Skocz do zawartości

Wypadki-statystyki


blankaP
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, czy trafiłam na dobry dział, ale moja prośba jest związana z wypadkami.

Kiedyś na forum znalazłam czyjąś wypowiedź, że większość wypadków z udziałem motocyklistów wynika z winy kierowców samochodów-wymuszanie pierwszeństwa-mam WIELKĄ prośbę. Czy ktoś ma dostęp do takich statystyk? Przygotowuję kampanię informacyjną dotyczącą motocyklistów-chcemy poprawić(o ile się da) wizerunek motocyklistów w mediach. Na razie to tylko projekt-ze względów finansowych, ale te statystyki są mi naprawdę baaardzoo potrzebne.

Bardzo proszę o pomoc- to w końcu ma pomóc Nam-Motocyklistom :D

Przydadzą się wszelkie dane, które potwierdzą, że kierowcy samochodów nas po prostu ignorują na drodze, i że to nie tylko motocykliści są winni wypadkom.

Ps. Chodzi mi o konkrety, dokumenty, dane statystyczne itp. Prywatne opinie motocyklistów, niestety, nie są dla mnei przydatne w projektowaniu kampanii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wspomnianej książce autor powołuje się na raport Hurta. Wnioski z niego znaleźć można w wielu miejscach w sieci, np.

 

http://www.magpie.com/nycmoto/hurt.html

 

A ogólnie to google + harry hurt report. Problem z tymi badaniami jest taki, że są już dość stare i były przeprowadzone w realiach amerykańskich. Sam chętnie poznałbym jakieś statystyki dotyczące polskich motocyklistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam problem z rączką do hamulca przedniego... co jakiś czas mi się łąmie... czy robią jakieś trwalsze rączki??? głównie po upadkach w w czasie postoju... a może ktos ma kilka na sprzedanie

 

czy to na pewno miało być tutaj?

 

 

_________________________________

blankaP jeśli jesteś dziennikarką, czy ogólnie masz jakiś tytuł który mądrze brzmi :D to może spróbuj pójść na policje i powiedzieć, że piszesz jakiegos tam arta/przygotowujesz reklamę i potrzebne Ci są statystyki... skoro to takie ważne to chyba warto spróbować? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj oglądałem expres reporterów i w przerywniuku prowadzący ,moówił o wypadkach ,pokazjali krótki materiał z jazda na motocyklach,potem wypadki motocyklowe a na koniec treść następującją:

od wiosny 2005r do listopada na drogach zgineło 120 motocyklistów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]a na koniec treść następującją:

od wiosny 2005r do listopada na drogach zgineło 120 motocyklistów  :P

 

 

Heh - no niestety liczba niemała, ale.. ZTCW ogólnie liczba motocyklistów ginąca rocznie na polskich drogach się zmniejsza. To dobry znak, zwłaszcza że z moich obserwacji wynika, że motocyklistów jest coraz więcej. Ogólnie w ciągu kilku lat liczba ta spadła z około 150 do około 120. Niestety nie mam pojęcia skąd to wiem, gdzieś wyczytałem.

 

Btw. ciekawa statystyka była na końcu filmu z tematu '500 mil to za mało'. Była tam podawana liczba zgonów do 30 dni od wypadku, w ciągu roku. W Polsce było to ponad 160, we Francji ponad 1000, a w Niemczech prawie 1000. Niby lepsze drogi, wyższa kultura jazdy, większa świadomość obecności jednośladów, a jednak..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw. ciekawa statystyka była na końcu filmu z tematu '500 mil to za mało'. Była tam podawana liczba zgonów do 30 dni od wypadku, w ciągu roku. W Polsce było to ponad 160, we Francji ponad 1000, a w Niemczech prawie 1000. Niby lepsze drogi, wyższa kultura jazdy, większa świadomość obecności jednośladów, a jednak..

 

Yy coś chyba pomieszałeś z tymi statystykami, po pierwsze nie wiadomo do jakiej liczby osób korzystających z pomocy szpitalnej odnosi się liczba zgonów , a może do całej populacji.

 

I jeszcze jedno w Polsce dużo mniej osób rannych w wypadkach ginie w szpitalach ponieważ duża część nie zdąża tam trafić- giną na drodze.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[..]liczba zgonów do 30 dni od wypadku, w ciągu roku[..]

 

Yy coś chyba pomieszałeś z tymi statystykami, po pierwsze nie wiadomo do jakiej liczby osób korzystających z pomocy szpitalnej odnosi się liczba zgonów , a może do całej populacji.

