Skocz do zawartości

Jak zimujecie swoje motki ??????


berni71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hmm ja tak... Więc zazwyczaj dlamnie zima to czas kiedy w motrku poprawiam wszsytko co trzebabylo w sezonie a niemialem czasu badzi mi sie niechcialo. Teraz mam dosc dluga liste popraw w dt wiec motorek w zime niebedzie spal spokojnie pod kocykiem. Ale jak mialem simka skutera to na zime tak.. stawiałem go gdzies w kącie w garażu na oczywiscie centralnej podnozce. Oczywiscie wczesniej wyczyscilem go dokladnie kerszerem potem szamta itd więc byl czysciutki. Gdy juz stał w garażu to zalewałem benzyną po sam korek ( aby wilgoc w baku sie nierobiła ) smarowąłem łańcuch. Brałem pare dużych szmat dokładnie go przykryłem. Oczywiście od czasu do czasu przyszło sie go odpalić . pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich , którzy muszą sie rozstać z jazdą na moto na czas zimy. Mam pytanko jak zimujecie motki , chodzi mi o konserwacje i zabezpieczenie przed kurzem i.t.p. ???

 

Pozdro BERNI.

 

Temat był już wałkowany, trza w archiwum poszukać… !!

 

A tak BTW: zimowanie moto, to teraz temat na czasie, więc można by było go gdzieś przykleić i zebrać tam wszystkie fakty do jednej kupy/posta !!

Pozdroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ja mam powiedziec? Wychodzi, ze dobre pol zimy motorek spedzi tylko pod zadaszeniem (taras budynku). Garaz w remoncie... :(

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ja mam powiedziec? Wychodzi, ze dobre pol zimy motorek spedzi tylko pod zadaszeniem (taras budynku). Garaz w remoncie... Sad

itak masz dobże. Moj kumpel juz 2 zime zimuje motor pod chmurką. Jedynie okrywa go folią .. Efekt korozja gdzie popadnie i wilgoc w gazniku itd za każdym razem kiedy pada deszcz itd...a i opony mu dziwnie niszczeją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mechanizm dolania lyzki oleju nie jest chyba zbyt skomplikowany, ale czy taki olej nie spowoduje zasyfienia swiecy przy wiosennym odpalaniu. A moze olej trzeba najpierw wydmuchac z cylindra???

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Piszecie, że zalewacie bak paliwem pod korek. A można całkowicie spuścic paliwo z baku, wykręcic go i umieścić go w jakimś suchym miejscu? Bo ja nie wyrobie z kasą żeby zalać do pełna 2 baki?

Stare motocyklowe przysłowie mówi: jak się nie wywrócisz.....to se nie poleżysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...