Skocz do zawartości

DUCATI 916 BIPOSTO - Opinie


Rekomendowane odpowiedzi

W niedalekiej przyszłości mam zamiar stać się posiadaczem tego właśnie cudeńka. Rok 1999, od pierwszego właściciela, niecałe 20 tyś km, udokuentowany przebieg, rachunki na każdy wydany grosik, profesjonalnie serwisowany.... można by wiele mówić.

 

Chciałem się zapytać, czy ktoś posiada ten model, jakie są wady (oczywiście wiem o serwisie i częściach), chodzi mi o jakieś niepoprawione fabrycznie błędy (jak np. regler w VFR), i ogólne informacje na temat tego modelu. Chciałbym wiedzieć, czy ktoś z was na tym jeździ/jeździł... ogólnie .... wszystko co wiecie..

 

Dzięki.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzet nadzwyczaj piekny, protoplasta nowej linii sportow ducati...

generalnie bierz i sie nie zastanawiaj...

uzytkownikom ducati wady i niedociagniecia tych motocykli nie przeszkadzaja :)

sama radosc z jazdy rekompensuje wszystko :)

mialem okazje dosiadac 916 i teraz po latach chetnie bym znow stal sie jej posiadaczem... dla mnie bomba :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widze bakuk ze jednak cie wzielo na duke. no i bardzo dobrze. to tak jak z triumphem, motocykle z dusza.

 

Mysle ze to bedzie dobry zakup. a tak jak ci street powiedzial, radosc z jazdy rekompensuje wszystko :)

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom, to już nie jest kwestia "czy go kupię", tylko "kiedy". Szkoda, że tak mało z was może coś o nim powiedzieć. Czy jest w ogóle ktoś na forum posiadający 916? Albo czy macie jakichś znajomych na Biposto?

Jacek998, zauważyłwm po twoich postach, że masz do czynienia z dukaciakami, może wiesz ile jest sportowych dukatów w Polsce, bo chyba niewiele na razie?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Bakuk pamietaj ze motocykle Ducati same eliminuja wlascicieli(tych ktorzy nie dbaja o sprzet), to nie GS 1000 ze nalejesz Lux 10 a on i tak pojedzie.

Mam nadzieje ze jestes przygotowany na to- by nie stac sie jednym z tych co twierdza ... eee. na Ducati trzeba jezdzic z mechanikiem w plecaku...

Np co 20000 km wymiana paskow z najczesciej rolka napinajaca(przy czym trzeba uwazac by nie pomylic sie nawet o 1 zabek), oleje tylko najwyzszej klasy full synt.

Czesta kontrola luzow zaworowych(co 5000 km- a nie jak podaje wytwornia co 10000km) i ewentualna regulacja do ktorej sa potrzebne specjalne przyrzady i duze doswiadzczenie

Czesta wymiana oleju i filtra oleju(co 5000 km). Z podpisu wynika ze masz VFR 750- technicznie jeden z najdoskonalszych silnikow- wiec moze bedziesz troszke zawiedziony.

Poza tym trzeba w Ducatach umiec prawidlowo rozpoznac normalne dzwieki z silnika, od tych niepokojacych, wiec musisz brac na ogledziny kogos kto ma Ducati "pare" lat.

Jesli mimo wszystko Cie to nie zrazi - staniesz sie wlascicielem jednego z niesamowitych i juz klasycznych motocykli- oby Twoj wybor byl trafny i jezdzilo Ci sie dobrze! :D Pozdr. Janek.P.S. Moje nowe marzenie Hypermoto Ducati!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru biposto traktować turystycznie, od tego mam jak wspomniałeś VFR. Chciałbym motocykl, na który jak wsiadasz, to wiesz, że jest czymś wyjątkowym, coś jak osiodłanie najdzikszego konia (jeśli mnie rozumiesz), na którego patrząc szybciej zaczyna bić serce, a którego prowadzenie wyzwala same pozytywne emocje... na szybkie wypady, może troszke na tor, taką w zasadzie "zabawkę" na kilka tysięcy kilometrów rocznie. Tak jak mówisz...... przejeździć sezon, i pełny serwis (o którym kosztach doskonale wiem).

Właściciel, jak wyżej wspomniałem, posiada książkę serwisową z całą historią serwisu wraz z wszystkimi rachunkami, więc silnik raczej jest OK.

Na razie z nim tylko rozmawiałem, ale nie spieszy mu się sprzedawać, więc mam nadzieję że niedługo go zobaczę.

 

Dzięki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bakuk. Jestes z Czestochowy? Mam tam przyjaciela na Duce...ale juz raczej klasycznej, sa tez ludzie, z ktorymi sie spotykam z Krakowa.Poznalem ich na Desmo Meeting'ach, ktore pierwsze, ogolnopolskie odbyly sie w Gnieznie- ludzie sa ekstra itd, itp. Moze Cie urzadza, zeby sie z Nimi spotkac i pogadac...bo klikaniem na forum zmow o Dukach dostane chyba zawalu i niewiele sie dowiesz ;-]. To sa rozmowy na niejedna flaszke! Wrzuc w wyszukiwarke "ducati" to wyskocza moje posty i duzo postow ludzi nie majacych Desmodrakow...a wypowiadajacych sie bardzo rozsadnie w ich kwestii. Mozesz tez do mnie zadzwonic przy okazji lub podjechac gdy bedziesz w Wlkp. to wszystko pokaze i opowiem. Moge Cie tez zarzucic fotkami i filmami ;-]]]] Pamietaj o tym co ktos wczesniej madrze powiedzial- pielegnowana Duka- to dobra Duka!Pzdr,Forza Ducati!

 

desmo3qv.jpg

 

asiczajnik7gc.jpg[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zjechalem dosc mocno 2 ducaty i nie mialem wiekszych z nimi problemow...

a jeden nawet mi zycie uratowal... tak bylo :D

 

wiec nie zastanawial bym sie ani chwili nad 916 z malym przebiegiem i z dobrych rak...

 

jak sie nie zdecydujesz to daj namiary na sprzedajacego :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie , to ok. Zapraszamy z moja Smoczyca ale moze chcesz, zeby ktos z moich kolesi podjechal z Toba poogladac 916? No, zalezy skad toto jest ;-] Na PW sle Tobie numer tel. do mojego kolegi z Bydgoszczy, ktory jest prawdziwym entuzjasta 916 biposto- ma swoja 'dziecine' od 1999 r.!!!!!!! Wie o tym silniku wszystko. Pogadaj, dowiesz sie duzo naprawde ciekawych rzeczy. Daj znac, gdybys cos potrzebowal.

 

 

916mariusza7ay.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za info. Niestety dowiedziałem się właśnie, że mój wyjazd do angoli (tam właśnie jest duka) przesunie się o kilka tygodni, więc na razie mogę się tylko niecierpliwić... :D :D :D

 

Numer zapamiętam... na prawde wielkie dzięki za pomoc.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...