 

I jeszcze jedno w Polsce dużo mniej osób rannych w wypadkach ginie w szpitalach ponieważ duża część nie zdąża tam trafić- giną na drodze.

 

Raczej nic nie pomieszałem, tylko Ty nie zrozumiałeś tego co napisałem. Określenie zgon do 30 dni od wypadku zawiera w sobie również śmierć na miejscu, nie musi być żadnego szpitala. Sformułuję to inaczej: chodzi o liczbę zejść w wyniku wypadku na motocyklu/skuterze w danym kraju w ciągu roku. Okres 30 dni pozwala tylko powiązać daną śmierć z wypadkiem. Jeśli ktoś umrze np. po pół roku od swojego wypadku, to nie jest wliczany do tej statystyki. Dodatkowo liczby, o których napisałem, jasno wskazują, że chodzi o liczbę wszystkich zabitych w wypadkach motocyklowych / rok / kraj.

 

ps. Jeśli dalej masz wątpliwości, to proponuję obejrzeć po prostu końcówkę tamtego filmu: 'Total number of deaths within 30 days after an accident with a motorcycle/scooter in one year: austria 112 .. poland 169'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok spoko rozumiem , po prostu jakoś już w głowie miałem tych biednych pacjentów umierajacych w szpitalach :P ....

 

I już Ci tłumacze dlaczego w Polsce ginie "tylko" 160 motocyklistów rocznie na tle przytłaczającej liczby 1000 w Niemczech i Francji, po prostu w wysoko rozwiniętych krajach takich jak NRD czy Fr motocykli i motocyklistów jest jak psów :P albo i pewnie jeszcze więcej, np. w słonecznej Italii zarejestrowanych jest "ponoć" więcej motocykli niż samochodów.

 

ps. Udało mi się znaleźć dane dotyczące ilości nowych rejestracji motocykli w 2003r. dane pochodzą ze strony eurostat więc są bardzo wiarygodne:

 

be Belgium 22267

cz Czech Republic 9758

de Germany (including ex-GDR from 1991) 207420

gr Greece 65599

fr France 196928

ie Ireland 4993

cy Cyprus 1784

lv Latvia 962

lt Lithuania 914

hu Hungary 6168

at Austria 39845

pl Poland 7279

si Slovenia 1996

sk Slovakia 4024

fi Finland 6283

se Sweden 23730

ch Switzerland 48856

 

I jaki wniosek twoja statystyka nie jest miarodajna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, to w Niemczech jst znacznie większa rotacja motocykli wśród właścicieli. Dużo częstrzym zjawiskiem jest sprzedawanie motocykla po jednym sezonie (szczególnie na wschód :mrgreen: ). Nie jestem przekonany, czy przytoczona przez Ciebie liczba odnosi się do nowych motocykli na drogach, czy do tych które po prostu zmieniły właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blankaP jeśli jesteś dziennikarką, czy ogólnie masz jakiś tytuł który mądrze brzmi  to może spróbuj pójść na policje i powiedzieć, że piszesz jakiegos tam arta/przygotowujesz reklamę i potrzebne Ci są statystyki... skoro to takie ważne to chyba warto spróbować?

Problem w tym, że nie jestem dziennikarką....tylko motocyklistką...może wystarczy taki tytuł :roll: Przygotowuję tę kampanię na cele Studiów(Public Realtions)- z tym, że będzie to całkowicie profesjonalna kampania i mogłabym "wprowadzić ją w życie", gdybym dysponiwała odpowiednimi finansami. Planuję "połazić" z tym później po różnych instytucjach, ale wszystko zależy od finansów.

PS. Przed chwilą przeczytałam "na szybko" raport Harry'ego Hurta i powiem szczerze, że sama byłam w szoku: Srednia prędkość motocykla tuż przed wypadkiem to 48km/h, podczas samego wypadku 35km/h, a tylko jeden na tysiąc wypadków odbywa się przy prędkości(motocykla) 140km/h! 8O

 

[ Dopisane: 28-12-2005, 11:10 ]

Prośba powraca, Hubert obiecał wysłać mi ksero książki "Motocyklista doskonały"- niestety, do dzisiaj się nie odezwał, a mnie bardzo zależy na czasie. Czy na forum jest ktoś, kto posiada tę książkę i mógłby zrobić jej skan i wysłać mi na maila?? Baaaardzo proszęęęę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...