Skocz do zawartości

Planujecie już wypady na sezon 2006??


merfi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie Ty pierwszy i nie ostatni, z tego co wiem to najgorzej pierwsze rondo wychodzi :-D potem jak po masełku.

" Im więcej jeżdzę tym mniej czuję się motocyklistą " .


"The Nightrider, that is his name. The Nightrider. Remember him when you look at the night sky".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plany są, pewnie że są :mrgreen: Ale na razie ciiiiicho ;) bo planuje się łatwo, jak już będą poczynione jakieś konkretne ruchy w celu przejścia od planów do działania, to na pewno coś na 4um napiszę :)

Wstępne założenia - wyjazd na 2 - 3 miesiące, zarobić trochę $$$ i zjeździć jak największy kawał Europy :P Przygotowania i przymiarki powoli się rozkręcają, zooobaczymy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najdalej wysunięty punkt europy mieści się na półwyspie Varanger w okolicy miejscowości Berlevag. (na wschód od nordkapu)  

Bo miejsce gdzie jest Nordkap i wspomniane przez ciebie Knipfelsjodden znajdują się tak naprawdę na wyspie Mageroya

 

Na marginesie - chciałbym zauważyć, że wspomniana wyspa bezsprzecznie przynależy do Europy i bezsprzecznie jest najdalej wysuniętym na pólnoc jej punktem. Wymieniony półwysep jest jedynie najdalej wysuniętym krańcem STAŁEGO LĄDU 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym na Sycylię ale samemu jakoś tak ...

Do Irlandii, krótka wizyta w Dublinie i okolicy. Nie w poszukiwaniu pracy :)  tylko turystycznie. Boję się tylko trochę lewostronnego ruchu ale się pocieszam że nie ja pierwszy.

 

Hej Zbychu. Sycyli jest jak najbardziej w planie i nie tylko. Zresztą mnie znasz. Mientki to ja nie jestem :-)

Tylko czy kawa nadąży?

 

[ Dopisane: 21-11-2005, 17:27 ]

Najdalej wysunięty punkt europy mieści się na półwyspie Varanger w okolicy miejscowości Berlevag. (na wschód od nordkapu)  

Bo miejsce gdzie jest Nordkap i wspomniane przez ciebie Knipfelsjodden znajdują się tak naprawdę na wyspie Mageroya

 

Na marginesie - chciałbym zauważyć, że wspomniana wyspa bezsprzecznie przynależy do Europy i bezsprzecznie jest najdalej wysuniętym na pólnoc jej punktem. Wymieniony półwysep jest jedynie najdalej wysuniętym krańcem STAŁEGO LĄDU 8)

 

A ja na marginesie :-) chciałbym zauważyć że do Europy również nalażą Spitsbergen i grenlandia. To takie same wyspy jak Nordkapp. Myślę że nie ma co się przekomarzać, każdy jedzie gdzie chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na marginesie Smile chciałbym zauważyć że do Europy również nalażą Spitsbergen i grenlandia. To takie same wyspy jak Nordkapp. Myślę że nie ma co się przekomarzać, każdy jedzie gdzie chce

 

Nie chcialbym wyjsc na ignoranda w dziedzinie geografii wiec wzialem atlas w reke i grenlandia chyba nie zalicza sie juz do kontynentu europejskiego, a na pewno nie lezy na plycie tektonicznej euroazjatyckiej za to na polnocnoamerykanskiej.

 

Co do Spitsbergen to w atlasie znalazlem tylko nazwe lawica spitsbergenska i wyglada na to, ze to nawet nie wystaje ponad poziom wody.

 

IMHO skoro madre glowy powiedzialy, ze Nordkapp to najdalej wysuniety punkt europy na polnoc, tochyba tak musi byc :roll:

 

[ Dopisane: 21-11-2005, 19:00 ]

O przepraszam. Grenlandia zalicza się do terytoriów Ameryki Północnej

 

hikor wyprzedziles mnie z odpowiedzia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nordkapp nie jest najdalej wysuniętym punktem na północ , a te mądre głowy to nie za mądre. :-D

Tak się przyjęło i tak pewnie już zostanie :mrgreen:

" Im więcej jeżdzę tym mniej czuję się motocyklistą " .


