Skocz do zawartości

JINLUN - Made in China


voti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Innym wyjściem jest kupno kompletu,a swoją szybe możesz komuś odsprzedać.Rozwiązanie najdroższe,ale najszybsze.Pozdro

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam cos takiego ze silnik mi lata jakby jakies mocowanie nie trzymalo, dodajesz gazu a on jakby pod silą naciągu łańcucha sie przesuwal o jakies milimetry. albo silnik albo wahacz tylnego kola. Kusi mnie zeby rozkrecic calego sprzęta i obadać co moze byc nie tak, ale chyba zostawie to na pozniejszą jesien jak bedzie czas na grzebanie.

 

no i znalazlem w jednej srubie (łącznik ramy pod silnikiem) gwint sie zerwal i miala luz, 20 min grzebania i silnik siedzi sztywno. wahacz ramy natomiast mam tak skręcony ze nie moglem sruby ruszyc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pojechałem sobie na wycieczkę. zrobiłem takie kółeczko w okół moich rejonów na jakieś 100km długości. Przed wyjazdem naciągnąłem sobie łańcuch bo po powrocie z Jury Krak-częstochowskiej po prostu dyndał. Ustawiłem sobie śladowość tylnego koła na suwmiarkę i krawędź opony obciera mi o osłone łańcucha. No ale śladowość mam ustawioną. Dam jakieś podkładki pod śruby osłony z niezawodnej gumy uszczelek hydraulicznych żeby odsunąć osłonę od opony.

 

Darekdoc: Jakiego modułu?

 

To coś w rodzaju modułu.A może jakiś przekaznik? Nie wiem co to a jest to plastikowa puszka przymocowana do tylnego błotnika pod kanapą kierowcy(z tyłu za akumulatorem).Nigdy się temu nie przyglądałem bo nie było takiej potrzeby.Podobno było to spartańsko,mało fachowo zamocowane.Mocowanie pękło i puszka ta fruwała.Brat zrobił jakąś obejmę z blaszki i dokręcił do błotnika.

 

Mi ostatnio jakoś dziwnie biegi wchodzą. Z takim zgrzytem i szarpnięciem jak puszczam sprzęgło.

 

Jeśli zmieniasz biegi gdy już puszczasz sprzęgło to sie nie ma co dziwić...

I tu korzystając z okazji taka ciekawostka.Jak mi się troszeczkę rozciągnęła linka sprzęgła i był minimalnie większy jałowy ruch na manetce to nie mogłem już znależć luzu.

 

no i znalazlem w jednej srubie (łącznik ramy pod silnikiem) gwint sie zerwal i miala luz, 20 min grzebania i silnik siedzi sztywno. wahacz ramy natomiast mam tak skręcony ze nie moglem sruby ruszyc :icon_rolleyes:

 

No i okazało się,że ten strasznie brzmiący problem to duperel.

 

jw - popatrz na ofertę moto-akcesoriów, sprzedają louisa. ten zaś ma stosunkowo tanią ofertę, na przykład pod własną marką, albo iron horse - zobaczysz na stronie. kumpel miał ich skórzane sakwy, malutkie bo ca 10l, ale wykonanie sprawiało wrażenie zupełnie przyzwoitego

jsz

 

Ja mam Iron Horse i śmiało mogę powiedzieć,że jaka cena takie sakwy.Skóra najpodlejszej chyba jakości o nieregularnej grubości.Klamerki do wiązania pasków z tyłu bardzo łatwo się poobrywały.Generalnie jestem zadowolony ale trzeba coś gdzieś czasem podszyć albo pokombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i znalazlem w jednej srubie (łącznik ramy pod silnikiem) gwint sie zerwal i miala luz, 20 min grzebania i silnik siedzi sztywno. wahacz ramy natomiast mam tak skręcony ze nie moglem sruby ruszyc ;)

To już kilka przypadków było, że tam śruba nie wytrzymuje. Jak jest luz między ramą a łącznikiem to trzeba wsadzić tam podkładkę i skręcić. Można też nakręcić dodatkową nakrętkę i dokontrować, wtedy nic się już nie będzie działo w tym miejscu.

 

P.S. Opis wyprawy WWS zakończony, wszelkie info jest w tym temacie http://forum.motocyklistow.pl/index.php?sh...2entry1302732

Edytowane przez Luca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie trzeba zetrzeć na proch to co mamy. Mi wystarczy silnik 900cc

 

Jeśli zmieniasz biegi gdy już puszczasz sprzęgło to sie nie ma co dziwić...

Tia... w ogóle zmieniam bez sprzęgła. Czasami jak coś napiszesz to nie wiadomo czy śmiać się czy płakać.

Edytowane przez Lefthandy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To już kilka przypadków było, że tam śruba nie wytrzymuje. Jak jest luz między ramą a łącznikiem to trzeba wsadzić tam podkładkę i skręcić. Można też nakręcić dodatkową nakrętkę i dokontrować, wtedy nic się już nie będzie działo w tym miejscu.

 

P.S. Opis wyprawy WWS zakończony, wszelkie info jest w tym temacie http://forum.motocyklistow.pl/index.php?sh...2entry1302732

 

potwierdzam , przypadek chyba rzeczywiscie musi byc czesty...

moze tam koncentruja sie jakies obciazenia / drgania

- nie zwrocilem uwagi ale zgubilem te srube / szpile calkiem...

ale juz jest i zwracam na nia i sruby w poblizu baczniejszą uwage...

a jak by byl super motocykl to zaniedbalbym ogladania przed jazda...

i zapomnial czego uczą na kursie... a jak sobie czlowiek uzmyslowi

ze brak samego stopu moze spowodowac ze ktos Cie najedzie to...

- w moim przypadku zaczynam sie zastanawiac na druga niezalezna

lampą... bo zarowki to pewnie (jak wiekszosc czesci)

wysiadają w czasie jazdy a nie przed jazda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a jak sobie czlowiek uzmyslowi

ze brak samego stopu moze spowodowac ze ktos Cie najedzie to...

- w moim przypadku zaczynam sie zastanawiac na druga niezalezna

lampą... bo zarowki to pewnie (jak wiekszosc czesci)

wysiadają w czasie jazdy a nie przed jazda...

Dodatkowe światło stopu nigdy nie zaszkodzi.

Zawsze zastanawiały mnie tylne światła na ścigach. W niektórych są tak maleńkie, że ledwo je widać, zwłaszcza kierunkowskazy. :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

zaspokoił część zachcianek

jinlun-romet i wozi wciąż.

 

uzywek kosztował ułmek

została kasa w kieszeni (i wąż) :wink:

 

choć kupno większego kusi

i pewnie kiedyś się zmieni

ale, że nikt nic nie musi...

 

z dedykacją dla krytyków i niezdecydowanych

p.

Edytowane przez tls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...