Skocz do zawartości

WSK M06 - Z2


agrupa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Jestem na etapie renowacji mojej WSKi. Jest to mój pierwszy projekt ale radzę sobie jakoś z tematem :D Tu pojawia się moje pytanie.

 

Gdzie w warszawie lub okolicach znajdę lakiernika który ma doświadczenie w weteranach. chciałbym by motocykl miał szparunki a podejżewam że w lakierni samochodowej nikomu nie będzie się chciało z takimi pierdołami bawić. Potrzebuję polakierować bak, lampę, błotniki, puszki narzędziowe półki. Rama i reszta drobnych elementów pomalowana jest proszkowo na kolor czarny (połysk).

Bardzo proszę o sprawdzone kontakty, ponieważ nie chciałbym eksperymentować na swoim dziecku :-)

 

Mam jeszcze duży problem z zapleceniem kół do swojej WSK.

Szukam namiaru na zakład/gość który dobrze zaplecie oraz wycentruje koło. Myślałem ze to trochę łatwiejsze jest, ale nie radzę sobie.

 

Tak wygląda sprzet przed renowację i w trakcie (już trochę poskładany)

http://bikepics.com/members/marcinkasprzyk/67wskm06z2/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agrupa - widze ze masz sporo elementow pochromowanych... gdzie robiles chormy? moze jakies namiary/ceny ? :D

pozdr

 

Chromy robiłem na ulicy Liwskiej 9 (811-73-79)

Są to moje pierwsze chromy jakie robiłem ale uważam że zrobione zostały bardzo ładnie. Kosztowało mnie to (co na zdjęciach) 180zł.

Szklanki amortyzatorów były bardzo zjedzone (miały dużo głębokich wżerów)

wszystko zostało wyrównane tak że szklanki wyglądają teraz jak nowe.

Ogólnie polecam tą miejscówkę.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

muszę sie pochwalić co udało mi sie zdobyć i uchronić przed przetopem oto i ona :icon_biggrin:

 

http://www.bikepics.com/members/wilq88/63wskm06z2/

 

powiem szczerze że się zakochałem, wcześniej polska myśl techniczna była mi jakoś obojętna ale jak ją zobaczyłem przy kontenerze chwyciło mnie za serce,

ta Wsk jest z 1963 roku i jest to model M06Z2, ale jest kilka detali które przykuły moją uwagę a mianowicie przednia lampa jest składana z 2 kawałków ma inny kształt niż wszystkie inne lampy, sygnał jest z tabliczką (widać na zdjęciu) i jest umiejscowiony dosyć dziwnie bo we wszystkich Wsk sygnał jest przy ramie a ten jest pod lampą, dźwignia hamulca ma inny wzór, po pod drapaniu błotników pokazały się złote paski,

i tu moje pytanie czy może ktoś ma coś na temat tego modelu bo chciałbym go skompletować, to raczej nie będzie trudne ale chciałbym wiedzieć na czym stoję

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W najnowszym numerze Automobilisty (nr 89) polecają kilka książek o krajowych wteranach:

 

1.Motocykle WSK - Henryka Załęskiego

2.Motocykle SHL - Jerzego Pancewicza

3.Skutery Osa

 

pozycje te wydało Wydawnictwo Komunikacji i Łączności a dostępne są w:

 

www.motopublica.pl - księgarnia wysyłkowa z Łodzi specjalizująca się w literaturze motoryzacyjnej.

 

Myślę, że warto zakupić restaurując weterana. Z pewnością jest tam sporo informacji systematyzujących wiedzę o danym modelu jak i zdjęcia, rysunki, tabele. pzdr, Pastor.

PASTOR GARAGE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Sory,ze takie wykopaliska ale bardzo ciekawią mnie losy taj wski. Mam identyczna i tez chce ją robić w ten sposób(proszek/akryl czarny) To co widać do tej pory to mi sie bardzo podoba :) Jeszcze ostatnio tak sie napaliłem,ze nie mogę ;) a jak pośmigałem troszkę dziadka b1 to sie zakochałem :biggrin: Jedyne co mnie spowalnia to to,ze ostatnio skończyla mi sie robota i nie mam nic$$. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej.

 

wieśka w połowie roboty sprzedana.

Doszedłem do wniosku że jednak mi sie nie podoba dwuramówka.

Zamieniłem ją na wsk b3 kos :)

W tej chwili jestem w połowie z iżem więc wieśka poczeka jeszcze trochę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wieśka w połowie roboty sprzedana.

Doszedłem do wniosku że jednak mi sie nie podoba dwuramówka.

Zamieniłem ją na wsk b3 kos smile.gif

O matko i córko..... :) kolega za to pójdzie do piekła :icon_evil: Oby chociaż nabywca nie posiał jej na części po Polsce. Takie piękne i rzadkie moto :) Ale straszna szkoda. Jak ja swoją odrestauruje to kolega będzie żałował swojej decyzji. Ale co poradzić.... powodzonka przy iz-u :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko i córko..... :banghead: kolega za to pójdzie do piekła :) Oby chociaż nabywca nie posiał jej na części po Polsce. Takie piękne i rzadkie moto :) Ale straszna szkoda. Jak ja swoją odrestauruje to kolega będzie żałował swojej decyzji. Ale co poradzić.... powodzonka przy iz-u :flesje:

 

Dziwne te wasze oburzenie :)

motocykl został skończony przez kogoś innego - jeździ i jest mu dobrze.

A mi osobiście nie podobają się dwuramówki więc nie będę żałował.

Dużo bardziej wole nowsze wsk i to te bardziej sportowe.

Hej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...