Skocz do zawartości

Wszystko co dotyczy hondy MTX 50,80,125,200


Rekomendowane odpowiedzi

Efekt będzie taki jak napisał enduroguy a koszta takiego"tjuningu" też nie są małe, ja bym wolał za tą kase wyremontować sprzęta, i zainwestować w olej i paliwo. Jeszcze jest taka opcja że jeżeli masz kase luzem to możesz sprzedać MTXa i zainwestować w jakieś lepsze moto.

 

Narazie kupiłem sobie owiewke POLISPORTA i handbary POLISPORTA

 

No i dobrze to akurat przydatne elementy podczas jazdy, reszte "tuningu" poprostu sobie daruj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie racjie troche przesadziłem.

Ale cały przód kupie bo mam strasznie słaby przedni hamulec , a nie da go się podciągnąć i zawieszenie jest za słabe. Opone tył też by się przydało wymienić na kostke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do hamulca to radził bym rozebrać, przeczyścić, ewentualnie zmienić szczęki i powinno być dobrze. U mnie w Suzuki TS były takie hemple że stoppie się robiło bez problemu a też bębnowe były.

Co do zawieszenia to wydaje mi się że HD08 i HD09 miały takie same zawiasy tylko 09 miał z przodu tarcze :!: Może warto byłoby zmienić uszczelniacze i zalać olej możesz pokombinować z gęstością :!: Po 2 z tego co mi się wydaje i co widziałem w MTXach przedni zawias jest pompowany, a jeżeli masz wydymane uszczelniacze to nie będziesz mógł regulować twardości przez dopompowanie bądź spuszczenie powietrza.

Jest jeszcze trzecia Opcja o której mówisz, jeżeli masz możliwość kupna całego zestawu pod tarcze, to czemu nie. Ale pomyśl czy nie taniej byłoby zregenerować tego co masz.

 

P.S. Twój MTX to cieczak :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tarczówka hamuje płynniej i zawsze lepiej, a pozatym jest miękka klamka, umie w MTX-e jest bardzo twarda że ledwo hamuje.

Zawieszenie mojego HD08 od HD09 różnią sie gróbością lag.

Jeżeli chodzi o możliwości to moge powiedzieć, że szukam pytam się, tylko w polsce duże ceny wołają. Szukam też w niemczech na Ebay.de

Okazje się zdażają mój brat kiedyś w niemczech za 30euro kupił cały przód od XT600 z błotnikiem i kierą.

 

P.S. Mój MTX jest chłodzony cieczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

Mój kolega ma MTX80 ale niestety moc jest jak w motorynie :) wogole się nie chce wkręcać na obroty i niema mocy ;) ciężko odpala i wogole jest do dupy....

Czy padnięte łożyska simeringi na wale mogą mieć na to duży wpływ???

Tłok był zmieniany, zrobiony był szlif więc z kompresją jest git :)

Ma ktoś może do sprzedania dyfuzor do tego motorka ??

jest chłodzony cieczą jak coś to na PW. PILNIE!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile oleju wlać do skrzyni w MTX 80 (ciecz) ???

Gdzieś w okolicy dekla sprzęgła,otworu do wlewu powinno być nabite ile ml.Spróbuj wyczyścić dekiel z błota i innego syfu może się napotkasz przy czyszczeniu na liczbe :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Dziś rozkręciłem silnik od tego nieszczęsnego MTX'a no i okazało się że benzyna znalazła sobie miejsce w skrzyni biegów :lol: :lol: :lol:

simmerringi się wytarły 1mm :D a łożyska tak świszczą że aż uszy bolą.... Czy te łożyska moge dokupić w hurtowni jakiejś??? czy to są zwykłe kulkowe łożyska ??? Kolega mi mówił że jak dokupywał do YZ to jakaś tolerancja luzu była.... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...