Skocz do zawartości

Honda jaki płyn do chłodnicy??


Rekomendowane odpowiedzi

mam jedno pytanko. Jaki płyn najlepiej do chłodnic uzywac w hondzie mtx 80 r2?

Jaki płyn i Ile tego płynu ma być??

 

Dla mnie to ważne, musze kupić a cianko z kasą:/

Z góry dziękuję za odpowiedz,

 

 

A jak dacie mi odpowiedz, to mozecie ten temat usunąc do oczyszczalni, on nie będzie potrzebny tylko mnie są potrzebne informacje:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze byc zwykly koncentrat ze stacji benzynowej. Najlepiej jakbys sobie kupil litra motula specjalnie do chlodnic motocyklowych. A tak to z jakiegos shella czy bp i bedzie dobry. Wystrzegaj sie borygo z orlenu. A ile sie miesci ? Dokladnie Ci nie powiem ale litr na pewno starczy bez problemu a w mniejszych butelkach chyba nawet tego nie sprzedaja.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak dacie mi odpowiedz, to mozecie ten temat usunąc do oczyszczalni, on nie będzie potrzebny tylko mnie są potrzebne informacje:P

 

BŁĄD :!: :!: :!: :!:

 

Ja też mam MTX-a i nie wiem jaki płyn zalać.

A można z odpowiedziami tak kąkretniej. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok konkretniej to kupujesz ktoryś z tych plynow http://www.sklep.larsson.com.pl/?a=c4&c=44...afe57c2e008bc8c

 

Spuszczasz stary plyn i zalewasz nowym. Litrowe opakowanie spokojnie Ci starczy na jedna zmiane. Cos jeszcze nie jasne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dobra a dokładnie moze byc ten drugi płyn co??

(Castrol Motorcycle Coolant)

Bo ten pierwszy za 11zł coś mi się nie widzi :/ (Castrol ANTI FREEZE) to jest chyba dodatek a nie płyn coś wart:/ :roll:

ten drugi się chyba do tego nadaje co???

 

[ Dopisane: 29-12-2005, 13:35 ]

coś jeszcze znalazłem na temat "borygo"

 

"Dowiedzialem sie po fakcie ze te czerwone Borygo nie jest zalecane do

aluminiowych chlodnic

Oczywiscie ja wymienilem na czerwone bo tak mi doradzil ktos i zaczelo mi

ciec z chlodnicy, okazalo sie ze to czerwone wchodzi w reakcje z aluminium

i

tam gdzie byla slabsza zaczelo puszczac

Na szczescie dalo sie zrobic, ale swoje musialem zaplacic za pospawanie i

posklejanie u goscia ktory naprawia chlodnice

Od razu zalali mi wlasnie tym zielonym i powiedzieli zeby to lac"""""" 8)

 

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ten pierwszy za 11zł coś mi się nie widzi :/ (Castrol ANTI FREEZE) to jest chyba dodatek a nie płyn coś wart:/ :roll:  

ten drugi się chyba do tego nadaje co???  

Po pierwsze to on nie kosztuje 11zl, tylko 20 z groszami - na stronie Larssona jest blad (nota bene juz od ponad roku...). Poza tym jest to zwykly, pelnowartosciowy plyn do chlodnic, a gwoli scislosci koncentrat (rozciencza sie woda destylowana). Plyn jak plyn, nic wiecej. Ja leje wlasnie ten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz mieszac tego z woda destylowana to kup sobie Motul MOTOCOOL EXPERT-25, jest to litrowy pojemnik, wiec starczy Ci na pewno, nie trzeba mieszac nic tylko wlewasz. A poza tym jaki nie kupisz czy gotowy plyn czy koncentrat to z larssona wszystkie sie nadaja i beda dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to on nie kosztuje 11zl, tylko 20 z groszami - na stronie Larssona jest blad (nota bene juz od ponad roku...). Poza tym jest to zwykly, pelnowartosciowy plyn do chlodnic, a gwoli scislosci koncentrat (rozciencza sie woda destylowana). Plyn jak plyn, nic wiecej. Ja leje wlasnie ten.

