Skocz do zawartości

Test zderzeniowy motocykl v samochód


Gregor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

podobny przypadek jak ten z A klasą przerabiałem już osobiście ;) nic miłego. Ja jednak po zdemolowaniu drzwi, szyb bocznych, słupków w aucie przeleciałem przez dach i pokrywę bagażnika. Auto i moto nadawały sie do kasacji. Na szczęście mnie poskładali a ubezpieczyciel sprawcy wypłacił mi odszkodowanie za poniesione straty... nikomu jednak nie polecam takich przygód.

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega przydzwonił kiedyś w Seata Cordobę sedan, jadąc na XJ600. Walnął w tylne koło auta które jadąc przed nim skręciło nagle w lewo w trakcie podejścia do wyprzedzania. Różnica prędkości około 40 km/h - tak wyliczyli biegli. Efekt: motocykl z połamanym widelcem i zwichrowaną ramą, kierowca motocykla poturbowany przefrunął nad bagażnikiem auta - przeżył, a Seacie wgniecione pół boku lewego i konieczność naciągania karoserii w punktach mocowania tylnego zawieszenia.

Motocyklista doznał ogólnych potłuczeń, nadweręzenia nadgarstków i urazu kolana i stawu skokowego prawej nogi, skutkiem czego nosił gips od pachwiny do palców stopy. Po zajściu pole bitwy wyglądało następująco: Seat obrócony o 90st, z lewej strony auta leży motocykl, z drugiej strony, kilka metrów za samochodem leży zawodnik.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hiszpan !

to w co ty byłeś ubrany?! wracałeś z 'bitwy pod grunwaldem' i zapomniałeś zbroi ściągnąć??

 

na tym filmie nie daję żadnych szans za przeżycie!!

 

Ubrany byłem w zbroję... ona tak naprawde utrzymała mnie w jednym kawałku. kombinezon po zajściu jednak było lekko poczochrany a kask (Caberg J1Plus) popękany w kilku miejscach. Rekawice pozdzierane podobnie jak buty. Ja z wyrwanym prawym obojczykiem i zdemolowanymi dwoma stawami z lekkim wstrząsem mózgu wyladowałem na urazówce.

Scenariusz wypadku jak na filmie. Tylko auto nizsze Peugeot 405 co spowodowało, ze mnie katapultowało nad auto.

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przy wyżeszej przedkości w przypadku I i II motocyklista nie przeleciałby nad autem?? Prosze o wyjaśnienie (odpowiedź "nie" mnie nie interesuje)

predkosc w tym przypadku nie ma znaczenia, kierowca tylko wpiepszylby sie glebiej w auto powodujac wieksze obrazenia. Jedynie niskie auto lub poduszka powietrzna, ktora beda teraz montowac w gold wingu bedzie powodowala ze kierowca przeleci nad samochodem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przy wyżeszej przedkości w przypadku I i II motocyklista nie przeleciałby nad autem?? Prosze o wyjaśnienie (odpowiedź "nie" mnie nie interesuje)

predkosc w tym przypadku nie ma znaczenia' date=' kierowca tylko wpiepszylby sie glebiej w auto powodujac wieksze obrazenia. Jedynie niskie auto lub poduszka powietrzna, ktora beda teraz montowac w gold wingu bedzie powodowala ze kierowca przeleci nad samochodem...[/quote']

u mnie zapewne pomogło ostre hamowanie na pograniczu stoppie. katapultowało mnie poprostu nad autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
poduszka powietrzna, ktora beda teraz montowac w gold wingu bedzie powodowala ze kierowca przeleci nad samochodem...

 

 

Tutaj musze niestety poprawić. Poduszka w motocyklu ma jak najbardziej zmniejszyc energie z jaka kierowca wbije sie w auto (lub żeby w ogóle nie zetknał się z autkiem, drzewkiem itp.). Katapultować kierowce miały pierwotnie poduszki w motocyklach, ale z czasem pojawiło coraz wiecej wysokich wozów i nie należy zapominać o autobusach w których takie coś nie pomoże, a nawet zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...