Skocz do zawartości

Ładowanie akumulatora


zxr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 miesięcy temu...

A ja mam takie pytanie natury technicznej. Czy jest jakiś wzórktóry pozwala określić czas ładowania akumulatora? Albo prościej mam akumulator 12V 5Ah i jest na nim teraz jakieś 9V. Ile czasu powinienem go ładować do pełna jeśli mam prostownik, który ładuje prądem 0,36A. Bardzo bym prosił o pomoc, bo chciałbym jeszcze jesienią trochę pojeździć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli jest na nim 9 V to najprawdopodobniej trzeba bedzie kupic nowy.

 

Sa takie fajne maszynki do sprawdzania stanu naladowania - wpisuje sie tam parametry aku i podaje wynik naladowania w %. Mozna tym jeszcze sprawdzac alternator, rozrusznik i inne tam pierdoly.

Zakladajac w Twoim przypadku 100% wyladowanie dzielisz sobie 5Ah/0,36A i wychodzi okolo 14h. (Tu nie trzeba pamietac zadnych wzorow, tylko wystarczy sobie spojrzec na jednostki.)

Jezeli napiecie podczas ladowania dojdzie do okolo 15 V to bedzie OK. Przy koncu ladowania zobacz czy we wszystkich celach elektrolit tak samo gazuje. (Jezeli np w jednej nie gazuje to aku na szmelc).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest prosta.Akumulator wolno ładować max. 0,1 prądu pojemności akumulatora.Tzn jak akumulator ma 10Ah pojemności to możeszgo ładować prądem o max. natężeniu 1A.Nowoczesne prostowniki same dobierają sobie parametry prądu ładowania.Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowoczesne ladowarki moze i tak, ale motocyklowe regulatory nie. wiec w zdechniety aku i tak idzie za duzo, bo regler trzyma 14.5 powiedzmy. pic na wode z obliczaniem pradu ladowania, gdy silnik chodzi. no ale poki mozemy, to trzymajmy zasday, wiec 0.1 x Ah jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest prosta.Akumulator wolno ładować max. 0,1 prądu pojemności akumulatora.Tzn jak akumulator ma 10Ah pojemności to możeszgo ładować prądem o max. natężeniu 1A.Nowoczesne prostowniki same dobierają sobie parametry prądu ładowania.Pzdr.

 

Witam

Chodzi oczywiście o czas ładowana 10 godzin

To tak dla niewtajemniczonych

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...