Skocz do zawartości

Umowa na podstawie brieffu


lucas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopie czy ty chcesz sfałszować umowę? Ja bym się tak przed całym światem do tego nie przyznał. 8O Na tej zzielonej kartce tzw. wymeldowaniu masz ostatniego właściciela. Moto jest wyrejestrowane w 2002 takze pośpiech nie jest już potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież to normalna sprawa jak kupujesz moto od handlarza

Chyba tylko w takim popieprzonym kraju :) Na hasło handlarz' date=' to już mi się nóż w kieszeni otwiera. Większość, to przynajmniej pozory stara się stwarzać i przyciągając pojazd (moto, czy auto) wyciąga przygotowaną na dotychczasowego wlaściciela umowę in blanco, a Ty to juz na wybitnego lesera trafiłeś.

 

jesli mam brieff to moto bylo dopuszczone do ruchu bo miało homologacje itp i nie powinienem mieć problemów z rejstracją???

Każdy pojazd rejestrowany po raz pierwszy w kraju przechodzi u nas badania techniczne, nawet jeśli ma ważny TUV (np. Niemcy). Zakładając, że nikt w WK nie będzie miał zastrzeżeń :rolleyes2: to jeśli pojazd jest sprawny, nie ma znaczenia ważność badań z poprzedniego kraju, unia, nie unia. Zresztą brieff nie ma tu nic do rzeczy.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, lucas też miałem podobną sytuację, gdy kupowałem moto od handlarza, sprowadzone ze Szwajcarii. Z wymeldowania wynika, tak jak mówi zajac, że ostatni właściciel to Rene Suunwoldt i to jego dane powinienes wpisac do umowy. Jedyne, co budzi moje zastrzezenia to tekst 'gilt max bis 09.06.2004' (ważne najpóźniej do...) - nie wiem czy to dotyczy opłaty urzędowej, bo znajduje sie w jej polu czy ogólnie do wymeldowania. Umowe radze spisać na dwujęzycznym formularzu - zaoszczędzisz na jej tłumaczeniu. Co do homologacji, to rejestrując pojazd już wcześniej rejestrowany, posiadający brief nie będziesz miał problemów. Natomiast w wypadku, gdybyś rejestrował nowy pojazd, wtedy potrzebny jest bodajże wyciąg z homologacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...