Skocz do zawartości

Alarm do moto - jaki kupić zobaczcie i osądźcie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam co prawda sezon się kończy, ale chce zakupić alarm do moto póki

mam jakąś kasę, znalazłem na allegro pare ofert jednak zastanawiam się

nad tymi droższymi z wyświetlaczem LCD, co prawda nie uchroni to mojego

moto w 100% ale chociaż bedę wiedział co się dzieje ze sprzetem i nie bedę

wyglądał za okno co 5sek. Luknijcie na linki poniżej i oceńcie ile wart jest

ten bajer czy faktycznie się sprawdzają, może ktoś miał styczość. Może

polecie inne modele.

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=71120993

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=70793190

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alarm fajna i przydatna rzecz - sam mam zamiar zamontować w motocyklu.

 

Ale jeśli chodzi o te co podałes z allegro to ja bym tego nie kupował, bo:

 

1) Kto jest producentem tej centralki ? ... nie ufam centralkom które nie mają jasnego pochodzenia. Za podobną kasę kupisz centralke znanego i sprawdzonego producenta.

 

2) Wyświetlacz nie wiem po co Ci potrzebny (bajer nic nie dający). Sygnalizacja o wzbudzeniu danego czujnika może się odbywać poprzez zaświecenie odpowiedniej diody led. - Centurion Xabre takie coś posiada.

 

3) Kupując u dystrybutora osobiście nie ma problemów z gwarancją - na allegro to strasznie zawiła i kosztowana operacja :?

 

Za centralkę Centurion Xabre dałem u dystrybutora cos około 300 zeta (sama centralka + piloty + kable) z tym że Xabre posiada zintegrowany sterownik siłowników C.zamka co w motocyklu jest zbędne, więc jakiś tam model centuriona czy tez innego znanego producenta bez ster. C.Z będzie jeszcze tańszy.

 

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Centralka i reszta dziadostwa pochodzi made in China.

2. Importerem na kilogramy tego sprzetu jest firma Snoob.

3. Dostalem wlasnie od nich podobny alarm do testowania. Centralka, syrenka i kable identyczne, tylko standardowy pilot.

Wczoraj podlaczylem to na szybko i dziala normalnie - bez zadnych rewelacji. Ma to tylko czujnik wstrzasowy, zadnego wyjscia na dodatkowe czujniki, brak diody Led informujacej o zalaczonym alarmie.

Przy probie wstrzasowej (moto zaprarkowane w zatoczce przy drodze z bruku) na 10 prob, 3x falszywy alarm (zazwyczaj przejazd wiekszego samochodu lub ktos jadacy szybciej).

W mojej wersji byla jeszcze mozliwosc zwiekszenia czulosci czujnika wstrzasowego - tu juz zupelnie przegieli. Alarm reagowal nawet na wiatr 8O .

 

Czy sie oplaca? - zalezy od ceny. Moja wersja kosztuje w sklepie 130zl - wiec taniej chybasie nie da :D .

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadnego wyjscia na dodatkowe czujniki,

 

łee to już w ogóle kicha ...

 

 

Powinien mieć:

 

1) kilka sterowalnych mas .. co by poszczególne czujniki wysterować

 

2) Funkcje !! PREALARMU !! z możliwościa jej wyłączenia (wyłączanie z pilota) - jeśli nie ma możliwości wyłączenia prealarmu to możemy sobie każdy z czujników podpięych pod ten prealarm właczyć/wyłączyc tymi kilkoma masami czy tez "plusami"

 

3) Jako czujniki najlepiej moim zdaniem:

 

a) czujnik przechyłu działający w 2 płaszczyznach podłączony pod alarm

 

B) czujnik udarowy*** 2 poziomowy -- > jeden bardziej czuły poziom pod prealarm , drugi poziom pod alarm

 

c) czujnik zbliżeniowy pod prealarm ***

 

*** W zależności od potrzeby sterujesz tymi czujnikami za pomocą np tych "sterowalnych" mas :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien mieć:  [ciach...]

Tia, i moze ma jeszcze laske robic za te 130zl? ;-) Takie rzeczy to tylko w Erze. Alarm z podana przez ciebie mnogoscia funkcji albo kosztowalby od pyty kasy (o ile w ogole by sie udalo taki znalezc), albo trzeba by bylo zaprojketowac go sobie samemu. A tu mowa o tanich rozwiazaniach z Allegro.

 

Mialem kiedys taka tania chinszczyzne za 130zl, nie narzekalem. Teraz mam troche lepsza chinszyzne, czyli Steel Mate za 170 i tez jestem zadowolony. Lepszy od tej najtanszej ;-) Za te pieniadze czego by oczekiwac wiecej. Czujnik wstrzasu, prealarm, dozbrajanie, dioda, regulowana czulosc centralki i glosnosc syrenki. Dzialac dziala, akumulatora nie zre, funkcje swoja spelnia. Ja jestem zadowolony i moge polecic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem na allegro pare ofert jednak zastanawiam się  

nad tymi droższymi z wyświetlaczem LCD

 

Ten z Allegro kosztuje 350 zeta. Czy warto dodać 100 zł i kupić coś naprawde sprawdzonego i konkretnego ? ... ja uważam ze warto. Kolega jak widać szuka centralki z radio powiadomieniem, a nie zwyczajnej "piszczałki" które się montowało dobre 5 lat temu .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam alarm motocyklowy firmy Ampio.

