Skocz do zawartości

Wszystko co dotyczy hondy MTX 50,80,125,200


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam!!! to Mój pierwszy post na tym forum. Mam mtx 50 i problem z gaźnikiem (gaźnik rozwalony nie do odratowania). Bardzo ciezko jest dostac gaznik do mtx 50 czy sa jakies zamienniki ktore beda pasowac a nie kosztuja fortuny np. od innego modelu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam!

mam takie pytania(a właściwie to mój kolega je ma)

Jak była blokowana Honda MTX 80 ?? nie wiem dokładnie jaki model, rocznik chyba 86 chłodzony cieczą, 5 biegów.

no i drugie pytanie

Dlaczego, gdy motor sie zagrzeje, (czasem wiecej czasem mniej) to po pewnym czasie traci całkowicie moc(najeczesiej po tym jak sie go wkręci na maxa(czyli 7-8 tys obrotów) niektórzy mówią, że to przez cewke ? ja sie nie znam więc nei wiem prosze o odpowiedzi:P

 

PS ma ktos do sprzedania prawy boczek do MTX 80 lub od czegos innego byle tylko pasowal?? moze byc do malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stozkowy filtr w motorze typu enduro to nie jest dobry pomysl bardzo latwo mozna zatrzec motocykl . Kup orginalny dokaldnie wsyzstko przeczysc wraz z gaznikiem i powinno dzialac Pozdro

 

WItam!

mam takie pytania(a właściwie to mój kolega je ma)

Jak była blokowana Honda MTX 80 ?? nie wiem dokładnie jaki model, rocznik chyba 86 chłodzony cieczą, 5 biegów.

no i drugie pytanie

Dlaczego, gdy motor sie zagrzeje, (czasem wiecej czasem mniej) to po pewnym czasie traci całkowicie moc(najeczesiej po tym jak sie go wkręci na maxa(czyli 7-8 tys obrotów) niektórzy mówią, że to przez cewke ? ja sie nie znam więc nei wiem prosze o odpowiedzi:P

 

PS ma ktos do sprzedania prawy boczek do MTX 80 lub od czegos innego byle tylko pasowal?? moze byc do malowania.

 

Blokowana byla w ukladzie wydechowym czyli w dyfuzorze i tlumiku mozliwe ze tez w gazniku oraz module zaplonowym reszte poszukaj na forum jest cos napewno o tym.Tez szukam boczka do mtxa i nie moge znalesc :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem, a polega on na tym ze mam zalozony w swojej hondzie stozkowy filtr powietrza ale honda i tak sie na nim dusi, a gdy go sciagne to pieknie sie wkreca. co zrobic??

 

a silnik w jakim jest stanie ?? ja miałem podobną sytuacje jak założyłem filtr powietrza to moto nie chciało za nic wejśc na obroty, musiałem zrobić mały remont :P

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a silnik w jakim jest stanie ?? ja miałem podobną sytuacje jak założyłem filtr powietrza to moto nie chciało za nic wejśc na obroty, musiałem zrobić mały remont :P

pzdr

silnik jest chyba w dobrym stanie, ma dosc mocy. mysle ze to kwestia przeczysczenia gaznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Macie jakis pomysl co moge jeszcze zrobic ( nie dorgiego ) aby dodac mocy mojemu mtxowi? Mam juz dyfuzor i tlumik zrobiony. I jeszcze jedno jak ztwardzic amora z tylu?

no z tyłem to bedziesz miał problem bo to akurat w MTX jest element nierozbieralny. Musiałbys popytac sie w serwisach czy by sie nie podjeli rozebrania i nalania gestszego oleju, bo spręzyne twardsza to bedize Ci ciezko znaleźć. W Krk jest taki serwis i wiem ze koles rozbiera i regeneruje wszystkie dampery z tymn ze robota kosztuje chyba 250zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie takie troche amatorskie:

Na czym polega bebeszenie dyfuzora? Domy

 

Przepraszam - nerwy i delirium :D

 

Na czym polega bebeszenie?

Domy

 

k.....a

 

Domyślam się, że na wyciągnięciu z dyfuzora czegoś co producent niepotrzebnie włożył i trza to wyjąć bo stawia opór???

Jeśli tak, to czy do wykonania tego zabiegu trzeba tenże dyfuzor rozcinać?

 

No i parę pytań:

 

Jaką mocą dysponuje standardowy mtx 125? Słyszałem, że 24KM.

Czy jest on blokowany przy takiej mocy?

Jak taką blokadę usunąć?

Co zyskam na tych zabiegach? Tzn. Ile mocy można zyskać?

Co można na tym stracić?

Czyli co sie zacznie szybciej sypać po takich przeróbkach?

Ile będzie palił na 100km?

 

No i parę pytań:

 

Jaką mocą dysponuje standardowy mtx 125? Słyszałem, że 24KM.

Czy jest on blokowany przy takiej mocy?

Jak taką blokadę usunąć?

Co zyskam na tych zabiegach? Tzn. Ile mocy można zyskać?

Co można na tym stracić?

Czyli co sie zacznie szybciej sypać po takich przeróbkach?

Ile będzie palił na 100km?

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec blokoady to caly wydech , bebeszenie polega rozcieciu go i na wywaleniu wszystkiego co nie potrzebne w dyzuzorze ja tak zrobilem i efekt jest super tylko ze dol wtedy jest o slabszy nastepna blokada to tlumik.

Z moca to nie wiem ale o wiele sie poprawia po tych zabiegach

Pozdro

Edytowane przez ,ichal_dh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...