Skocz do zawartości

jaki zestaw opon do sporta ??


Rekomendowane odpowiedzi

No to byc moze sie sfrajerowałem. Nie pomyslałem ze moze nie wejsc pod blotnik. Zobaczymy jak przyjedzie. A o ile ona jest wyższa od 60 abym sprawdził zanim założę??

 

Witam

U mnie w R6 fabrycznie tak jak napisał przedmowca jest 120/60 ja założyłem 120/70. Wiele osob mi doradzalo. Praktycznie wiekszosc zawodnikow uzywa juz tego rozmiaru. Co do zachowania na moto to wrazenia sa jak najbardziej pozytywne. Generalnie to na winklach jest przod bardziej stabilniejszy, mniej nerwowy. W jezdzie na wprost nie zauwazylem zadnej różnicy... :lol: Co do wielkosci to najwyżej zdejmiesz błotnik :lol: W R6 miesci sie bez problemu :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... co do Michała Road to miałem (jeszcze mam) na przodzie i widać że to guma bardziej turystyczna niż sportowa... twardziutka jak drewienko rocznik 2002...przy próbie stoppie często małopozytywnie mnie zaskakiwały :?

 

p.s. Ten sezon zaczne od Mezeler Sportec M1 - odezwe się pewnie w połowie sezonu (mam nadzieje że wytrzymają choć połowe) i powiem co były warte :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corsy są miększe, więc na więcej jak 8-10kkm bym nie liczył.

 

Czyli cos jak Dunlop D 207 RR, zacne oponki ale tez sie szybko koncza :) Oj bedzie sie dzialo na szczecinskich winklach :mrgreen:

 

Jeżdze na D 207RR. Kupiłem nówki, przód i tył. Co prawda moja Kawka raczej nie jest sportowa (jedynie78KM i 236kg) a ja raczej smigam sobie spokojnie, to zrobiłem do tej pory 12 tysięcy km i jeszcze ten sezon spokojnie się przeturlam. Czyli jak sądze wytrzymają łącznie ok 18 tysięcy km.

Co do pewności prowadzenia i zachowania na drodze nie mam najmniejszych uwag.

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łącznie ok 18 tysięcy km.

 

To nie wiem jak ty jezdziles bo moj przod przelatal 8 tys (troche stoppie bylo:) ) a tyl 10 i wylysial. Ale widze ze zgadzamy sie w kwestii przyczepnosci - sa na prawde zacne :evil:

 

[ Dopisane: 14 ]

szybko sie nagrzewaja i dobze trzymaja na suchej nawierzchni

 

Dunlop Sportmax D 207 lub 208 Race Replica

Pirelli MTR lub Diablo w wersji Corsa

Michelin Pilot Power

itp itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktore najlepiej kupic

 

Zdecydowanie bralbym te Diablo Corsy (sam mam kupione i to chyba z tego samego zrodla) - najlepszy stosunek cena/jakosc. No i trzeba dodac ze R1 w wersji SP na 2006 rok wychodzi wlasnie na nich a nie na Pilot Powerach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowalem sie kupuje Pirelli Diablo Corsa .Mam takie male pytanko ile kosztuja nowe oponki w sklepie Pirelli w rozmiarze 180/55/R17 i 120/70/R17.W sumie z przodu ksiazka zaleca 120/60/R17 ale caly sezon przejezdzilem na 120/70/R17 i jestem zadowolony z prowadzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Mozecie podac mi 3 marki opon na ktore napradwe warto zwrocic uwage.

to napisz czy to opony maja byc na dlugie trasy czy typowo sportowe i czy zalezy ci na zywotnosci?!! to bedzie łatwiej i szybciej.

 

Przyłączam się do tematu bo mam już taki mętlik w głowie, że sam nie wiem... Ja w swojej CBR 00F4i miałem Micheliny Pilot Sport ale były już na wykończeniu więc ciężko mi je oceniać. Teraz chcę kupić nowy komplet gum, które wytrzymają z 8 tys. km i na których można choć trochę pośmigać po winklach. Pilot Road, Pilot Sport, D208 (RR, GP), M1 a może polecacie coś innego??? Pomóżcie bo wiosna za pasem!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej CBR 00F4i miałem Micheliny Pilot Sport ale były już na wykończeniu więc ciężko mi je oceniać.

wielu sie tu wypowiadało niezbyt pochwalnie o Pilot sportach ,ze lubia ujezdzac w zakretach i z mojego doswiadczenia i kolegów nawet nie z forum wiem ,ze tak jest. wiec proponuje Pilot Pover,Dunlopy 207,207GP,208 ,208RR,GP,MetzelerM1sportec,Pirelli Diablo corsa,super corsa, Bridgestone Bt012,Bt014,Bt010, i bardziej extremalne typu Pilot Race,Wspomniane 208 RR,Metzeler Rennsport itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...