Skocz do zawartości

JINLUN - Made in China


voti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak to takie coś, ale ja używam zwykłego jednorazowego z wkładem papierowym bo są dokładniejsze.

Ten tutaj można czyścić bo jest rozbieralny i do tego ładnie wygląda

Napewno lepiej mieć, niż niemieć. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie znalazłem podanego ciśnienia to mam wg uznania.

 

 

W instrukcji piszą- przód 1,75 a tył 2,25

 

 

Dzisiaj widziałem w salonie KINGWAYa motor JINLUN 150, tylko że z naklejką Kingway i na zbiorniku zamiast ROMET jak jest u mnie, jest JINLUN.

http://www.kingway.pl/prod.php?idg=3,16&id...s=&type=&kword=

 

No proszę.

Edytowane przez andrzej.las5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać można mieć radoche i z Jinluna o pojemności 125cc :)

 

Na jednym z filmików widać, że zabójcza moc w Jinlunach może być nie do opanowania. :icon_razz:

A tak na poważnie to z przednim hamulcem trzeba uważać i jak koło wpadnie w poślizg to natychmiast puszczamy klamkę, a nie tak jak na filmie gościu tyrzymał do końca no i gleba.

Edytowane przez Luca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu muszę przyznac,ze temat rozwinoł się jak mało który na naszym FORUM - brawo dla wszystkich którzy uczestniczą w tworzeniu tego tematu :clap: :biggrin:

 

Wcześniej spotykałem się tylko z negatywnymi opinjami na temat Chinskich motorków :wink: natomiast teraz można dowiedziec się o nich czegoś dobrego.

 

Z całą pewnością nie są to motocykle dla osób które nie mają żadnego (przynajmniej podstawowego) pojęcia o mechanice.. ale może to i dobra strona tych motorków ponieważ przy eksploatacji można się nauczyc i pogłębic wiedzę mechanika - nie tylko amatora :icon_rolleyes:

 

SERDECZNIE POZDRAWIAM WSZYSTKICH ZWOLENNIKÓW i PRZECIWNIKÓW Chińskiej motoryzacji :wink:

 

Ps. czy już znany jest dokładny termin i trasa wyjazdu w sierpniu???

 

jeśli tak to proszę o info na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym: http://www.kingway.pl/prod.php?idg=3,18&id...s=&type=&kword=

Mam możliwość kupić za rozsądne pieniądze model ubiegłoroczny, w dobrym stanie, 3,5 tys km, od znanego właściciela, zadbany, dobrze dotarty. Właściciel wyjeżdża i dlatego chce sprzedać.

Jedyne co mnie martwi to te dwa cylindry i regulacje, czy to jest naprawdę tak trudne do regulacji? Czy ten typ silnika może mi sprawiać znacznie więcej trudności niż jednocylindrowy? I jak tu jest z tymi sławetnymi drganiami?

Niestety motor jest już po gwarancji, ale czytając opinie o serwisach to chyba nie będzie to wielka strata jak sam sobie będę wymieniał olej i łańcuch naciągał, że o regulacji zaworów nie wspomnę. Ostatecznie kiedyś się rozebrało kilka razy silnik malucha, a ten nie jest specjalnie bardziej skomplikowany :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. czy już znany jest dokładny termin i trasa wyjazdu w sierpniu???

Wyjazd z Żar 3 sierpnia.

Trasa: Żary-Jelenia Góra-Karpacz-/Czechy skalne miasta/-Kłodzko-Katowice-Kraków-Kielce-Bieszczady

Dużo informacji jest tutaj: http://forum.motocyklistow.pl/lofiversion/...php?t64582.html

 

Mam możliwość kupić za rozsądne pieniądze model ubiegłoroczny, w dobrym stanie, 3,5 tys km, od znanego właściciela, zadbany, dobrze dotarty. Właściciel wyjeżdża i dlatego chce sprzedać.

Jedyne co mnie martwi to te dwa cylindry i regulacje, czy to jest naprawdę tak trudne do regulacji? Czy ten typ silnika może mi sprawiać znacznie więcej trudności niż jednocylindrowy? I jak tu jest z tymi sławetnymi drganiami?

Ja za rozsądne pieniądze i z pewneko źtódła to co tracisz? Zawsze możesz sprzedać za tą samą kasę.

Wersja dwucylindrowa jest lepsza od jednocylindrowej, ma mniejsze drgania i praca silnika jest stabilniejsza.

O jakie regulacje Ci chodzi? Wszystko jest proste, jak poradziłeś sobie z maluchem to nie będziesz miał najmniejszych problemów, no chyba, że z motorem jest coś nie tak i ma ukrytą jakąś wadę.

