Skocz do zawartości

Jakość polskiego paliwa


TIJO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ma czyścić układ dolotowy tak samo a ma więcej oktanów.

 

Jak niby czyści układ dolotowy? I z czego? Mam wrazenie, że to sprytny chwyt marketingowy a Ty dałes się złapać ;)

 

Tak pisali w ulotce reklamowej- czyści zawory z osadów po odparowującej mieszance. A złapać sie nie dalem, bo jeszcze tego nie tankowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naczyściłem się zbiorników i gaźników i radzę się wystrzegać podejrzanie taniego paliwa na małych stacjach , chyba że znasz właściciela

a na shell-u nigdy się nie zawiodłem wiec polecam nawet zwykłą a tym bardziej v-pover

nie zaszkodzi dolewać dodatki wzbogacejące i wytrącajace wodę z paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do paliwek, to generalnie unikam tzw. no name'ów i tego cholernego i złodziejskiego zielonego miśka pt. PREEM. Przez kut..sów byłbym się zabił w Tatrach na serpentynach. Zatankowałem tam 98-kę, zapłaciłem i pojechałem. Piękny winkielek, pełne złożenie, wyjście z zakrętu, a silnik szarpie, że wyjechałem na cóś a'la power slide i z kur...ami na ustach.

Jak wróciłem do domu i zalałem na BP maleństwo zaiwania po staremu.

Ale to nie dało mi nauczki - jakiś rok później też zatankowałem i to samo (dokładnie).

Tak że teraz omijam tych bandytów z PREEM'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z paliwem jest tak: wiekszość paliwa pochodzi od naszych wschodnich sąsiadów, norma dobrego paliwa do np. do 10 czegos tam (sorki ale zapomnialem jak ta norma sie nazywa). Jednak w naszym kraju norma ta jest do 30 (czegoś tam). Co to powoduje? Ano to że mając litr paliwa z normą do 10, można spokojnie dolać troszke np. wody lub innych syfów i z litra mamy np. 1,3 litra paliwa które trzyma polską normę (bo do 30 czegoś tam). Rachunek jest prosty, sprowadzając 1000 Litrów paliwa, jestes wstanie sprzedać 1300!!!!!! Więc jest tak, że u nas nie ma dobrego paliwa. No chyba że sam sprowadzisz, zalejesz zbiorniki na stacji i będziesz kontrolowal jakość paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widze ze temat sie rozwija mam nadzieje ze bedzie tak dalej . Ja kiedys zalalem paliwko ze stacji no name i dt nie chciala sie wkrecac powyzej 7-8 tys obr tylko cos ja blokowalo . Wiec nie tankujcie na stacjach no name

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
ma czyścić układ dolotowy tak samo a ma więcej oktanów.

 

Jak niby czyści układ dolotowy? I z czego? Mam wrazenie' date=' że to sprytny chwyt marketingowy a Ty dałes się złapać ;)[/quote']

 

Tak pisali w ulotce reklamowej- czyści zawory z osadów po odparowującej mieszance. A złapać sie nie dalem, bo jeszcze tego nie tankowałem.

 

Spróbowałem tego cuda w Focusie. Może i silnik żwawiej sie kręci ale spalanie wzrosło o 0.5 l/100km. Na razie przejeździłem 2 baki (100l) ale finansowo dużo gorzej niz na PB95. Stwierdzam że do spokojnego jeżdżenia to sie nie opłaca. A do motocykla dalej leję V95 Shella.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem nigdy w rzadnym motocyklu obajw szczelania z rury czy jakiegos mulenia idt...Przy kiepskim paliwie czasami dało sie odczuć malutki spadek z mocy...A najlepszym testerem na totalne ,,szczyny' na stacji była moja poczciwa ZX-6R która na biegu jałowym bardzo ciezko i nierównomiernie pracowała. Jak zaczełem jej lać Shela to już później mruczała spokonie i ustabilizowanie z zadowoleniem ;) Od tej pory tankuje na Shelu, a czasami na pewnej stacji PKN ORLEN która ma najtańsze paliwko chyba w całej okolicy a silniczek dostaje super power-a ;) Hmmm...ciekawe co oni tam dolewaja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomex Yamaha YBR125

Do tej pory lałem tylko PB95 na BP. Nie miałem problemów z gaźnikiem ani silnikiem. Ale muszę raz spróbować z PB98 Supreme albo z innym Vpowerem (trudno, a niech stracę parę zł) - jeśli poczuję wzrost mocy to uwierzę w reklamy tych paliwek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...