Skocz do zawartości

kombinezon, jak kupic


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nosze sie z zamiarem kupna kombinezonu Arlen Ness'a i przymierzalem jeden w hodzie i kurde na wdechu sie zapiolem, rece mi zostaly w pozycji na motor, wyprostowac sie bardzo nie bylo jak a koles mi powiedzial ze tak wlasnie na scigacza musi byc. Mozecie to potwierdzic?

 

pozdrawiam

PJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL. A teraz wyobraz sobie sytuacje, gdy bedziesz musial w takiej kurtce np. gdzies chodzic, albo zrobi sie zimniej i trza bedzie grubsza bluze pod spod ubrac itp. itd. Kombinezon oczywiscie powinien byc dopasowany, ale przede wszystkim powinien byc wyogdny! To co przymierzales na 100% bylo o rozmiar za male.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi, nie musi - zależy z jakiej skóry jest kombi. Normalnie powinien się w trakcie użytkowania "rozciągnąć" - jak to skóra. Ale jak jest za bardzo "napięty" to znaczy że nie dopasuje się. Najlepszym testem jest przymierzenie o numer większego. Jeśli jest luźnawy, to bierz mniejszy. A jeśli idealny, lub odrobinkę ciasny, to też bierz.

 

A jeśli w sklepie nie ma większego o rozmiar to... sprzedawca koniecznie chce sprzedać więc ostrożnie z jego radami.

 

I pamiętaj, jeśli skórzany kombinezon po miesiącu jazdy (bo tyle mniej więcej się "układa") dalej będzie ciasny, to będzie Ci zawsze niewygodnie. A jak będzie odrobinę luźniejszy, to najwyżej nie będziesz miał pośladków seksownie opiętych ale nie będzie ci niewygodnie siedzieć, chodzić... i jeździć.

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki' date=' wlasnie tak mi sie wydawalo ze romiar wiekszy bylby bardziej odpowiedni[/quote']

Kupowałem Arlena właśnie rozmiar większy i co się okazało po niespełna miesiącu użytkowania :) że zrobił się jak wór Juranda ;) Musiałem zakombinować i załatwić właściwy rozmiar,tzn.bardzo opięty który to po kilkunastu traskach zrobił sie idealny i taki jest do dziś.Weż to pod uwagę.Identyczna sytuacja z kumplem jak polecieliśmy do Berlina kupować Dainese ;) Trzeba było mu wytłumaczyć że skóra i tak się rozejdzie a w ciasnocie jakoś przelata kilkanaście dni i teraz jest zadowolony bo leży jak na modelce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno kupiłem Alpinestarsa i też ledwo w niego wchodze, samochodem sie jechac nie da bo cisnie gdzie tylko moze, rece ukladaja mi sie do kierownicy itp. Ale jak sie wsiada na sprzeta to od razu wiadomo o co w tym chodzi i przestaje byc niewygodnie. Lepiej kupowac dopasowany bo i tak sie rozejdzie, najwyżej w razie zimna trzeba kombinowac z jakas cienka bielizna termiczną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam kombik arlena neesa i tak samo koles w hondzie mowil mi ze musi byc ciasny jak sie zapialem to pozycja przygotowana do zajecia miejsca na moto :evil: ale po jakaims czasie sie dopasowal i teraz jest luzik na poczatku mialem problem ze zdjeciem go, teraz wiem za jakbym jego nie sluchal i wzial o nr wiekszy to bylaby lipa... ale tez warto sprawdzic czy maja na stanie o nr wiekszy bo jesli nie to calkiem mozliwe ze chca wlasnie upchnac taki :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Musi, nie musi - zależy z jakiej skóry jest kombi. Normalnie powinien się w trakcie użytkowania "rozciągnąć"

 

Bydlęca rozciągnie się?

 

 

Ps. wiem ze stary temat, ale pytanie aktualne;p i nie bede zakladal drugiego tematu skoro jest juz podobny (ten)

Edytowane przez Witt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka !

 

Ciekawe czy ktos z wypowiadajacych sie ma jeszcze pod kombi zolwia ? Nie mowie o jekiejs tam pseudo wkladce.

 

Jezeli kupujesz kombi to pomysl o zolwiu. Rozmiar rozmiarowi nie rowny. Mozesz trafic naa Twoj numerowy rozmiar a kombi pasowal nie bedzie. Warto spytac sprzedajacego ( firme ) czy w razie czego mozna zwrocic i ile sie ( w PL ) na tym straci. Czasami warto pojechac do sprzedajacego i oszczedzic sobie wielu klopotow.

Reszta zostala juz powiedziana.

 

pozdrawiam

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...