Posiada centralke zcalona z syrena, prealarm, czujnik wstrzasowy, czujnik przechylowy, czujnik otwarcia kanapy, odciecie zaplonu, mozliwosc regulacji czulosci czunikow, mozliwosc odlaczenia poszczegolnych czujnikow z pilota (np. wstrzasowke na zlocie), dioda sygnalizacyjna

Koszt ok 300 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem na allegro pare ofert jednak zastanawiam się  

nad tymi droższymi z wyświetlaczem LCD

 

Ten z Allegro kosztuje 350 zeta. Czy warto dodać 100 zł i kupić coś naprawde sprawdzonego i konkretnego ? ... ja uważam ze warto. Kolega jak widać szuka centralki z radio powiadomieniem, a nie zwyczajnej "piszczałki" które się montowało dobre 5 lat temu .....

 

A ja uwazam, ze nie. Nie czarujmy sie, ale radio-powiadomienie bedzie mialo zasieg gora 150metrow - czyli prawie tyle co zasieg wzroku do pozostawionego motocykla. Duzo skuteczniejsza metoda jest zamontowanie w okolicach syrenki PMR z ustawiona funkcja VOX. Tutaj mamy przynajmniej pewnosc, ze w zasiegu 0,8 - 1 km nawet w scislym centrum sygnal o wyzwolonym alarmie do nas dotrze.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem o kupnie takiego alarmu z allegro, ale gdy usłyszałem od znajomych, którzy mieli je , że więcej z nimi problemu niż pożytku z nich( bardzo dużo fałszywych alarmów) to zrezygnowałem. Sam pamiętam, że gdy raz staliśmy pod knajpą, przyjechał jakiś gość na czarnej R1,i tylko gdy ktoś zapalał silnik, motocykl zaczynał wyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne, aby alarm miał wejście dla dodatkowych czujników - w przypadku motocykla czyjniki wstrząsowe są zazwyczaj o kant d. rozbić. Motocykl jest zbyt lekki i podatny na wiatr. Alarmy z pilotami z LCD to IMHO jakiś badziew, a napewno za te pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to już sam nie wiem co myśleć o tych alarmach, wynika z tego ze

alarmy na allegro nie są za dobre ale cóż wszytsko zależy od kasy jaka chce

sie przeznaczyc na ten cel jasna sprawa ze firmowki sa lepsze ale i drozsze,

tak ze trzeba bedzie sie powaznie zastanowic co tu wybrac, moze znacie

jakies strony firmowe tych gwizdalek :evil:

 

[ Dopisane: 08-11-2005, 11:45 ]

OK a więc znalazłem firmę jednego z alarmów ALLMAX

http://www.all-max.pl/ >centrale alarmowe jest jeden z tych alarmów

cena taka sama jak na allegro 350 zeta, ciekawe na ile czuly jest ten sprzet

by na byle jakiego ptaka nie cwierkal, moze sie skusze i sprobuje :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna funkcja:

"- zdalne odpalenie silnika. Do tego sluzy przycik na pilocie z "przekreśloną syrenką". Nalezy do nacisnac druktotnie (zabezpieczenie przed przypadkowym odpaleniem) i silnik zapala. W stacyjce nie musi się znajdować kluczyk."

 

Złodziej widząc ten alarm wyjmuje natychmiast z torby odpowiedniego pilota i odjeżdża. Więcej z tego będzie korzyści dla kradziejów niż właściciela. Zwłaszcza jeśli są dostępne (co częste na 'standardowych' czipach w elektronice ogólnie) funkcje dodatkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie tak do konca odjezdza. Jak dobrze pamietam to system odetnie zaplon w ciagu 30 sekund jesli po zdalnym uruchomieniu silnika kluczyki nie znajda sie w stacyjce.

 

Ale zgadzam sie jak najbardziej, ze jest to idiotyczna funkcja. Ja z niej zrezygnowalem.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złodziej widząc ten alarm wyjmuje natychmiast z torby odpowiedniego pilota i odjeżdża. Więcej z tego będzie korzyści dla kradziejów niż właściciela. Zwłaszcza jeśli są dostępne (co częste na 'standardowych' czipach w elektronice ogólnie) funkcje dodatkowe.

 

 

tym bardziej odradzamalarmy nieznanych firm z allegro , markowe maja tzw. kod kroczacy co praktycznie zapezpiecza przed takimi sytuacjami.Nie pomaga nawet zgranie kodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...