Jak jest wszystko ok to ja nie widzę problemu. Drgania nie są takie straszne, jak dałem na tym rade przejechać prawie 500km za jednym zamachem to o czymś to świadczy. Drga, ale wszystkie rzędówki dwucylindrowe drgają i ludzie jeźdzą.

 

A co do gmoli to były gięte na zamówienie.

Tak myślałem, naprawde świetne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zauwazyłem - czemu nei odkleiłeś tej foli z korka od wlewu paliwa ?

 

Jak robiłem zdjęcia, to byłem tak zaaferowany zdejmowaniem naklejek Rometa, że zapomniałem o folii na korku ;) Następne zdjęcia motocykla zrobię jak pozbędę się lakierowanych naklejek z boków i baku.

 

Z całą pewnością nie są to motocykle dla osób które nie mają żadnego (przynajmniej podstawowego) pojęcia o mechanice.. ale może to i dobra strona tych motorków ponieważ przy eksploatacji można się nauczyc i pogłębic wiedzę mechanika - nie tylko amatora

 

Ja wybrałem Jinluna z pełną premedytacją, mimo absolutnie żadnej wiedzy z dziedziny mechaniki. Czytam w internecie, radzę się na forach, majsterkuję metodą prób i błędów i powoli się uczę. Przejechałem póki co 600 km i złego słowa powiedzieć nie mogę.

 

Fajne maleństwo, uczysz już jeździć

 

Na naukę nigdy nie jest za wcześnie :crossy: Jak siedział na siedzeniu z odpalonym silnikiem to baaardzo mu się podobało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Jinlunowców: czy te podesty zamiast podnóżków kierowcy są wygodne? Przymierzałem się kiedyś w salonie i mi się wydawały wygodne, ale jak ze zmianą biegów? Pytam, bo Paweł Boruta w teście narzekał - ale to malkontent jest :crossy:.

Jawa 50 Mustang 1977 => Yamaha XJ 600N 1999 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Jinlunowców: czy te podesty zamiast podnóżków kierowcy są wygodne? Przymierzałem się kiedyś w salonie i mi się wydawały wygodne, ale jak ze zmianą biegów? Pytam, bo Paweł Boruta w teście narzekał - ale to malkontent jest ;).

Odpowiem za siebie - mi sie jeżdzi naprawde dobrze i wygodnie z tymi podnóżkami.. jedyne co moze boleć to tyłek albo głowa od kasku... ale to dlatego że sie jeździ długo.. ja jakoswiecej niz 2 godziny bez przerwy nie moge bo juz sie czuje z tym źle..

 

Jak robiłem zdjęcia, to byłem tak zaaferowany zdejmowaniem naklejek Rometa, że zapomniałem o folii na korku :crossy: Następne zdjęcia motocykla zrobię jak pozbędę się lakierowanych naklejek z boków i baku.

 

 

Tak też myślałem że pierwsze foty.

Musimy sie umówić w przyszłym tygodniu na mały reviseing ;) - ale zależy o pogodny narazie nie wypowiadaja sie o niej zbyt kolorowo. No ale od wtorku ma niby nie padać - oby !! bo ja moto nie chce myć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Jinlunowców: czy te podesty zamiast podnóżków kierowcy są wygodne? Przymierzałem się kiedyś w salonie i mi się wydawały wygodne, ale jak ze zmianą biegów? Pytam, bo Paweł Boruta w teście narzekał - ale to malkontent jest :).

Są wygodniejsze a zmiana biegów jak się odpowiednio dzwignię wyreguluje nie sprawia mankamentów.

Teraz widziałem, że montują podwójną dzwignię z możliwością wbijania biegów piętą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Jinlunowców: czy te podesty zamiast podnóżków kierowcy są wygodne? Przymierzałem się kiedyś w salonie i mi się wydawały wygodne, ale jak ze zmianą biegów? Pytam, bo Paweł Boruta w teście narzekał - ale to malkontent jest

 

Ja tam nie narzekam, łatwo się przyzwyczaić.

 

jedyne co moze boleć to tyłek albo głowa od kasku...

 

Kanapa jest niewygodna, ale zauważyłem, że z czasem też się przyzwyczaić można. Łeb też do kasku się przyzwyczaja :D Wniosek - im dłużej jeździsz Jinlunem, tym jest fajniej :)

 

Musimy sie umówić w przyszłym tygodniu na mały reviseing - ale zależy o pogodny narazie nie wypowiadaja sie o niej zbyt kolorowo. No ale od wtorku ma niby nie padać - oby !! bo ja moto nie chce myć

 

W przyszłym tygodniu może być problem, ale w sierpniu to na bank coś wymyślimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...