Skocz do zawartości

Karta Motorowerowa- Duzy problem :(


EnduroMax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam do was pytanie. Mam ochcote zrobic karte motorowerowa i zasadniczo nie bedzie problemu ale jest jedno ale:

szkola powiedziala ze teorie na zrobi...w maju :roll: a praktyke maja gdzies i mamy im przyniesc zaswiadczenie ze zdalismy. I teraz problem gdzie ja zarobic?? Czy np: w jakiejs szkole jazdy zaplacic jak za uproszczony egzamin (tzn sam egzamin) czy co?? Chce miec uprawnienia a szkola nie moze mi zapewnic egazminu praktycznego chociaz powinna. Wiem ze tematow jest wiele ale nie znalazlem odpowiedzi na moje pytanie. Jesli ktos ma pomysly/sugestie to bardzo prosze o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

program nauczania w gimnazjum w pierwszej klasie obejmuje wychowanie komunikacyjne

takie są podstawy programowe

szkoła w ramach lekcji (techniki z informatyką) ma obowiązek przeprowadzić teorię i zakończyć egzaminem (sprawdzianem)

nie upoważnia to jednak do otrzymania karty motorowerowej (to może zależne jest od decyzji dyra)

aby wszystko było ok musi być przeprowadzony kurs pomocy przedlekarskiej przez osobę posiadającą uprawnienia oraz egzamin z jazdy (najczęściej prowadzony w ośrodku egzaminacyjnym przez policjanta z drogówki lub w szkole jeśli jest miasteczko ruchu)

w przeciwnym razie dyro może mieć problemy i to duże

 

można też w szkole jazdy ukończyć kurs ale na lekcjach i tak będzie konieczność zaliczenia teorii gdyż skoro jest w programie to musi być na ocenę zaliczone

kartę wydaje tylko dyrektor szkoły

 

popytaj rówieśników czy jest zainteresowanie uzyskaniem takiej karty, jeśli będzie Was więcej to pewnie szkoła pójdzie na rękę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie nader istotne, szczególnie w Waszym wieku, ale tutaj nie zagląda mam nadzieję żaden Minister Edukacji ( mam nadzieję, choćby ze względu na Waszą ortografię), więc ankietę z tym pytaniem uważam conajmniej, za bezsensowną. Jest konkretne pytanie i powinny pojawić się rzeczowe odpowiedzi i pomysły na walkę z tym, z czym masz problem, ale sonda odnosząca się do tego pytania, nie zmieni w szkołach nic, więc nie róbmy już jaj i śmietnika z tego forum proszę.

 

Pozwoliłem sobie ją usunąć z tematu, więc niech autorowi nie wpadnie do głowy ją ponownie wstawiać, bo następstwa mogą być mało miłe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim gimnazjum w ogóle nie było możliwości zdania na karte. Chodziłem od ośrodków szkolenia, trafiłem nawet na komisariat policji. Nikt nie robi... Udalo mi sie to w wakacje, kiedy to (za darmo!!) Katowicki WORD (ul. Francuska) zrobił egzamin na karte. Teoria to było kilka pytań od egzaminatora, a praktyka: ósemka, zatrzymanie pod gorke i ruszenie, jazda po luku i takie pierdoly...

Musisz zapytać się w miejscowym WORDzie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

program nauczania w gimnazjum w pierwszej klasie obejmuje wychowanie komunikacyjne

takie są podstawy programowe

szkoła w ramach lekcji (techniki z informatyką) ma obowiązek przeprowadzić teorię i zakończyć egzaminem (sprawdzianem)

nie upoważnia to jednak do otrzymania karty motorowerowej (to może zależne jest od decyzji dyra)

aby wszystko było ok musi być przeprowadzony kurs pomocy przedlekarskiej przez osobę posiadającą uprawnienia oraz egzamin z jazdy (najczęściej prowadzony w ośrodku egzaminacyjnym przez policjanta z drogówki lub w szkole jeśli jest miasteczko ruchu)

w przeciwnym razie dyro może mieć problemy i to duże

 

można też w szkole jazdy ukończyć kurs ale na lekcjach i tak będzie konieczność zaliczenia teorii gdyż skoro jest w programie to musi być na ocenę zaliczone

kartę wydaje tylko dyrektor szkoły

 

popytaj rówieśników czy jest zainteresowanie uzyskaniem takiej karty' date=' jeśli będzie Was więcej to pewnie szkoła pójdzie na rękę[/quote']

 

Wielkie Dzieki za konkretna odpowiedz :D

Grupka osob chetnych jest nienajmniejsza (okolo 25osob). Problem w tym ze koles odklada i odklada a mialo byc dawno temu :/

Na poczatku mowil ze bedzie wszystko a teraz tylko teoria. Pewnie zaraz powie za nam tylko pozwala zrobic karte :) Karte mozna zdac tez w sabro ale to jest wydatek 300zl a wielu ludzi mowilo ze szkola ma obowiazek za darmo przeprowadzic cala karte motorowerowa i rowerowa. Wiekszosc moich kolegow zdawala na swoich motorowerkach w swojej szkole. Po prostu koles od techniki rysowal wszystko kreda i jazda. Sory Shreku za ankiete ale po prostu mialem taki pomysl i zrobilem......ale racja ze to zasmiecanie tylko bo w niczym nie pomoze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja moge sprzedac swoja karte motorowerowa :D juz mi niepotrzebna :) a tak napowaznie idz do nauczyciela od techniki, dyrektora i zrob dym mowisz ze w piatek na pierwszej lekcji piszecie testy a puzniej jeden przyprowadza motorower i robicie slalom... i zaplacicie za to po 10zl dla szkoly za ich trud... dyrektor na to poleci bo w szkolach bieda i kloc sie o swoje... bo to pieprzony obowiazek szkoly. u mnie w szkole naszczescie nie bylo z tym problemu bo nauczyciel sam raz na rok przeprowadzal taki egzamin bez zadnych specjalnych wywodow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nic nei wykłócisz Enduromax to masz za 200 zeta w Sarbo szkolenie na zamkniętym placyku w Forcie Wola, potem przychodzi tam policjant i masz egzamin praktyczny i teoretyczny i oni ci wydają zaświadczenie które składasz do szkolnego sekretariatu. Wtedy nie ma bata żeby ci nie wydali karty :D Kwestia jest tylko taka że szkoła powinna to za darmo robić a w Sarbo trzeba zabulić 200 złociszy :? Ale przynajmniej można na skucie pośmigać:););)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem za darmo... Egzamin obejmował teorie i nic wiecej... Na droge wyjeżdżałeś zielony :D... Tylko jedno mnie zastanawia... Jeśli człowiek nie ma karty (i teoretycznie motocykla) to z jakiej paki ma zdać ten egzamin praktyczny?? Urodzony do jazdy czy co??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...