Skocz do zawartości

JAK ZAREJESTROWAC MOTOCYKL NA ZABYTEK


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam pisze właściwie w imieniu mojego kuzyna ktory w wakacje kupił K 750 odrestaurował go do idealnego stanu (moze uda mi sie zdobyć fotki) i przyszla pora na rejestracje.Chce owy sprzet zarejestroać na zabytek tylko niewie jak do tego sie zabrać i co jest potrzebne do tego i jakie sa koszty . :?: z góry dzieki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! potrzebna jest ekspertyza rzeczoznawcy z PZMotu. płatna. ja namiary na pana speca dostałem w okienku w urzędzie. sporo z tym było ganiania, zarejestrowałem dopiero za 5tym razem :). ja jednak nie chciałem na zabytek, tylko na "nośnik wartości kolekcjonerskiej". i co ważne - spytaj sie jakie wyrazy (typu: "wartość zabytkowa", "unikat" i tym podobne, podnoszące znaczenie ekspertyzy) mają sie ukazać w ekspertyzie. u mnie sie czepili ze nie ma napisane "unikat" i że "ma on [w domyśle - motocykl] szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji w Polsce". gupia pudernica z okienka, nawet spec ją wyśmiał. ostrzegam cie przed tym, żebyś nie latał w te i na zad. mam nadzieje ze jednak nie trafisz na takie dziwolągi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rejestrowalem tez jako unikat i ma szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji. Ta ekspertyza kosztowała prawie 200 zł. Trzeba być w posiadanieu dowodu rejestracyjnego (moze być anulowany ale ma być) lub/i umowy kup-sprzed. Przeglad tech. ok 60 pare zł, i w starostwie ok 100zł. Takie byłu stawki w sierpniu jak rejestrowalem swoja jawe jako unikat (poj. kolekcjonerski).

Na zabytek trzeba wiecej kasy (konserwator zabytków, biala ksiega itp) i ewentualna złota blacha za 1 tys zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce owy sprzet zarejestroać na zabytek tylko niewie jak do tego sie zabrać i co jest potrzebne do tego i jakie sa koszty . :?:  z góry dzieki za pomoc :)

 

Wedlug mnie nie warto rejestrowac sprzeta na zolte tablice... Wlasciwie korzysci z tego nie ma zadnych, PZU ma znizki dla weteranow szos nie zaleznie od posiadania zoltych lub bialych tablic. Jak masz zolta tablice nie mozesz opuscic granic kraju tyakim pojazdem bez pozwolenia konserwatora zabytkowm wiec jadac na glupi zlot za granice juz zaczynaja sie schody...

 

Pozdrawiam Storm007

XTZ 750, MW 750, M 67 ETZ 150

http://www.bikepics.com/members/storm007pl/

http://www.globetrotter.neostrada.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...