Skocz do zawartości

Dr 350 czy GS 500 ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak wszystko dobrze pójdzie to być może znajdzie się dla mnie budżet na motocykl....przynajmniej jakiś % już tam uskładałem....zobaczymy jak rodzice beda stać z kasą......

Bede chciał przedstawić moją sytuację jasno....

Do tej pory jeździłem motorynką,simsonem a teraz skuterem, lecz w lutym zdaję na prawko kat. A. I co sie z tym wiąże bede chciał kupic wiekszy motocykl.......

Do czego mi bedzie motocykl potrzebny? Do codziennej jazdy po mieście, do kolegów, sklepu, na poczte, na wieczorną przejażdżkę itp, również na jakieś dalsze wypady do sasiednich miast oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów, zloty itd.

Mam 188 cm wzrostu, ważę 75 kg.

Wiem o tym, że na poczatek musze kupić motocykl o mniejszej mocy w celu nauki jazdy na wiekszym jednośladzie. Podobają mi się szczególnie 2 motocykle: Suzuki DR 350 oraz Suzuki GS 500. I teraz pytanie, który motocykl bardziej by mi sie nadawał do tych celów co wypisałem. Bardzo mi sie podoba dźwięk w drce, może gdybym założył uniwersalne koła to by był dobry pomysł? ale z drugiej strony ten gs.....

Potrzebuje motocykla, którego silnik uchodzi za wytrzymały i dobrze eksploatowany potrafi przejeździć kilka sezonów bez remontu (oczywiscie nie uwzgledniajac tam zmian filtrów olejów itp.) Myślę, że jeżeli chodzi o moc to na poczatek w obydwu przypadkach bedzie ona wystarczająca. Cena jaką maxymalnie mogłbym wydać to 5 tys zł. Musze dodać że mam znajomych w Angli, którzy bez problemu moga mi sprowadzić motocykl z Angli, wiec mysle ze tam taniej kupie niż w Polsce.

 

Sorki za taki temat bo wiem że się powtarzał milion razy, ale prosiłbym o udzielanie rzetelnych odpowiedzi z udowodnieniami :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 188 cm wzrostu' date=' ważę 75 kg[/quote']

przy tym wzroście to napweno na DRce bedziesz czuł się niecolepiej.....

 

maxymalnie mogłbym wydać to 5 tys zł.

Nie wiem jak DR ale GSa - kupisz w tej kwocie. Nie będę się powtarzał, wypisywał ( chyba już 1 000 raz z kolei jaki to Gs nie jest ) użyj opcji "szukaj" - to naprawdę działa :D

Myślę, że więcej informacji na temat obu tych motocykli może udzielić Ci niejaki " Tomcio " z tego forum - był w posiadaniu gs-a a teraz ma dr-ke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo polecałbym DRa, bo można nim sobie po lasach pojeździć, także na polskie drogi enduro jest ok. Tyle że w tej cenie raczej ciężko będzie kupić dobry egzemplarz - raczej tylko staruszki potężnie wyeksploatowane w terenie. Z GSem jest łatwiejsza sprawa, bo łatwiej w tej kwocie dostać egzemplarz, który choć jest stary, to nie dostawał za mocno w dupsztala (tj. był jeżdżony rekreacyjnie, serwisowany, itd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze DR to enduro, jego główne przeznaczenie to teren. Wiadomo, do sklepu, na poczte, cos załatwic jak najbardziej, ale przejazdzki po miescie, i dalsze wypady to raczej sie nie ima. Kuber nic nie wspomniał, że chciałby od czasu do czasu poszalec w terenie. Do tego co napisał to idealnie właśnie pasuje GS. Takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 188 cm wzrostu' date=' ważę 75 kg[/quote']

przy tym wzroście to napweno na DRce bedziesz czuł się niecolepiej.....

 

maxymalnie mogłbym wydać to 5 tys zł.

