Skocz do zawartości

Yamaha Blaster


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio wpadł mi taki ciekawy pomysł że może spróbował bym swoich umiejętności na quadzie. W sumie jest to nowe i ciekawe doświadczenie. Nie mam za wiele kase i z firmowych produktów było by mnie stać tylko na Blastera, nie jestem do końca przekonany że jest to dobry pomysł i bardzo prawdopodobne że zostane przy moto, chociaż kto wie :D Blaster wydaje mi się strasznie mały, wiem że ma silnik 2T o pojemności 200ccm. Jeżeli mieliście kontakt z tym quadem albo wiecie cokolwiek na jego temat - PISZCIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle zadam pytanie, na które pewnie i tak mi nikt nie odpowie. Tak z ciekawości blaster ma silnik chłodzony powietrzem w dodatku 2T. Dlaczego ? przecież teoretycznie silnik w quadzie jest bardziej obciążony niż w moto (większa masa i opory toczenia) - czy w quadzie walczy się o każdy kg dlatego?

 

A moje drugie pytanie to ile takie coś może spalić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle zadam pytanie, na które pewnie i tak mi nikt nie odpowie. Tak z ciekawości blaster ma silnik chłodzony powietrzem w dodatku 2T. Dlaczego ? przecież teoretycznie silnik w quadzie jest bardziej obciążony niż w moto (większa masa i opory toczenia) - czy w quadzie walczy się o każdy kg dlatego?

Bo akurat do tego quada jest przeszczepiony silnik z DT 175, który był akurat chłodzony powietrzem. Nie wiem czemu akurat ten silnik ale pewnie po prostu producent chciał ograniczyć koszty związane z budową zupełnie nowego silnika, dzieki czemu quad jest pewnie dużo tańszy i prostszy w naprawie. A że nie jest typowo wyczynowym quadem tylko raczej rekreacyjno-sportowym to nie musi być chłodzony cieczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quad dobry ale jak masz wzrostu nie wiecej n iz 180 cm i 75 kg wagi .

Kolega jezdzi na takim, mialem okazje nim polatac to powiem ci ze nawet na kole tym sie da jechac i jechac , calkiem sprytna zabawka no i jego wielka zaleta to to ze jest naprawde lekki a te 27 koni wystarcza

 

za te pieniadze dobry quad tylko max na dwa sezony puzniej zabraknie ci mocy a co do spalania to nie jest tak zle pali mniej niz cr 125

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po co taki temat zakładac w takim razie?

P

oto że dzięki temu, tematowi sprawa została postawiona jasno. Dowiedziałem się o wadach i zaletach tego quada i teraz wiem że poprostu mnie na niego nie stać, myślałem iż uda mi się kupić coś za 4-5tys. Jednak niestety jest to niemożliwe. Mam nadzieje że z informacji na temat Blastera skorzystają także inni użytkownicy.

 

Przeginasz!!!

 

Masz racje - PRZEPRASZAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...