Skocz do zawartości

SUZUKI GS


Waldi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No jak z 2 ruszac. Przeciez silnik przeciazony byl by. Rozmawialem dzisiaj z wlascicielem mojego GS bo to nie jest moj ja go mam tylko na przetrzymanie :) stoi u mnie w garazu ( mozliwe ze bedzie moj ) i powiedzial, ze kazdy motor mozna zatrzec jak sie pali gume na zimnym silniku. Odkad dowiedzialem sie, ze motor moze byc moj zaczynam go szanowac i bez zadnych szalenstw.

 

Co do oleju. Nie byl wymieniany od 4 lat. Jest tam Castrol 10W40. Motor przejechal w ciagu 4 lat na tym oleju oklo 1500km. Czas wymienic.

 

[ Dopisane: 04-12-2005, 13:33 ]

A oto moje cudo. Jeszcze przed zakupem, na starej rejestracji

 

Masz pieknie zadbanego wizualnie GSa. Moj tak ladnie nie wyglada, posiada drobne mankamnty w stylu : siedzonko szkodzone mala dziura, kolor taki sobie, no i dziurki wypalone 4 male wygladalo jak kupka pajaka ale nie da sie zmmyc, Nie mam pojecia skad to sie wzielo. Ale glowna zaleta mojego motoru jest Maly przebieg 13800 i Silnik ktory chodzi jak zegarek. Wymienie jeszcze plyny i wyruszam na wiosne. A pod koniec wakacji, prawdopodobnie wyruszam ze znajomym za granice ( włochy )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój GS tak dobrze wygląda bo to młody lakier. Moze 5 lat ma. Ale silnik to jest igła. Motor mam od sierpnia i nadal jeźdzę, np. wczoraj 8)

Musze teraz tylko zawory wyregulować. A właśnie nie wie nikt skąd można by do mojej GS-ki załatwić płytki, bo chcę to na własną rekę zrobić. Znam dobrym mechaników którzy już ustawiali zawory na płytkach, tylko problem jest w tym, że nigdzie nei mogę płytek dostać.

Jakby ktoś wiedział coś na temat płytek, a może by miał jakieś to ja rozbiorę moją maszynke i sprawdze jaki jest luz i wtedy dam znać jakich płytek potrzebuje.

 

No tak zgadzam się z Toba. Na olej to juz czas najwyzszy.

 

Ja jezdze na Mobil 1 15W40 jesli dobrze pamietam. Musial bym isc sprawdzic. Olej troche droższy ale ma lepsze właściwości.

 

 

Co do palenia gumy to Gs-ki robia to w zajebistym stylu. Ja sam bym zatarl silnik bo zapomniałem, że to olejak. Ale wszytsko jest wporządku bo podczas palenia zrobiłem jeszcze rundke po miescie jakies 4 km przy 130km/h to silnik troszke ochłonął.

 

A zaraz dopisze adres stronki ze zdjeciami z palenia gumaka mojego. Mam też film prawei 10 minut, tak długo bo to pierwsze palenie, ale film jest na kasete, więc cieżko będzie go do netu wystawić.

 

A który to jest rocznik że tak mało przebiegu?? Ja mam jakies 40 tys. Sam dobrze nie wiem bo licznik sie nie przekrecił przy 30 tys. temu od kogo kupywałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Ja w swoim GSie musialem wymienic wszystki cztery plytki. Mam jeszcze gdzies swoje stare trzy (czwarta mi mechanik zakosil :)).

Kupowane byly w/poprzez salon Szpili w Rybniku.

Z tego co wiem oni sa w stanie sciagnac dowolna czesc do dowolnego Suzuki. W koncu to autoryzowany serwis.

Koszt - 45zl sztuka.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Spoko, nie odsylajcie czleka tylko do manuala. Jednak uwagi ludzi stykajacych sie z danym sprzetem sa moim zdaniem rownie wartosciowe (jeszcze zalezy od czlowieka).

 

Ja na twoim miejscu wymienilbym zaraz na poczatku uzytkowania maszyny wszystkie plyny i zrobil sobie przeglad maszyny, zeby wiedziec co mam. I potem od tego momentu zmieniasz plyny wg. manuala - co odpowiednia ilosc km.

 

Takze zmienial olej, filtry, swiece, zrob regulacje zaworow, czyszczenie i synchro gaznikow oraz wymien plyny hamulcowe.

I wiesz co masz :).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegary nie byly cofane.

 

Jaki jest koszt' date=' tego co Zbychu napisal ?[/quote']

W tamtym sezonie zapłaciłam za to wszystko coś koło 700 zł. Kiedyś nawet dokładnie wyszczególniłąm co za ile.

 

ps. jak znajdę to wrzucę ci konkrety 8)

 

pzdr @starte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...