Nie wiem jak DR ale GSa - kupisz w tej kwocie. Nie będę się powtarzał' date=' wypisywał ( chyba już 1 000 raz z kolei jaki to Gs nie jest ) użyj opcji "szukaj" - to naprawdę działa :D

Myślę, że więcej informacji na temat obu tych motocykli może udzielić Ci niejaki " Tomcio " z tego forum - był w posiadaniu gs-a a teraz ma dr-ke.[/quote']

 

 

no ja sie nie zgodze z tym ze na drce wygodniej tzn nie siedziałem na niej ale gs przynajmniej nowy :] jest stworzony dla ludzi wysokich nie zależnie od wzrostu pozycja kierowcy jest bardzo wygodna, ja osobiście bym ci polecał gs, 48 KM ci na początek wystarczy, pogłąpnąc można na nim, nawet za 4tyś kupisz dobry egzemplaż i awaryjnośc bardzo mała i silnik wytrzymały, ja mam gs500f i sobie go bardzo chwale jestem z niego zadowolony :D

pzdr Jaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DR 650 to już poważna sprawa......to już jest ciężki duży motocykl, nie jestem pewny czy dobry jak na początek? Myślałem jeszcze żeby kupić do Drki gdybym ją kupił koła 17 calowe i zrobić z niego supermoto, zmienić troche zawieszenie i zębatki....czy to dobry pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to sa kolejne koszty. Ja bym osobiście brał dr'ke!

Zakłdasz akcesoryjny zbiornik paliwa i jeździsz nawet w dalsze wycieczki, polatasz i po mieście i po terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w mieście są 2 drki 350 , a jedna jest mojego kolegi i stad zainteresowanie tym motocyklem, bardzo mi się podoba, strasznie lubie dźwięki wydobywane z silniczka:) Musze zacząć od czegoś słabszego żeby poprostu opanowac silniejszy motocykl...wiadomo przesiadka ze skutera to nie takie hop siup:) (choć niektórym może sie to wydawać dziwne) to po pierwsze (chociaż z kumpel często testujemy jego etz 150:P i bez problemu) a po drugie chyba rodzice by nie dali kase na jakąś 650, moze na drugi sezon? Narazie żyję marzeniami bo moje szanse na motocykl w tym roku wynoszą 50 %. Ale ja wierze i mam nadzieje, że moje marzenie się spełni. Czego życzę również tym osobom, które jeszcze nie mają swoich jednośladów a o nich marzą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze DR to enduro, jego główne przeznaczenie to teren. Wiadomo, do sklepu, na poczte, cos załatwic jak najbardziej, ale przejazdzki po miescie, i dalsze wypady to raczej sie nie ima. Kuber nic nie wspomniał, że chciałby od czasu do czasu poszalec w terenie. Do tego co napisał to idealnie właśnie pasuje GS. Takie jest moje zdanie.

Jeździłeś kiedykolwiek na tym sprzęcie????

Na tym można pół świata zjeździć, w mieście jest zdecydowanie lepszy od GSa, bo

1) widzi się nad dachami samochodów = bezpieczeństwo

2) jest zwinniejszy i zwrotniejszy

3) dużo łatwiej można pokonywać krawężniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie miałem okazji jeździć na DR, takie poprostu odnosze wrażenie - DR 350 to typowe enduro, wiem, że może i dobrze sie jeździ po asfalcie bo szersza kierownica, wyższy itd., ale jednak jak bym miał jeździć tylko po asfalcie to bym go nigdy nie wybrał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie miałem okazji jeździć na DR, takie poprostu odnosze wrażenie - DR 350 to typowe enduro, wiem, że może i dobrze sie jeździ po asfalcie bo szersza kierownica, wyższy itd., ale jednak jak bym miał jeździć tylko po asfalcie to bym go nigdy nie wybrał.

 

A zdarzyło ci się kiedyś śmigać po dużym, zatłoczonym mieście typu Warszawa, Kraków, Poznań? Na miasto TYLKO enduraki :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo za Wasze odpowiedzi....i chyba przekonalo mnie to bardziej do DRki...chociaz wiadomo ze to przedewszystkim moja decyzja na moje oczekiwania którą przedewszystkim sam musiałem podjąć.........bedziemy smigac z kumplem...jak dobrze pójdzie i dobrze sie z hajsem ułoży...........

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...