W naszym salonie kosztuje 12 zeta w detalu( Larson nie zawsze jest najtańszy) i nie doradzam dolewać do niego zadnej wody nie tylko destylowanej.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie doradzam dolewać do niego zadnej wody nie tylko destylowanej.

Z powodu ze? Na opakowaniu jest wyraznie napisane, ze jest to koncentrat i nalezy go rozcienczyc odpowiednia iloscia wody destylowanej (ilosc wody, czyli stezenie plynu zalezne od pozadanego zakresu temperatrur). http://www.castrol.com/castrol/productdeta...ntentId=6006468

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodu dużych termicznych obciążeń w głowicy i na płaszczu wodnym cylindra jaj również małej objętości płynu. Po przeciążeniu silnika co często się zdarza młodym kierowcom temperatura przekracza 100 stopniC i woda zaczyna odparowywać powodując zwiększenie ciśnienia w układzie chłodzenia. Coś więcej na ten temat mogą powiedzieć kierowcy motocykli FZR600/750/1000 co się dzieje podczas palenia gumy.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale przeciez ten AntiFreeze jest koncentratem, a koncentrat ma zwykle to do siebie, ze po prostu jest gesty (a ten faktycznie taki jest) i trzeba go rozcienczyc przed uzyciem. To tak samo, jakbysmy pili syrop bez wody ;-) Skoro Castrol sprzedaje koncentrat i zaleca na opakowaniu jego rozcienczenie w odpowiednich proporcjach, to nie widze powodow dlaczego by tego nie robic. Mialem taki plyn wlany wlasnie w FZR 600 i jakos nic sie nie stalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszym salonie kosztuje 12 zeta w detalu( Larson nie zawsze jest najtańszy) i nie doradzam dolewać do niego zadnej wody nie tylko destylowanej.

 

Nie rozumiem dlaczego tak myslisz Szp. Piotrze

sam kończe szkołe i pracuje jako mechanik pojazdów samochodowych

i powiem tak

 

1.Koncentrat płynu chłodniczego można nie rozcieńczać ale tylko w

przypadku dolewki do układu z przestażałym płynem poto żeby

np zwiekszyć mu temperature zamarzania

 

2. Pierwszy raz słysze żeby koncentrat płynu chlodniczego mieszać

z wodą destylowaną :D służącym do uzupełnienia

niedoboru elektrolitu w akumlatorze :D

3.Koncentrat jest przeważnie raz drozszy ze wzgledu na to

że np. kupujiemy 1l. i z niego uzyskujiemy 2litry mieszajac go ze

zwykła wodą im wiecej jej wlejemy to automatycznie spadnie

nam głównie temperatura zamarzania

Skoro Castrol sprzedaje koncentrat i zaleca na opakowaniu jego rozcienczenie w odpowiednich proporcjach, to nie widze powodow dlaczego by tego nie robic. Mialem taki plyn wlany wlasnie w FZR 600 i jakos nic sie nie stalo.

 

 

Ja też nie widze żadnych powodów :mrgreen:

Jaki płyn najlepiej do chłodnic uzywac w hondzie mtx 80 r2?

 

Jaki kupisz taki bedziesz mial fakt jest taki ze żaden nie powinien

narobić ci problemów nawet taki najtanczy z Makro czy Tesco

one takze posiadają wiele uszlachetniaczy .Nie sugeruj sie że na

opakowaniu pisze ci Motul czy Castrol .

Cena jest wysoka a róznica miedzy najtańszym a najdroższym

znikoma .Moim zdaniem nie warto przepłacać :P

Pzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 2. Pierwszy raz słysze żeby koncentrat płynu chlodniczego mieszać  

    z wodą destylowaną  :D służącym do uzupełnienia  

    niedoboru elektrolitu w akumlatorze  :D  

 

 

No a z czym mieszać ? Z woda z kranu :?: Zawsze sie miesza z destylowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...