Skocz do zawartości

Wymiana uszczelniaczy...


Soku11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM!!

Mam motor Yamah DT 125 ccm '90 i chcialbym w nim wymienic uszczelniacze gdyz te juz przepuszczaja. Tylko nie wiem czy zdolam to zrobic. Bardzo bym prosil kogos o dokladna instrukcje jak co zrobic , jak zamonotwac uszczelniacze, ile oleju wlac pozniej, itp... (amortyzatory mam juz wyjete z pulek i czekaj tylko na zalozenia. Uszczelniacze tez mam juz dobrane i spokojnie czekaja na ich kolej :-D POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może lepiej podjeć do jakiegoś sevisu(nawet do dobrego rowerowego) i niech ci pokażą , praktyka będzie lepsza od nudnej teori, będziesz też wiedział jakich kluczy użyć

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myslicie ze nie dam rady sam zmienic?? Bo kilkakrotnie slyszalem ze nie jest ot wcale takie trudne albo ze w serwisie kolesie WBIJALI mlotkiem na chama uszczelniacze i po przejechaniu kilkunastu kilometrow problem sie powtarzal tylko ze teraz trzeba bylo cos z lagami zrobic bo byly cale podluczone... :-( A wiecie moze ile tego oleju wlac??

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sama wymiana nie jest trudna, ale trzeba mieć trochę praktyki i wiedzy przy montowaniu bo można wrzystko spartolić, swoją pierwszą wymianę robiłem przy mechaniku i się nauczyłem jak się do tego zabrać

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie wiem czy nie zepsuje... Po prostu szkoda mi pieniedzy na serwis jakis a amortyzatory mam juz prawie rozmontowane. Musze jeszcze jakos lagi dokrecic od goleni (czy jakos tak) specjalnym kluczem ale watpie ze skads go skombinuje wiec bede musial jakos inaczej sobie poradzic... Macie jakies propozyjce?? A ile tego oleju wkoncu mam wlac do jednego laga??

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
No ja nie wiem czy nie zepsuje... Po prostu szkoda mi pieniedzy na serwis jakis a amortyzatory mam juz prawie rozmontowane.

 

 

Hehehe, mamy tu typowy przykład zasady "Polaku lecz się sam". Uwielbiam zwolenników tej techniki, to są najlepsi klienci warsztatu 8)

 

Wymiana simmeringów i oleju w lagach może nie jest zbyt skomplikowana, ale jak się to robi na co dzień i gdy się wie, co się robi. W życiu nie zaryzykowałbym kondycji lag biorąc się za nie z zerową wiedzą.

 

Moim zdaniem zainwestuj w mechanika, niech Ci pokaże jak to zrobić. Chyba, że jednak postanowisz "leczyć się sam" :roll:

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienilem uszczelniacze ale wlalem oleju jakiegos do przekladni czy cos takeigo bo tylko ten mialem pod reka. Nie wiem czy akurat tylke trzeba ale mniejsza z tym. Przejechalem sie i .... amortyzator prawie nie dziala!! Czy to jest wina tego oleju bo podejrzewam ze tak.... :-( Ponadto zauwazylem ze ulej nadal wycieka i to dosc obficie ( moze przez nadmiar uciekac??) . POMOCY!!

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienilem uszczelniacze ale wlalem oleju jakiegos do przekladni czy cos takeigo bo tylko ten mialem pod reka.

no gratulacje za inteligencje. Brawo

 

[ Dopisane: 23-12-2005, 18:57 ]

i niech ktoś kupi od takiego "mechanika" moto to ja dziękuje

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej ucieka tylko z jednego laga i juz chyba wiem dlaczego!! Po prostu jedna podkladka sie nasunela na druga i puszcza!! :-D Niedlugo rozbiore jeszcze raz i poprawie. Uszczelniacze dobralem dobre bo sa identyczne jak te co byly. A oleju nalalem na oko z 0,4l do jednego i nie wiem czy to jest dobrze.... Wymiana byla banalna. Nawet nie musialem sie silowac i wszystko poszlo tak jak powinno i nie trzeba bylo zadnego speca bo to proste bardzo jest :D Tylko musze jeszcze olej zmienic na ten do amortyzatorow jak bede mial czas i pieniadze to powinno byc wszystko OK.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...