Skocz do zawartości

Wszystko co dotyczy hondy MTX 50,80,125,200


Rekomendowane odpowiedzi

witam

jest temat Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125 to czemu nie może być o MTX .

 

Witam posiadam Honde MTX80 z 84r.

Jest to super motorek lekki, zwinne i poręczne. Jeżdziłe kiedyś na DT80 i MTX-em lepiej mi się jeżdzi.

 

Wiem że jest troche posiadaczy MTX-ów na naszym forum więc założyłem temat,

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i zaraz bedzie pelno tematow o wszystkich modelach moto "wszystko na temat...."

po co ? po jajco. O DT jest po to zeby co godz ktos sie nie pytal jak ma odblokowac lub gdzie kupic tylna lampe :roll: miedzy innymi dlatego ze to jest najpopularniejsze enduro 50,80,125. A o MTX nie ma tyle tematow

 

OCZYSZCZALNIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MTX i DT są najpopularniejsze z morów tej klasy.

Czy ja wiem...

endurass przestan pisac posty na siłe- wypowiadaj sie jak masz cos do powiedzenia i tyle. Zobacz ile jest stron o DT na forum a ile o MTX'ie.

Pozatym ten nick :roll: . Ja bym na miejscu endurasa pogadal z Toba na temat zmiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo widze, że ktoś czyta w moich myślach :) Siedziałem w kościele i wpadłem na pomysł by założyć temat w tym stylu.. więc " mam kilka pytań" ;) lol

 

1) gdzie dostać tłok do mtx'a... pytanie brzmi banalnie, ale cylinder mam 43mm i pierwszy szlif ( 50 ccm ma 40mm a 80 45 mm) więc ? nic nie moge znaleźć... co to w ogóle może być za pojemność?

 

2) KTO ma mtx'a 50 ccm? w bdb stanie... potrzebuje paru danych... nie wiem czy moje jest padka czy tak ma iść... po prostej 70-80 km/h.. z górki wycisnąłem 99km/h ( licznik rowerowy.. chodzi dobrze... sprawdzane z innym moto ) prędkość jest w miare ok.. ale.. przyśpieszenie masakryczne... wystarczy, że jest kawałek płaskiej prostej i zaczyna spadać prędkość... nie ma mocy :P

 

3) do ilu tys.. obrotów powinien kręcić sie mtx? u mnie z tym jest kijowo około 7 tys I-IV biegu.. na V i VI idzie na około 6-5.. :P

 

Przełożenia mam 14/40...

 

Jak dla mnie.. dobry temat :P

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) gdzie dostać tłok do mtx'a... pytanie brzmi banalnie, ale cylinder mam 43mm i pierwszy szlif ( 50 ccm ma 40mm a 80 45 mm) więc ? nic nie moge znaleźć... co to w ogóle może być za pojemność?

Nie masz przypadkiem tego cylinderka na nicasilu to jest sprzedawany w AG-Mocie? Sprawdz czy masz nikasil wtedy wszystko bedzie jasne.

 

3) do ilu tys.. obrotów powinien kręcić sie mtx? u mnie z tym jest kijowo około 7 tys I-IV biegu

Na jedynce tak samo jak na IV? EnduroMax'a Dt'tka na jedynce i dwojce zamykala prawie obrotomierz a nikasil był zupelnie wytary az po aluminium

 

Co do wielkosci zebatek to masz takie jakie zaleca producent czyli seryjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam taka okazje: MTX80 R2 1989r. Za ile oplaca mi sie go brac jesli:

 

1. nie ma mozliwosci rejestracji

2. klocki hamulcowe do wymiany

3. troche juz z baku farba odpada

4. najwazniejsze - plyn chlodniczy wpada do cylindra - gosc mowi ze to tylko uszczelka, ale moze to glowica? a moze nawet cos z cylindrem?(jak ktos moze to niech powie czy wogole to moze byc wina cylindra i czy warto sie w to pakowac jesli np. trzeba bedzie planowac glowice)

 

Nie wiem czy wogole oplaca sie to brac:( Ale gosc mieszka kilka kilometrow ode mnie(brak kosztow przejazdu) i wogole jest to rodzina(dalsza, ale mysle ze by mnie nie oszukiwal - chyba)

 

PS. sprzet 2 lata temu sprowadzony z niemiec, jezdzil dobrze, a teraz jest popsuty. Poza tym nie wiem czy byl jezdzony np. na mixolu...:-/

 

TIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od ceny jaką koleś sobie woła za motocykl. Co do płynu chłodniczego to ja stawiał bym na uszczelke, ale nie wejdziesz w ten silnik i nikt Ci nie powie czego to wina. Jeżeli za dobrą kase to możesz się pokusić, wyremontować i przynajmniej będziesz wiedział czym jeźdżisz. Jeżeli chcesz kupić motocykl z myślą że po wymianie uszczelki wszystko będzie OK to możesz się zdziwić chociaż to nie jest przesądzone. Skoro to twoja rodzina to zapytaj się czy mógł byś zdjąć głowice i oblookać co w trawie piszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od ceny jaką koleś sobie woła za motocykl. Co do płynu chłodniczego to ja stawiał bym na uszczelke' date=' ale nie wejdziesz w ten silnik i nikt Ci nie powie czego to wina. Jeżeli za dobrą kase to możesz się pokusić, wyremontować i przynajmniej będziesz wiedział czym jeźdżisz. Jeżeli chcesz kupić motocykl z myślą że po wymianie uszczelki wszystko będzie OK to możesz się zdziwić chociaż to nie jest przesądzone. Skoro to twoja rodzina to zapytaj się czy mógł byś zdjąć głowice i oblookać co w trawie piszczy.[/quote']

 

Licze sie np. z wymiana tloka czy cos, ale nie mam zamiaru np. kupowac walu czy cos, bo to sie po prostu nie oplaca chyba...

 

A jak zdejme glowice to co? Co mam sprawdzic?(nie mam zbyt duzego dosw. w mechanice, a ojca teraz nie ma w domu:D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licze sie np. z wymiana tloka czy cos' date=' ale nie mam zamiaru np. kupowac walu czy cos, bo to sie po prostu nie oplaca chyba... [/quote']

 

Wydaje mi się że aż tak źle nie będzie, podobno MTXy mają bardzo trwałe korby i całego wału raczej napevno nie będzie trzeba zmieniać. Ewentualnie regenerować jeżeli jest luz na korbie a to nie jest tak duży koszt :!: po zdjęciu głowicy i cylindra możesz zobaczyć czy są na nich jakieś uszczerbki które w jakiś sposób mogły by sprzyjać przepływowi płybu chłodniczego do cylindra, musisz oblookać powierzchnie na której cylinder styka się z karterami i na której głowica styka się z cylindrem, tam powinna być równa powierzchnia bez nienaturalnych odprysków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam MTX80 HD08 z bebnem z przodu i chciałbym mu zrobić jakiś TUNING

co myślicie o takiej przeróbce:

 

-Wymienił bym cały przód żeby mieć tarcze i lepsze zawieszenie,

-Przedni błotnik wsadzić od KTM-a

-Zestaw metalowych podnóżków

-Plastiki od jakegoś CROSSA

-Bak od CROSSA (plastikowy) z osłonami chłodnicy

 

Narazie kupiłem sobie owiewke POLISPORTA i handbary POLISPORTA

 

Co otym myślicie :?: :?: :?: Troche szalone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...