Skocz do zawartości

virago zapala przy zsunietych fajkach:/


kaper
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

JESLI NGK .TO ZAŁUZ NA SZYBKO JAKIES INNE ALE NIE NGK I ZOBACZ JAK CI ODPALI

przeciez ngk to nie jest jakas zla firma! ja kupowalem zawsze ngk i zawsze sprzet na nich super zapala i chodzi. Nie wiem co ty miales za ngk ze Cie tak do nich zrazilo. 8O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kol @PGR niestety w VIRAGO kable WN mozna kupic ale tylko w komplecie z cewkami WN koszt ok 300-400 zl za sztuke wiec troche slabo mi sie robi jak pomysle ze mam to wymienic dzis zalozylem zamienniki z iskry jak na razie dziala i ladnie chodzi zobaczymy za kilka dni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kol @PGR niestety w VIRAGO kable WN mozna kupic ale tylko w komplecie z cewkami WN koszt ok 300-400 zl za sztuke wiec troche slabo mi sie robi jak pomysle ze mam to wymienic dzis zalozylem zamienniki z iskry jak na razie dziala i ladnie chodzi zobaczymy za kilka dni...

morzna wyminic przewody lecz to troche praco hlonne ja mialem ostatnio w moim gs wymieniane 2 sztuki i 4 nowe fajki bo niestac mnie na nowe cewki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak wymontowalem przewody i cewki to okazalo sie ze jest to integralna czesc bez mozliwosci oddzielenia chyba ze wyrwe przewod z cewki bo sa one zalane jednilita masa wiec bez uszkodzenia nie da rady wymienic chyba ze obciac przewod zostawiajac kawalek przy cewce i nowa dosztukowac do kawalka starej ale czy to ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebity izolator na świecach ( uszkodzony lub brudny ). Zdejmując fajkę zmniejszasz napięcie na świecy. Iskra nie ma już takiej energii żeby przebijać kiepski izolator i przeskakuje ponownie między elektrodami. Kłaniają się dobrej jakości świece i przewody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PGR rok viraszki to 94, a jesli o swiece to teraz wymienilem na odpowiedniki iskry i zobaczymy a przewody to jak pisalem ciezka sprawa pod wzgledem finansowym bo bym musial zaplacic za komplet z cewkami czyli ok 2x300zl czyli 600 zl :[ wiec slabo mi sie robi na sama mysl a co na to jacys fachowi mechanicy ktorzy czytaja ten temat??????

a jesli chodzi o fajki to wlasnie mam zamontowane od jakiegos czasu nowki z larssona firmy NGK i przy nich stalo sie to samo co przy poprzednich wiec to raczej nie wina fajek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw pzewody wysokiego napięcia w spokoju.Cały Twój problem jeżeli sytuacja się powtarza to świeca np. ze względu na źle dobraną ciepłotę i w czasie pracy silnika wieca nie oczyszcza się albo źle wyrególowany gaźnik i przy zbyt bogatej mieszanace na swiecy osadza się czarny nalot.Napisz jaki kolor ma świeca jak wyglda.To że przy zdjętej fajce tzn. zsuniętej, motocykl pali, to dobrze świadczy o cewce zapłonowej.W starszych samochodach gdy były problemy z paleniem na jakiś cylinder stosowało się taki fajny zabieg.Przecinało się przewód wysokiego napięcia w w miejsce przecięcia wstawiało sie zwykły guzik od ubrania przeplatając przewody przez oczka tak aby zrobić przerwę na przewodzie wysokiego napięcia i samochody paliły jak trzeba.Wykonanie takiej przerwszy zmacnia iskrę.Wyładowanie jest krótsze , ale mocniejsze.Tak więc zostaw przewody i cewkę a skup się na świecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak motocykl chodzi to nie wiem jaki maja kolor swiece ale jak jest problem czyli jak nie chce zapalic i jak wykrece to maja kolor mocno czarny i to wszystkie bo na poczatku wstawilem swiece takie jakie poleca Yamaha czyli NGK potem jak nawalily to znow wstawilem takie same potem kupilem odpowiedniki boscha i tez je szlag trafil i teraz mam zalozony odpoiwednik "iskry" i na razie pala dobrze zobaczymy jak troche posiedza czy tez ja szlag wezmie czyli mozna powiedzec ze od pazdziernika zuzylem 6 szt swiec ;) tak jak podpowiadasz @jinlun tak samo mi mowila gosc w sklepie ze zle dobrana mieszanka paliwa dlatego siwce sie przebijaja wiec czuje ze na wiosne konieczny bedzie wypad do jakiegos warsztatu ale to naprawde dobraego...

 

[ Dopisane: 22-01-2006, 14:07 ]

walki ze swiacami ciag dalszy ... mianowicie czytajac posta napisanego przez ktoregos z naszych szanownych kolegow-forumowiczow polozylem swiece NGK ktore przewidzialem do wyrzucenia bo na nich motor juz nie chodzil - wygladaly na przebite na kaloryferze na dwa dni i dzis je oczyscilem druciana szczotka i zalozylem i ...motor odpalil wiec nasuwa mi sie refleksja ze swiece tak naprawde nie zostaly przebite tylko tak zabrudzone ze iskra nie przeskaiwala tam gdzie powinna tylko tam gdzie byl najmniejszy opor czyli gdzies na zabrudzeniu. wniosek taki ze sie w czasie jazdy nie oczyszcza sama wiec to nie swiece sa powoidem moich problemow lecz gaznik a dokladniej zla jego regulacja co do mieszanki wiec nic innego tylko serwis.jesli sie myle co do moich spostrzezen prosze o wypowiedzi fachowcow bo ja z mechaniki motocyklowej i w ogole silnikowej to jestem zielony :buttrock: pozdrawiam i czekam na wypowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc odniosłem dzisiaj w garażu dziwne wrażenie że motor jakos dziwn ie chodzi ,czyli na wolnych obrotach pracuje ale jak lekko dodam gazu gasnie .Ajak chodzi to słychac dzwiek takie cykanie jakby przewód wysokiego napięcia na pierwszym cylindrze miał przebicie?? i teraz nasówa sie pytanie jesli sie okarze ze moje podejrzenie jest słuszne to czy w virago 535 istnieje jakas możliwosc kupienia kabli z metra czy jakto kolega zauwazył ze koszt około 300 400 zł bo sa razem z cewkami .Może da rade [polak potrafi]cos wymyśleć czyli dodatkowa izolacja z koszulki termokurczliwej??macie koledzy jakies pomysły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli na wolnych obrotach pracuje ale jak lekko dodam gazu gasnie i słychac dzwiek takie cykanie

Cykanie jest jak silnik już nie chodzi?

Może to po prostu dzwięk pompki paliwowej?

 

U mnie po zgaszeniu silnika też słychać cykanie, ale tak było od momentu kupna (czyli 3 lata temu) i nic niezwykłego się nie dzieje 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...