Skocz do zawartości

Kaskowy ranking


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem niedawno kask na allegro.pl no moje pierwsze enduro. Nie stać mnie niestety na kaski z wyższej pólki(nowe), dlatego musiałem zakupić używany, lub nowy typu tiger. Wybrałem pierwszą opcję, czyli używany kask. http://www.allegro.pl/show_item.php?item=60073121 Myślę, że 100zł to bardzo mało. Kask prezentuje się dosyć dobrze, jeżeli chodzi o lakier, ryski itp. w każdej chwili mogę go pomalować za free u ojca. Oczywiście najważniejsze jest bezpieczeństwo, a nie efekt wizualny... Prosze o jakieś opinie, porady. Będę cały czas uzupełniał moje zaplecze enduro. Najważniejszy kask już mam, teraz gogle, buzer, buty, ochraniacze itd. Troszke tego dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wedlug mnie beznadziejne, fajnie wygladaja na zdjeciu natomiast w rzeczywistosci kicha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znalazłam taką strone, nie wiem czy już ktoś napisał, ale chyba sie przyda! http://www.zsjezowe.hg.pl/MOTORY/Kaski/kaski.html

Też będę musiała kupic lepszy kask, ale dopiero jak bede wiedziala ze napewno zmienie moto. Mysle ze wydam ok 600zł. I w sumie najbardziej zalezy mi na tym zeby nie był za ciezki. Wiadomo, jestem dziewczyna i tez jestem drobniutka wiec nie chce zeby kask ciągnął mnie do dołu :P Poza tym oczywiscie bezpieczeństwo, brak hałasu (tzn jak najcichszy), nieparujaca szybka, najlepiej ze stopniowana regulacja ;) Wiem ze to moze wielkie wymagania, ale jaki kask byłby najlepszy wg.Was? Najbardziej patrzac pod kątem bezpieczenstwa i wagi. Oczywiscie wygląd tez sie liczy, ale tu mi trudno dogodzic, chociaz opisze go tak: 'sportowy, troche zadziorny, ale nie przesadzony z kolorami itd'.

Pozdrawiam!

 

[ Dopisane: 30-08-2005, 00:28 ]

Aha no i chodzi mi o integralny kask! Jezeli sie uda to na NSRke 125 :P

 

[ Dopisane: 30-08-2005, 00:31 ]

No i dobrze gdyby miał mozliwosc wyciągania 'wnętrznosci' w celu czyszczenia :)

Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem okazje "testowac" trzy sezony Lazera MX5 Trackstar. Fajny, lekki kask enduro. Zaplacilem wowczas za niego 475,- zl. (wowczas tzn. w 2002 roku) z kosztami przesylki.

Obecnie natomiast woze na glowie Airoh Warrior 2 w malowaniu z flagą USA. Moze byc do jakichs 100-120 km/h. Jadac wiecej w kasku robi sie dosc glosno, zeby nie powiedziec huraganowo i trzesie nieco lbem tak ze przy 160km/h widocznosc jest dosc utrudniona. Zaznaczam ze jezdze nakedem wiec to tez ma swoj wplyw. Niestety zauwazylem do piero po czasie ze brak otwieranego przewietrzania na szczece kasku jest dosc uciazliwe w upaly a z otwarta szyba nie zawsze da sie jachac (czytaj: tylko do pewnej predkosci).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje informacji na temat kaskow OGK. Nigdzie na forum nie znalazlem konkretnej wypowiedzi na ich temat. Druga sprawa : kupilem niedawno gs 500 i potrzebuje kupic niedrogi kask. Dead line to 600 zl. Na allegro sa do kupienia kaski OGK w canach ponizej 1 tys. Jak by ktos byl zainteresowany... http://allegro.pl/show_item.php?item=61212501

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nurtuje mnie jedno!! opisujecie tu kaski (glownie) na plastiki i enduro a ja nosze sie z zakupem kasku na choppera. Najlepiej integrala albo szczekowca bo do otwartego kasku jakos nie mam zaufania! co mogli by koledzy zaproponowac??

 

Jeśli to ma byc integralny albo szczękowiec to czytaj wszystkie uagi o kaskach na plastiki jedyna różnica to malowanie .

 

 

 

potrzebuje kupic niedrogi kask. Dead line to 600 zl

 

 

 

600 zl to w okresie gdy zaczynaja sie wyprzedaże to dużo kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej,

 

Ja dzisiaj dostałem kask Craft Raptor, który kupiłem na ebay.de

oto on

 

p91100059sf.th.jpg

 

dałem 30% ceny sklepowej za nówkę sztukę 8) na razie tylko chwilkę się przejechałem i wrażenia pozytywne. Lepsza wentylacja jak w poprzednim kasku, deflektor sprawuje się super (wcześniej nie miałem), wyjmowana wyściółka. Teraz pozostaje kupić ciemną szybę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie: czy ktoś wie coś więcej o kaskach firmy max?? chodzi mi konkretnie o model integralny 603 oto przykładowy kask: http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=63094809

czy ktoś się z nimi spoktał? ja szukam kasku na nekeda. jeśli ten kask to porażka to co polecicie do 300 góra 350zł??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kask jest po prostu taki jak go wyceniono. Nie jest on z najwyższej półki i oczywiscie nie ma wielu opcji, ktore moga sie dla kogos liczyć.

Ja bedę szukac nowego kasku w cenie ok 500-600 zł. Mysle ze taki przedział to juz bardzo dobre kaski, bardzo dobrych firm :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja muszę kupić wszystko nowe. kask spodnie kurtkę rękawiczki buty i najlepiej dodatkowe ochraniacze na piszczele. prędkości bede rozwijał myślę do góra 150 (okazjonalnie na autostradzie 170) dlatego interesuje się tymi kaskami. bo na wszystko będe miał koło 1000zł. (buty chyba odpuszczę i kupię desanty wojskowe) Jakie opcje może mieć kask?? ten ma regulowane wloty szybką zapinkę i niby nie parująca szybkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli rzeczywiscie ma te opcje jakie wymieniles, to juz mozna sie nim zaciekawic. Musiałbys jeszcze przymiezyc, zobaczyc czy waży tyle ile mozesz uniesc na głowie :P Raczej radziłabym kupic po prostu kask znanej firmy, ale z niższej półki.

Z tego co widze na allegro mozesz kupic Max'a 603 za ok.200-300zł. Ja mam zamiar wydać ok.600zł, a nawet taka kasa nie gwarantuje super kasku. Poszukaj moze jakiejs wyprzedazy...np. tutaj:

http://sklep.venture.pnet.pl/go/_promotion...c8b044976a76e8f

 

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • grizzli odpiął/ęła ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...