Skocz do zawartości

Nowy sposób egzaminowania... Od kiedy?


Marcin17Tbg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

to ja chyba sobie zrobie tylko na kat. A bo po co mi B jak i tak samochodu nie będe miał (narazie)...

 

ZŁODZIEJE

 

zamiast ceny spadać to rosną! A w innych krajach cena jest 100x nizsza. np. nie wiem jak teraz jest ,ale gostek od PO mówił nam ,że prawko w USA 5 czy 10 lat temu kosztowało 20 dolarów czy jakoś koło tego. Tylko co jakis czas (5lat?) trzeba przedlużać. Czyli ok. 20 dolarów co 5 lat.

ale przeciez to sie opłaca! jak by każdy co jakies 2-4 lata przedłuzał sobie prawko np. za 30-50 (+) zł. to by panstwo na tym zarobiło duzo więcej ,a tak to jednorazowo wpływa kasa i dowidzenia (((no jak ktos nie zda to pare razy)))

Jak ktos wie więcej niech mnie poprawi...

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy przesadzacie przecież teraz A+B kosztowało w poz. ok 2000zł więc się nie zdziwię. (całe szczęście że mam to za sobą) ale co do egzaminu!!! Rozmawiałem z moimi kumplami z klasy którzy teraz robią B i mówili że jeśli na egzamin załapią się przed styczniem to zdają po starych zasadach ale jeśli będą musieli poprawiać już w styczniu to już po nowych!!! I nikogo niema obchodzić ze kurs się robiło na starych!!

 

Prosze żeby ktoś to zweryfikował!!!! Tomku K. prosimy żebyś zabrał głos :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ZŁODZIEJE

 

zamiast ceny spadać to rosną! A w innych krajach cena jest 100x nizsza. np. nie wiem jak teraz jest ,ale gostek od PO mówił nam ,że prawko w USA 5 czy 10 lat temu kosztowało 20 dolarów czy jakoś koło tego.

 

1. Mylisz cene kursu na prawo jazdy z administracyjna oplata za egzamin i dokument. Tylko ta ostatnia jest regulowana centralnie, cena za kurs ustalana jest przez rynek.

2. Obrazasz niektorych forumowiczow ktorzy sa instruktorami/wlascicielami osrodkow szkolenia wyzywajac ich od zlodziei.

3. Zastanow sie zanim cos napiszesz.

4. Jesli mimo wszytsko uwazasz, ze tak wysokie ceny za kurs to zlodziejstwo - to zaloz sam osrodek szkoleniowy z niskimi cenami; z pewnoscia klientow bedziesz mial mnostwo, pytanie tylko, jak pokryjesz koszty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ZŁODZIEJE

 

zamiast ceny spadać to rosną! A w innych krajach cena jest 100x nizsza. np. nie wiem jak teraz jest ,ale gostek od PO mówił nam ,że prawko w USA 5 czy 10 lat temu kosztowało 20 dolarów czy jakoś koło tego.

 

1. Mylisz cene kursu na prawo jazdy z administracyjna oplata za egzamin i dokument. Tylko ta ostatnia jest regulowana centralnie, cena za kurs ustalana jest przez rynek.

2. Obrazasz niektorych forumowiczow ktorzy sa instruktorami/wlascicielami osrodkow szkolenia wyzywajac ich od zlodziei.

3. Zastanow sie zanim cos napiszesz.

4. Jesli mimo wszytsko uwazasz, ze tak wysokie ceny za kurs to zlodziejstwo - to zaloz sam osrodek szkoleniowy z niskimi cenami; z pewnoscia klientow bedziesz mial mnostwo, pytanie tylko, jak pokryjesz koszty...

 

Dobra nie znam sie ... nie wiem kto ustala ceny ... myslałem ,że ceny są ustalane odgórnie przez 'ministrów' czy innych ludzi. - jeśli nie wiem to mi wyjaśnij!

Nie miałem zamiaru nikogo obrażać! Nawet nie pomyślałem o tych co posiadają własne szkoły jazdy. Pisząc 'złodzieje' myslałem o tych własnie posłach, ministrach, itp... - tez jak nie wiem to wyjaśnij!

