Skocz do zawartości

80ccm


QvEEr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale majster:) Uwazasz ze zlapaly by cie mendy w twoim miescie to wyslaly by cie na przeglad;]Zresztą sprawa prodsta jak drut;]Dzis juz są 50cmm ktore przekraczaja ponad 120km\h i co taką mnie tez zlapią??Powiedzą won na ponowny przeglad.I co na przegladzie sprawdzą pojemnosc.Jest 50?? Jest .panie co zarejstrujecie mi to moze jako motocykl?? (Chyba bym ich tam wysmial)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale to że przekraczają to nie znaczy, że tak wolno. Każda 50tka z fabryki jest zablokowana :).

 

Poza tym jak masz wypadek to teraz ludzie się nauczyli i mówią, że on nie jechał 45 km/h tylko ma pewnie odblokowany skuter czy coś tam. No i kierowca się zgadza, że jeśli jest zablokowany to ponosi koszty przeglądu itp. Na 99% wyjdzie, że motorower był odblokowany i wszystko płaci sprawca wypadku, którym w tym momencie staje się niezależnie od winy kierowca motoroweru. OC oczywiście nie pomaga, bo ubezpieczalnia się wycofuje z pokrywania kosztów, ponieważ motorower był nielegalny. Już były takie przypadki w zeszłym sezonie i właściciele najczęściej skuterów mieli trochę przekichane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no i kij, złapia cię pały, mówią miałeś 80km/hw dowodzie motorower, i teraz na przeglądzie w stacji diagnostycznej nie mają chamowni ani innych takich głupot, więc albo każą mi udać się do warsztatu który może zrobić pomiar prędkośći i mocy, albo do rzeczoznawcy. i co ten motor jest zatrzymany czy masz go odwieźć na lawecie?, zabierają ci dowód i każą na lawecie zabrać do mechanika??czy stacji dj?? no dobra, musze zrobić przegląd, zakładam blokadę na zapłon, blokuje przepustnicę i jade do zakładu gdzie jest taka stacja diagnostyczna i wyjdzie na to że zrobie w konia policję"??jeśli bdą sugerowali się zębatkami, to ja mam o 1z mniejsza z przodu niz standard i co z tego jak na takich przełożeniach idzie 85??troche nie jasne jest to dla mnie. chyba że wyślą mnie do rzeczoznawcy, który podbije mi że 50, bo na cylindrze nic nie ma, tak jak przy rejestracji?? nie sądze, żeby można policję w konia robić w taki sposób.

 

Teraz rugi epizod.

jestem w stacji kontroli, mówią to jest motocykl, przypał, każą go przerejestrować, ale jest jeszcze jedna sprawa, ja nie miałem uprawnień na prowadzenia sprzętu w danym momęcie, i już wisze za jaja do góry nogami, prawko odraczająm na "x" lat , mandat za przekroczenie prędkości, za brak uprawnień, za przeglądy , opinie i rejestracją, i za wizyty na chamowni, To jest jakaś soda wg mnie...

 

Jale tak naprawde , to jak już na max-a przeginasz pałę, że naprzykład 80km/h po mieście przez przejścia jeździsz to cię zatrzymają, ale jak będziesz jeździł z kulturą i z głową to raczej nie będzie problemu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolege ze squadu nikiego:PZlapali wczoraj na Ktmie lc2 125:PLecial 85 na drodze gdzie latac sie powinno 70:PZlapali go i dostal tylko upomnienie:PKTM lc2 nie wygląda na motorower wogole:PWystarczylo by popatrzyc na cylinder i gruby łańcuch:Pno ale co ma w dowodzie wbite 50cmm i co oni poradzą?:banghead: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mój kumpel ma suzuki rg 80 zarejestrowane na 80ccm czyli nie na motorower jeździ tylko na karte motorowerową złapali go juz kilka razy i zawsze wkręcał im że ma papiery ze był zblokowany ale jeszcze nie załatwił wszystkich papierów jak do tej pory nic mu nie zrobili. Po za tym ze raz musiał posmarować :). Ale ogólnie problemu nie ma z tym ze przekraczas predkość u mnie w mieście jest kilku co jeżdzi na spreztach i nikogo nie zatrzymali jeszcze za prędkość częściej legitymóją jak stoisz na postoju mnie to spotkało :D. Ps mam zamiar kupić sobie suzuki rg 80 tyle ze zarejestrowany na motorower jeśli ktoś ma jakieś wiadomości o takim sprzęcie to proszę o kontakt. Pozdro All :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel ma suzuki rg 80 zarejestrowane na 80ccm czyli nie na motorower jeździ tylko na karte motorowerową złapali go juz kilka razy i zawsze wkręcał im że ma papiery ze był zblokowany ale jeszcze nie załatwił wszystkich papierów jak do tej pory nic mu nie zrobili. Po za tym ze raz musiał posmarować :). Ale ogólnie problemu nie ma z tym ze przekraczas predkość u mnie w mieście jest kilku co jeżdzi na spreztach i nikogo nie zatrzymali jeszcze za prędkość częściej legitymóją jak stoisz na postoju mnie to spotkało :D. Ps mam zamiar kupić sobie suzuki rg 80 tyle ze zarejestrowany na motorower jeśli ktoś ma jakieś wiadomości o takim sprzęcie to proszę o kontakt. Pozdro All :D

Jak stoisz, to masz na mysli, że silnik wyłączony i moto sobie stoi na poboczu, a Ty obok?? ja bym ich olał, powiedział, że nie ja tym kieruje, to mnie nie pytać i niech spadają, albo czekaja na właściciela motoru.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje miałem ich olac to było tak ze razem z kumplem zatrzymaliśmy sie żeby sobie pogadać patrzymy a nadleżdza duża suczka i zjeżdza na to pobocze tam był taki wiekszy placyk zawrucili zatrzymali sie i jeden słodko do nas powiedział. "prosze przygotowac się do kontroli"

Co smieszne mój kumpel miał przy sobie karte motorowerową swoją i swojego brata a on wzieli i spisali numer tej jego brata troche sie pośmialiśmy a potem patrzyliśmy jak ludzi zatrzymują a było to w niedziele po południu troche śmiechu w tedy było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...