Skocz do zawartości

Motocykl z napędem na dwa koła. (lol)


Rekomendowane odpowiedzi

Endurogeju.  

Pisze co chce i będe pisał. I przestań mnie tak nazywac bo nie mam ochoty obrzucać sie na publicznym forum wyzwiskami.  

Jak irytują Cię moje posty to dodaj mnie do uzytkowników ignorowanych na swoich koncie , jak ja uczyniłem z tobą.

 

Skoro jesteś taki mądry, to czemu piszesz takie głupie posty:

Myślę, że nie

 

Wracając do tematu wydaje mi się że np. Yamaha 2Track świetnie nadaje się w piasek i błoto, tam gdzie przednie koło pomaga wyciągnąć zakopaną maszyne. Mam w którejść gazecie porównanie WR450F do WR450 2Track, przestudjuje i wieczorem coś napisze.

 

Akurat była to odpowiedź na pytanie " Czy taką WR'ką da się poskakać?"

:)

Więc uważniej czytaj, a tak naprawde to oczywiście był żart.

 

Widze, że lubicie sobie wszyscy razem dogryzać zamiast rzetelnie wymieniac poglądy ;)

Ja tam wole iść pojeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wole iść pojeździć.

To idz i nie wracaj. Mozesz zajrzec do slownika i sprawdzic w jaki sposob czytamy slowo "guy" i co ono oznacza.

www.dict.pl

Wyrozumialosci troche stary... Ty tez zaczynajac przygode z moto nie potrafiles odroznic np. plywaka od przepustnicy (jak kazdy) i jakby na Twoje pytania ludzie reagowali tak jak Ty to wiele bys sie nie dowiedzial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tercio - zestaw napędu przedniego koła można już kupić do innych enduraków' date=' w tym do serii EXC KTMa.

pzdr

[/quote']

 

Moglbys zamiescic jakis link z takim wynalazkiem ? Szykuje sie rewoluja w enduro. Nastepnym wynalazkiem bedzie kontrola trakcji. Moze doczekamy sie poduszek powietrznych jak z goldwinga :D

:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale musisz przyznac ze na pustynie tez sie takie opony stosuj!

 

Przyznaje :D

 

o tej godzinie ? mocny jestes :]

 

Jazda w nocy jest CUDOWNA... ostatnio latałem z kumplem przez kilka godzin po mieście na moto ( w sumie do północy ;) ) ;) coś pięknego.. puste ulice... miiiioooodzio :mrgreen: Jazda po terenie na moto w nocy... niezła fabryka adrenaliny... ale chyba jednak zostane przy jeździe w dzień ;)

 

Sorki za OFFtopa :P

 

Jeżeli chodzi o tą WR... myśle, że nie sprawdzi się to w typowym enduro czy cross'ie... W rajdach długodystansowych takich jak Paryż-Dakar tak... przecież ostatnio czy tam 2 lata temu ktoś tym nawet startował i zajął miejsce w czołówce ;) Z resztą poczekajmy, czas pokaże czy to sie przyjmie :) Przypomnijcie sobie np... skoki narciarskie. Przez wiele lat skakano z nartami ustawionymi równolegle :D nagle j*b i wszystko sie pozmieniało... dopracują, przetestują, pozmieniają co trzeba i takie coś będzie bardzo popularne... hymmm jakby to sie włączało tylko na prostych a wyłączało w zakrętach było by dużo bardziej funkcjonalne ;)

 

Pzdr ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

przeciez ten naped w wrce caly czas chodzi ma ona 2 zebatki z przodu i w momeci ruszania pompa hydrauliczna jest napedzana lancuchem i zaczyna pompowac, to nie zalacza sie podczas poslizgu. Ten pomysl przed wrka yamaha zastosowala w TT600R 2WD ale byl to tylko prototyp nie wypuszczony do seryjnej prodyukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o napęd 2WD bo tak fachowa się go określa,to pierwsza na świecie seryjnie zakładała go Yamaha do modelu TTR.Zresztą wykorzystanie hydrauliki w przeniesieniu napędu też Yamaha opracowała wspólnie ze znaną szwedzką firmą OHLINS.Jeśli chodzi załanczanie się przedniego napędu to bajka niezła.Napęd cały czas jest załączony w stosunku 30/70.Jeśli chodzi o efektowną jazdę pawerslidami to też się spokojnie da aleakurat w tych motocyklach nie o to chodzi.Jeśli jednak chodzi o prędkośc w zakręcie to tradycyjny napęd dostaje po d...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez ten naped w wrce caly czas chodzi ma ona 2 zebatki z przodu i w momeci ruszania pompa hydrauliczna jest napedzana lancuchem i zaczyna pompowac, to nie zalacza sie podczas poslizgu.

 

Właśnie taz tak myslalem... bo jak widzialem ta WR-ke w Jednosladzie to mowili ze naped jest staly.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem gdzies porownanie 2 motocykli tej klasy jeden z napedem na dwa kola a drugi na jedno (standardowo)

I test wykazał ze motocykl z napedem na 2 kola tzn yamaha wr 450f z napedem na 2 kola jedzie po pustyni (ogolnie po piasku) 10% szybciej!

I dlatego Fretigne jezdzi na takim czyms napewno musi byc odwazny, bo jezdzi tym na dakarze jako jedyny w czolowce... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no bokiem sie moze i lekko poleci ale to tak jak w terenowce 4x4 jak zalapie naped przedniego kola to cie wyprowadzi z poslizgu bo jak mi wiadomo to podczas latania bokiem kolo przednie jak i tylnie ida na poslizgu...tak mi sie wydaje!

 

 

P.S. sprzedam ts 65xk i ts 80x z silnikiem aprilia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...