Zanim napisze posta to 100 razy myśle... ale i tak niektorzy go źle odbierają!

i 4 punkt "...jak pokryjesz koszty..." no właśnie ktoś mi zapłaci za kurs 2000zł i większość z tego mam zapłacic podatek + coś + coś dla 'ministrów' ustalających podatki...

Niech ktoś mnie poprawi i powie czy dobrze napisałem!

Jak źle to niech ktoś wyjaśni...

I jak ktoś sie poczuje dotknięty tym postem to niech sie nie obraża bo nie miałem zamiaru nikogo obrazić ,a pisząc o ministrach chodzi mi o pojedyńcze osobniki bo przeciez nie wsyscy są 'tacy źli'. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu :D

 

Oplaty administracyjne (m.in. te za egzamin i prawko) sa ustalane nie tyle przez ministrow, co przez urzednikow roznego szczebla. Minister tylko podpisuje nie patrzac. Urzednicy zas sa rozni - madrzy i glupi, jak wszedzie, ale nawet madrzy nie zawsze podejmuja dobre, sluszne i usprawiedliwione decyzje - z roznych powodow niekoniecznie zaleznych od ich samych.

Oczywiscie, jak slusznie zauwazyles, to samo grono decydentow ma wplyw na koszty dzialalnosci osrodkow szkoleniowych, m.in. ustalajac wysokosc podatkow. Ale to my - wyborcy - wybieramy takie partie z takimi programami gospodarczymi jakich sobie zyczymy, prawda? I moze wreszcie szanowny Narod zrozumie, ze mloda mamusia z tatusiem dostana 1000 PLN becikowego czy pepkowego, ale za to tatus zaplaci 3000 za kurs i egzamin na prawko - bo tez placi podatki, rowniez te zawarte w cenie kursu...

Wracajac do tematu - sadze, ze wiekszosc kosztow osrodkow szkoleniowych to jednak nie podatki, a koszty operacyjne, ale tu kompetentna osoba jest Tomek Kulik, mam nadzieje ze sie wypowie i sprawe wyjasni :D

I tak na marginesie - uwierzysz w to lub nie, ale ministrowie ani poslowie tak naprawde nie biora sobie ekstra kasy z podatkow - sa duzo prostsze i calkowicie legalne sposoby, zeby nie umierac z glodu bedac "wladza" :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cene kursu składają się:

- wynajem placu i sali wykładowej,

- honorarium wykładowcy i instruktora,

- paliwo +serwis i części zamienne,

- zakup i utrzymanie sprzętu,

- obsługa księgowa,

- reklama ośrodka.

 

Można przyjąć że kurs kat. A kosztuje w Wawie od 700 do 1100 zeta. Czyli srednio 900 zł.

Z grubsza podzielmy to przez 20 godzin jazdy i wychodzi że godzina to 45 zł. Z tej kwoty trzeba pokryć wyżej wymienione wydatki, odłożyć na nowy sprzęt itd...

Czy jest to złoty interes - oceńce sami.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ladnie, pieknie ale moze ktos wreszcie napisze

A na moto coś sie zmieni czy będzie tak samo??

 

Dołączam sie do pytania. Niby forum motocyklowe a jak na razie głównie piszecie o zmianach na kat. B :D

:?:

Jawa 50 Mustang 1977 => Yamaha XJ 600N 1999 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ladnie, pieknie ale moze ktos wreszcie napisze
A na moto coś sie zmieni czy będzie tak samo??

 

Dołączam sie do pytania. Niby forum motocyklowe a jak na razie głównie piszecie o zmianach na kat. B :D

:?:

 

Nie wiem jak wy, ale ja czuję sie totalnie zignorowana :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że nowe zasady wejdą w życie później:

 

http://wiadomosci.onet.pl/1204184,11,item.html

 

cyt: "...Ludwik Dorn zapowiedział, że zwróci się do ministra transportu i budownictwa o przesunięcie o pół roku terminu wejścia w życie rozporządzenia w sprawie zmian w szkoleniach i egzaminowaniu kandydatów na kierowców..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...