Skocz do zawartości

Wyjeżdżenie benzyny do ostatniej kropli - szkodliwe?


Adam Paweł
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie robię tak :-D Raz mi sie zdarzyło, bo stacja okazała się za daleko :-D No i 2-3 razy motorek mi prawie zgasł, bo nie dosć szybko przełączyłem kranik na rezerwę.

Więc moje pytanie jest raczej teoretyczne - chcę się jak najwięcej dowiedzieć o działaniu motocykla. Wiedza zawsze może się przydać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje że tu głównie chodzi o cały syf który znajduje sie na dnie baku albo gazników z końcem paliwa wszystko jest zassane co może doprowadzic do zabrudzenia ewentualnie zatkania dysz w gazniku a jak wiadomo w baku portafi byc woda i takie tam zanieczyszczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje że tu głównie chodzi o cały syf który znajduje sie na dnie baku albo gazników z końcem paliwa wszystko jest zassane co może doprowadzic do zabrudzenia ewentualnie zatkania dysz w gazniku a jak wiadomo w baku portafi byc woda i takie tam zanieczyszczenia

A takie cudo jak filtr paliwa nie znacie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bardzo często wyjeżdżam benzynę do zera. Mam na myśli oczywiście do rezerwy. Niestety w moim zygzaku już tak jest... ;) Wtedy tylko muszę podkręcić ssanie i raczej nie mam problemu z odpaleniem sprzęta... A czy to mu nie służy... Hmm... nie wiem. Jeszcze (Bogu dzięki :) ) nic się nie zepsuło...! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak że wyjeżdzenie paliwa do suchego gaźnika zubaża drastyczniemieszanke przed zgaśnięciem moto i to jest szkodliwe dla silnika ??

 

Nie wiem, pytam.

 

O ile pamiętam Piotr Dudek już to raz bardzo ładnie opisał na forum. Właśnie chodzi o to zubożenie mieszanki i lokalne przegrzanie gratów w silniku (zawory, gniazda...). Inne powody raczej mniej istotne. Syf z baku (jesli kto ma) jest na dnie tam gdzie kranik więc nie ma znaczenia czy bak pełen czy prawie pusty (w czasie jazdy - nie podczas odstawienia na zimę) bo i tak spłyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...