Skocz do zawartości

wkladki Helicoil kto ma ??


Nitomen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam w gloiwcy mam zerwane 2 gwinty od pokrywy zaworow chcialbym to zrobic wkladkami helicoil tylko ze caly komplet kosztuje 600 zl a ja potrzebuje tylko 2 sztuki 10 mm (najprawdopodobniej bo nie sprawdzalem suwmiarka mowie na oko) moze ktos by mi odsprzedal :?: i jeszcze pytanko jak to sie montuje w zerwany gwint :?:

 

pozdro

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to Ty sie pytales kiedys w sprawie tego gwintu w glowicy czy nie ale chyba kolega MOC sie chwalil ze ma takie rzeczy. (na 100% nie pamietam). Ale naprawde Ty masz od pokrywy zaworow gwinty M10 8O (nie wiem jak ten twoj ma ale z reguly sa tam M6, M8). Pokrywy zaworow nie trzeba tak dopierda#$ać, bez przesady.

 

[ Dopisane: 07-11-2005, 17:35 ]

poszukaj na forum o tym bo bylo tego troche : np

http://forum.motocyklistow.pl/viewtopic.ph...licoil&start=25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok z tym gwintem to moze przesadzilem, :oops: mowie na oko i to nie ja urwalem gwinty tylko poprzedni wlasciciel :evil: wyslalem juz PW do MOC-a

 

dzieki

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dostalem PW i odpisalem 8) Tyle ze niestety ja posiadam wylacznie calowe Heilicoile :? Poza tym sam helicoil nie wystarczy, musisz miec jeszcze specjalny gwintownik abys mogl nagwintowac zerwany otwor i to ustrojstwo zamontowac, tak wiec najtaniej bedzie jezeli wybierzesz sie do zakladu, ktory ci to zrobi, bo samamu chcac sie w to bawic, bedziesz musial zainwestowac spora sumke...

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musial bym zdjac glowice :/ ale gadalem z kolesiem ma kupic komplet wkladek tak na zas bo kiedys sie przyda i mi odsprzeda 2 wkladki oraz pozyczy narzedzia do zamontowania ich zawsze to taniej wyjdzie

 

[ Dopisane: 08-11-2005, 10:12 ]

a PW nie doszlo :/

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej zasadzie to działa ? Bo u mnie też wypadało by poprawi 2 gwinty.

Ano prosta zasada. Otóż zestaw HeliCoil to: gwintowniki, sprężynki ze specjalnym zakończeniem, łamak. I tak naprawiamy gwint: mamy np. zjeb...ny gwint M10, więc rozwiercamy go wiertłem 10 mm, potem nagwinowujemy tym specjalnym gwintownikiem, który daje gwint o takiej średnicy, że da się w niego tylko i wyłącznie wkręcić tę sprężynkę, która to daje wewnętrzny gwint M10 (po wkręceniu). Wkręcamy ją specjalnym łamakiem, bo gdy sprężynka jest już do końca wkręcona, to łamiemy tą końcówkę sprężyny dzięki czemu ona się zakleszcza w otworze. No i mamy gotowy gwint.

Niestety nie pamiętam jakie na jakie momenty dokręcania śrub można sobie pozwolić w gwintach naprawionych HeliCoil'ą, ale wiem że dużo pewniejsze są wkładki Wurth'a, tyle że to są tulejki z obu stron nagwintowane i dlatego potrzebują znacznie więcej materiału, np. w gwint w cienkim nadlewie ni cholery nie da rady użyć Wurth'a, bo rozwiercimy całkowicie cały nadlew. Za to gdyby trzeba było naprawiać gwint świecy zapłonowej zalecany zdecydowanie jest patent Wurth'a.

Ogólnie gwinty HeliCoil'a są szczelne, trwałe i zapominamy o temacie, że kiedykolwiek tam był walnięty gwint.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko komplety Wutha sa tansze chyba z 250 zl komplet Helicoli 600 zl komplet wiec kawalek kasy :/

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie M6 i M8 dosc czesto sie spotyka uszkodzone no i nieraz gwinty swiec zaplonowych.(jak ktos ma manię czestego odkrecania swiec i bardzo solidnego dokrecania szczegolnie w alu glowicach). W sumie zainwestowac mozna w te gwintowniki M6 i M8 M14x1,25 do swiec i pozniej uczynnie kolegom pomagac :D . Dobrze ze chociaz te sprezyny tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej zasadzie to działa ? Bo u mnie też wypadało by poprawi 2 gwinty.

Ano prosta zasada. Otóż zestaw HeliCoil to: gwintowniki' date=' sprężynki ze specjalnym zakończeniem, łamak. I tak naprawiamy gwint: mamy np. zjeb...ny gwint M10, więc rozwiercamy go wiertłem 10 mm, potem nagwinowujemy tym specjalnym gwintownikiem, który daje gwint o takiej średnicy, że da się w niego tylko i wyłącznie wkręcić tę sprężynkę, która to daje wewnętrzny gwint M10 (po wkręceniu). Wkręcamy ją specjalnym łamakiem, bo gdy sprężynka jest już do końca wkręcona, to łamiemy tą końcówkę sprężyny dzięki czemu ona się zakleszcza w otworze. No i mamy gotowy gwint.

Niestety nie pamiętam jakie na jakie momenty dokręcania śrub można sobie pozwolić w gwintach naprawionych HeliCoil'ą, ale wiem że dużo pewniejsze są wkładki Wurth'a, tyle że to są tulejki z obu stron nagwintowane i dlatego potrzebują znacznie więcej materiału, np. w gwint w cienkim nadlewie ni cholery nie da rady użyć Wurth'a, bo rozwiercimy całkowicie cały nadlew. Za to gdyby trzeba było naprawiać gwint świecy zapłonowej zalecany zdecydowanie jest patent Wurth'a.

Ogólnie gwinty HeliCoil'a są szczelne, trwałe i zapominamy o temacie, że kiedykolwiek tam był walnięty gwint.[/quote']

 

 

a nawet jesli ulegnie uszkodzeniu to mozna go w latwy sposob zastapic nowym, polecam wszystkim....

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...