"The Nightrider, that is his name. The Nightrider. Remember him when you look at the night sky".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nordkapp nie jest najdalej wysuniętym punktem na północ , a te mądre głowy to nie za mądre. :-D  

Tak się przyjęło i tak pewnie już zostanie  :mrgreen:

 

Ok, wiec powiedz ktory punkt europy jest najdalej wysunietym, bo Spitsbergen i Grenlandia mnie nie przekonaly po odwiedzeniu atlasu.

 

Wiesz ja jestem dosc przecietny w znajomosci geografii swiata i chetnie dowiedzialbym sie ktory punkt jest dalej wysuniety. Na serio, a to, ze siegnalem do atlasu jest tego najlepszym dowodem, a temat b. mnie zainteresowal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Spitsbergen to w atlasie znalazlem tylko nazwe lawica spitsbergenska i wyglada na to, ze to nawet nie wystaje ponad poziom wody.

Przerażasz mnie, czego to uczą teraz w szkołach.

Najwyższy szczyt Spitsbergenu który należy do Norwegii ma 1712 m (Newtontoppen) http://www.peakbagger.com/peak.aspx?pid=8817

i bez wątpienia jest to Europa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ok, wiec powiedz ktory punkt europy jest najdalej wysunietym, bo Spitsbergen i Grenlandia mnie nie przekonaly po odwiedzeniu atlasu.

 

Wiesz ja jestem dosc przecietny w znajomosci geografii swiata i chetnie dowiedzialbym sie ktory punkt jest dalej wysuniety. Na serio, a to, ze siegnalem do atlasu jest tego najlepszym dowodem, a temat b. mnie zainteresowal :)

 

Powiedzmy że Kinnarodden ewentualnie Knivskjelodden . Tylko polemizowałbym czy da się tam dojechać.

" Im więcej jeżdzę tym mniej czuję się motocyklistą " .


"The Nightrider, that is his name. The Nightrider. Remember him when you look at the night sky".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy że Kinnarodden ewentualnie Knivskjelodden . Tylko polemizowałbym czy da się tam dojechać.

 

 

Si Kodi, czyli jest przejazd, a więc taka jest prawda :-)

 

http://www.wiedza.servis.pl/haslo/Kinnarodden

http://maps.google.com/maps?ll=71.13,27.65...spn=0.1,0.1&t=k

http://pl.wikipedia.org/wiki/Przyl%C4%85de...3%B3%C5%82nocny

 

I to by było chyba na tyle w kwestii polemiki na temat północy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dozbieram a raczej dozbieram fundusze na nowe cacko to Francja (lazurowe wybrzeze) może Włochy.Wyjazd na tyle dni ile starczy kasy, bez konretnego planu tzw. full spontan :) I napewno nie bedzie to wyjazd za robota, tylko czyto wypoczynkowy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregor vel Greg napisał:

A ja na marginesie chciałbym zauważyć że do Europy również nalażą Spitsbergen i grenlandia.

 

Archipelag Spitsbergenu nie należy do Europy. To że na mocy Traktatu Spitsbergeńskiego z 1920r. zwierzchnictwo na nim sprawuje Norwegia, nie znaczy, że wyspy te należą do kontynentu Europy. :)

 

[ Dopisane: 22-11-2005, 14:30 ]

..ale to tak na marginesie :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Archipelag Spitsbergenu nie należy do Europy. To że na mocy Traktatu Spitsbergeńskiego z 1920r. zwierzchnictwo na nim sprawuje Norwegia, nie znaczy, że wyspy te należą do kontynentu Europy

Może jakieś konkrety? Bardzo proszę. Chciałbym dowiedzieć się czegoś nowego, bo wychodzi mi teraz, że na studiach (geografia) mnie okłamywali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...