Skocz do zawartości

Wydechy do XXa


Rekomendowane odpowiedzi

Chcę się poradzić w sprawie wydechów do Hondy CBR 1100 XX. Jeżdżę na fabrycznych i motocykl ma dźwięk jak mała pszczółka. Chciałbym je zmienić na głośniejsze, ale przede wszystkim na takie o pięknym brzmieniu. Nie chciałbym tak głośnych, żeby gonił mnie każdy patrol, sąsiedzi rzucali doniczkami, a straż graniczna nie wpuściła do Austrii, ale żeby jednak było je słychać. Nie zależy mi na wzroście mocy (bo jak dla mnie XX ma jej wystarczająco dużo), nie chciałbym aby nowe wydechy wymagały ingerencji w mapy zapłonu, ani zwiększenia zużycia paliwa. Mają po prostu upajająco brzmieć. Nie chcę ani nie mogę też wydać 3 tysięcy na puszkę Akrapovicia. Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecałym kupić wydechy z wyjmowanym dyfuzorkiem, teraz wiele firm takie robi. Ceny zaczynaja sie gdzies od 200 Euro / sztuka. Głównie chodzi o to żeby wydech miał pusty przelot a tylko po bokach wytłumienie np z waty szklanej. Zdecydowanie nie polecam polskich podróbek Devili , Scorpionów, itp. Sam mam takie w TL-u i jeden juz zaczyna sie rozpadac (nity puszczają).

Podobno dobre wydechy robi Boss, dobrze brzmią i są solidne. Z tym że para do XX-a kosztuje 700 Euro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IXIL SPORTLINE 50mm ma dB-reducer - czyli takie ustrojstwo na jedna srobke, ktore w razie potrzeby (male - miesci sie w schowku pod kanapa) mozna wkrecic i miec cichutki.

bez tego dziala calkiem ladnie.

do XXa tez sa jak cos.

w alu, stali, tytanie i karbonie - do wyboru do koloru :),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale chcę jeszcze dopytać: fabrycznie XX ma układ: 4 w 2 w 1 w 2. Czy lepiej tak pozostawić i tylko wstawić 2 nowe puszki tuningowych wydechów, czy też lepiej poprowadzić to 4 w 2 w 1 i w 1 (czyli jedna puszka)? Kolega ma w XJR 1300 przeróbkę z dwóch fabrycznych wydechów na 1 (Devila) i jest to najpiękniejszy dźwięk jaki słyszałem, ale czy można wysnuć analogie do CBR 1100 XX?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki' date=' ale chcę jeszcze dopytać: fabrycznie XX ma układ: 4 w 2 w 1 w 2. Czy lepiej tak pozostawić i tylko wstawić 2 nowe puszki tuningowych wydechów, czy też lepiej poprowadzić to 4 w 2 w 1 i w 1 (czyli jedna puszka)? Kolega ma w XJR 1300 przeróbkę z dwóch fabrycznych wydechów na 1 (Devila) i jest to najpiękniejszy dźwięk jaki słyszałem, ale czy można wysnuć analogie do CBR 1100 XX?[/quote']

o ile wiem, to IXIL robi wyłącznie tuby, a kolektory tylko w przypadku underseat'ów.

ja bym zostawił 2 kominy.

widziałem buse na 2xMIG (w karbonie) i gadała i wyglądała naprawdę ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na ofertę Ixila na stronie www.tlumiki.pl i tak: puszka aluminiowa kosztuje 905 zł, stalowa 1700, tytanowa 2200, pomnożone przez 2 kominy daje różnicę 1800 zł za aluminiowe i 4400 za tytanowe. Dwa sześćset piechotą nie chodzi, więc chciałbym jeszcze dopytać o różnice: czy aluminiowe są na tyle gorsze, czy tez chodzi tylko o wygląd? Mi zależy na dźwięku, nie na wyglądzie, czy w tym zakresie są jakieś slyszalne różnice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na ofertę Ixila na stronie www.tlumiki.pl i tak: puszka aluminiowa kosztuje 905 zł' date=' stalowa 1700, tytanowa 2200, pomnożone przez 2 kominy daje różnicę 1800 zł za aluminiowe i 4400 za tytanowe. Dwa sześćset piechotą nie chodzi, więc chciałbym jeszcze dopytać o różnice: czy aluminiowe są na tyle gorsze, czy tez chodzi tylko o wygląd? Mi zależy na dźwięku, nie na wyglądzie, czy w tym zakresie są jakieś slyszalne różnice?[/quote']

chyba coś źle przylookałeś :)

www.motoakcesoria.com - oni są importerem,

850 za alu,

1400 za carbon,

1400 za tytan,

stalowe są, ale ciche - 1240.

ceny za jeden komin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie chcesz wydawać majątku na nówki ..

 

to pierwsza z brzegu oferta :arrow: http://cgi.ebay.de/4-in1-Shark-Auspuffanla...1QQcmdZViewItem

 

http://cgi.ebay.de/Honda-CBR-1100-XX-Auspu...1QQcmdZViewItem

 

pees. według mnie szkoda kasy na nówki i tyle 8) - a jak nie widać różnicy to po co przepłacać.... ale kto zabroni bogatemu się bawić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pees. według mnie szkoda kasy na nówki i tyle 8) - a jak nie widać różnicy to po co przepłacać....

laskę też byś wolał zjechaną' date=' ale tańszą?

niektórzy wolą nowe rzeczy - żeby mieć je od nowości, wyjąć z pudełka, założyć, pojarać się :).

 

ale kto zabroni bogatemu się bawić ;)

pamiętaj, że to "zabawy" bogatych tworzą miejsca pracy dla tych mniej bogatych ;).

zmienia to spojrzenie na kaprysy gwiazd ;),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie mysleliscie zby sobie zrobic na zmowienie cos oryginalnego a wyjdzie conowo tak samo am moze i taniej? na przyklad kwas-met pod warszawa robi wydechy z kwasowki polerowanej do calej czolowki aut na 1/4 mili i z tego co slyszalem robi tez bardzo dobre uklady do motorkow, rowniez w/g projektu klienta i silencery tez robi jak ktos lubi raz cicho raz glosno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...