Skocz do zawartości

Tuning choppera


johny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy waszym zdaniem warto tuningować choppera (Drag Star 1100). Jakie są tego skutki - poza zwiększeniem mocy (spalanie, trwałość silnika i inne)? Czy mogą być jakieś niekorzystne zmiany i jak to ma się do gwarancji fabrycznej na sprzęt?

Czy mozecie ew. polecić jakiś solidny w tym zakresie serwis?

Temat był jakiś czas temu "zachoczony" ale nie znalazłem odpowiedzi na w powyższym zakresie.

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy jak chcesz tuningować silnik. jeżeli chodzi o re-jet'ing, filtr, tłumiki, hypercharger to jest tego dużo na rynku /można zamówić nawet w larssonie, itp/ - montaż-chyba większość serwisów. Taki tuning jest do przeżycia /kasowo/ i jak najbardziej OK. Sam rozeznaję temat, ale tylko w takim zakresie. Jeżeli chodzi o zmianę góry silnika, to przy Jap'ach jest to b. drogie /w przeciwieństwie to H-D :roll: /- i nie znam zbytnio tematu.

Może POMPKA coś zaradzi :) ...no i SIWY, ale on po ślubie chyba znikł... :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto to musisz sam sobie opowiedzieć. No i niewiemy co chcesz osiągnąć. Kilka dodatkowych kucyków przybędzie po wymianie filtra, wydechów i wyregulowaniu gaźników. głebsze przeróbki to koszty i to niemałe. Wymiana tłoków (o ile sa dostępne) to minimum 1500 PLN, wałki rozrzadu raczje nieosiągalne. Ewentualnei można zmienić moduł zapłonowy (o ile jest dostępny do XVS 1100). W motocyklu na gwarancji ja bym nic nie robił , prawdopodobnie straciłbyś gwarancję. Poczekał bym az się gwarancja skończy , silnik dobrze sie ułoży i wtedy można działać.

 

Efekty pozytywne:

- wieksza moc silnika (średnio koło 10 KM ale przy dobrych układach może to być nawet 20%), większa elastyczność i lepsze przyśpieszenia

- w pewnym stopniu Twój motocykl będzie unikalny

- dźwięk silnika

- wygląd (po założeniu nowego filtra powietrza i wydechu)

Efekty negatywne:

- wieksze zużycie paliwa (teoretycznie może być mniejsze ale mało prawdopodobne)

- koszty

- komplikacje z zestrojeniem (chyba, ze zrobisz to na hamowni u kogoś kto ma pojęcie co robi - 3 lata temu jak sie pytałem po serwisach to wszedzie robili taką minę 8O ).

- możliwe uszkodzenie silnika przy złym zestrojeniu.

 

Poszukaj informacji na forach miłośników Drag Stara. Często można znaleźć gotowe informacje jakie dysze montowac przy danym wydechu i filtrze, jak to zrobić samemu a czasem sa informacje o "kitach" które można samemu złożyć za małe pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki chłopaki :) !

Decyzja chyba podjęta - poczatkowo tuning głównie optyczny i "akustyczny", tj. WYDECHY.

Po gwarancji i "ułożeniu" silnika przyjdzie czas na ew. resztę.

Jeszcze raz dzięki za :"kaganek oświaty pod strzechy zaniesiony" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johny - pochwal się co Ci wyjdzie, ja doszedłem do podobnych wniosków do Ciebie "poczatkowo tuning głównie optyczny i "akustyczny"". U mnie wydechy po prostu "otworzyłem" :) - tylko te "rurki" w środku tłumika trochę latają :-D

Moje założenie jest proste - jedyny mechanik, który może tknąć moją maszynę to ja! ;) + 2 kumpli (Grzesiek i Mariusz),a na razie ja jeszcze za mało potrafię żeby nieinwazjnie :twisted: pogrzebać w silniku, ale jak poznam tą całą wiedzę książkowo-praktyczną... :-) to wtedy...zrobię z niego potwora :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem otwarte rurki w DRAGUSI (YDrSt 650), ale brakowało mi większej głębi i modulacji dźwięku (po trosze to na pewno była "wina" samego silnika - 650 cm :? ).

DRAGO (YDrSt 1100) z tych względów dorobi się niefabrycznych firmowych rur (a ja dyskomfortu w portfelu :) ).

Jak to sfinalizuję (w tym zgram z sakwami) opiszę efekt i prześlę zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
ja tez jestem na etapie przerobki dragstarka 1100 !!!

 

jak bedzie gotowy to sie pochwale ale napewno nie bedzie gorzej wygladal od Draga HD !!!

 

pozdrawiam

 

Ps. czesci juz leca ze Stanow !!!!! a czesc juz jest

 

Zdradź tajemnicę jakie części lecą i co w ogóle kombinujesz :lol: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...