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DiboS60 spalanie stukowego ci nie udowodnie ;/ a szkoda. Wiem co to jest a tym bardziej moj ojciec jest inzynierem uczyl sie o silnikach no i wie co to jest. Moze ty jestes tak madry i powiesz mi co to innego jak nie spalanie detonacyjne. Skoro:

Wystepuje TYLKO jesli silnik jest goracy

Wystepuje tylko przy maksymalnych obrotach

Gwaltownie spada moc (gdy pojawi sie te spalanie)

Jesli zatankuje paliwo 98/(te z shela ponad 98 oktanowe) to spalanie to nie ma miejsca.

 

Czemu mocno wytuningowane silniki w autach (np te co sie scigaja na 1/4mili w polsce) musza tankowac wysoko oktnowe paliwo??

 

Jesli to nie jest spalanie stukowe to co?? Panie SPEC TUNER

 

A po w marcu pokaze dokladne zdjecia mojego silnika. Bo mnie zdenerwowales poprostu....

 

A co do tloka to wywiercilem w nim dziury w plaszczu (od strony gaznika) aby napelnianie bylo bardziej efektywne.

 

[ Dopisane: 10-01-2006, 18:16 ]

klosik Jak chcesz ponabijac to znajdx inne miejsce

 

[ Dopisane: 10-01-2006, 18:21 ]

drops Moze mi poprostu zal dupe sciska ze zrobilem tyle przerubek a moj simek jest niewiele szybszy od twojego na ORGINALNYCH NIEMIECKICH CZESCIACH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tloka to wywiercilem w nim dziury w plaszczu (od strony gaznika) aby napelnianie bylo bardziej efektywne.

 

 

Co ty gadasz ??:|

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drops napisał:

simki nówki wyciągały 90km/h jak się dobrze rozpędziły

 

Rolling Eyes

Kto koledze tak naopowiadal? simaki prosto z fabryki lecialy 75km/h (electronic). Jakby simaki lataly 90km/h to wszyscy by je kupowali bo latalyby lepiej niz seryjne japonskie/wloskie 50cc Very Happy

Nie wiem czy na tym czy na innym forum ktoś pisał' date=' że jego ojciec jeździł na nowym s51 i że rozbujał się do 90km/h.

 

drops Moze mi poprostu zal dupe sciska ze zrobilem tyle przerubek a moj simek jest niewiele szybszy od twojego na ORGINALNYCH NIEMIECKICH CZESCIACH

Nie chcesz wierzyć to nie... Może wiosną nakręcimy z kumplami filmik jak się ścigam z odblokowany, i stuningowanym skuterem, to wtedy uwierzysz...

 

Niestety nie można reklamowac innych for, ale Allu może potwierdzić, że z jednego forum kilku osobom simki tyle wyciągają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja moge powiedziec ze moj leci po lekkich przerobkach 90....i skad wiesz ze nie klamie??

Nie mam pewności, że ten ktoś kłamał, ale znajomy sprowadził sobie z Niemiec s53 (ten z pierwszych modeli ok. 1990r.) i mu wyciąga 90, ale one chyba miały jakies urozmaicenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwek Jestes zeski owocowy i powinienes uczyc gdzies w technikum mechanicznym:DWywierciles dziury w tloku?? i dalej masz takie sprezania jak wczesniej pisales ze z 1 nie pchniesz;]Lol W Samochodach rajdowych dopalanie w tlumiku nastepuje bo po 1 Jest tam bardzo duze cisnienie Silniki doladowywane są przez sprezarki;]Juz mowilem zeby nastopil samozaplon to potrzebne jest cisnienie bliskie 18atm dla etyliny ;]Jak ty masz przynajmniej 10-11 atm to jest git;]Dlaczego W Dt np nie nastepuje takie zjawisko??Dt ma sprezanie chyba 13-1 i obroty zedu 12 tys;]Jak masz tak pier..lic takie bajki to nie mi 8) Pzdr

 

[ Dopisane: 11-01-2006, 14:57 ]

A te dziury są wyiercone po to ze mieszanka wchodzi bezposrenio pod denko tloka smarując od razu lepiej lozysko igielkowe potem gdy tlok schodzi na dul zamyka okna i pąpuje mieszanke w dul pod wiekszym cisnieniem ;]Jest zmieniona faza rozządu i dziury sa wywiercone od strony ssaej wiec jak moze sczzelic efektowniej w tlumik jak druga sciana tloka jest pelna??:DTak ma Np Dt80lc2 A MtX ma z kolei wyzlobienia pod ktore wchodzi dodatkowo mieszanka ktora jest jeszcze dociskana do skrzyni korbowej;] hehe a jak ty zrobiles te dziury po ubu stronach ssacej i wydechowej to LOL dla ciebie:D

 

[ Dopisane: 11-01-2006, 15:09 ]

Ps tak dla przyblizenia niektorzy pisza o zmianie cylindra na 60cmm walnieciu korkow na wal gazniku bing i zmianie zebatki na 16-17 i juz lataja po 80-90 kmh No to ja wam pokazuje Cylinder Nikiego kolegi z paczki ktory kopil na otrze kartngowym ktory sam jeszcze rozwiercil potem i ktory ma kanaly zwiekszone np plukajace o 100% a nawt i iwecej!!! I maxymalnie predkoscią jaką jechal to chyba 85kmh na prostej;]ja potem robilem swoje przerobki i tak sie scigalismy w tą i zpowrotem raz byl szybszy on raz ja 8) Tu są foty;]Mysle ze Wsk125 ma mniejsze kanaly a to cos podchodzi mi pod mz150 :buttrock: pzdr http://img206.imageshack.us/img206/6154/im...imag00438dm.jpg

 

http://img372.imageshack.us/img372/421/imag00010uf.jpg

http://img371.imageshack.us/img371/5285/im...imag00029wc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwek ty ku*wa moze mniej zlosliwosci co :?: ku*wa normalnie nie moge przez takich jak ty lapie agresora chcesz sie powyzywac to chodz ze mna na mecz a nie ku*wa bedizesz jakies posty zlosliwe pisal tylko dlatego ze sie tez ktos zna i ma odmienne zdanie (mowa tu oDiboS60)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko wyrazam opinie i przedstawiam dowody ze koles nie mogl przez samo to ze ma niewiadomo jakie sprezanie :buttrock: :D i powiercil tlok wycisnąc 100kmh bo zobaczcie na te zdjecia;p przy takich kanalach i wielu innych zabiegach taka predkosc u nas nie zostala nigdy osiagnieta 8) pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie napisalem nigdzie ze moj simek jedzie 100 km/h (napisalem ale zaznaczylem ze to byla prawie przepasc) Moj simek jedzie troche ponad 80 na prosej.- poczytaj jeszcze raz moje posty.

 

A te dziory wywiercilem 2 ale po jednej stronie (to tez napisalem we wczesniejszy,m poscie) dokladniej od strony gaznika - ssacej.

 

No dobra to powiedz mi w takim razie co to moze byc te stukanie. Moze masz racje ale ja na 95% jestem pewien ze to spalanie stukowe. Gdzie przeczytales o tym cisnieniu??

A co do auto wyscigowych to nie chodzilo mi o to ze maja systemy dopalajace resztki benzyny w wydechu tylko wlasnie o spalaniu stukowym ktoremu najczesciej mozna zaradzic zwiekszajac okatany :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...