Skocz do zawartości

honda cr80 lool


predator
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a mi sie nei wydaje zeby w kazdym motorku chlodzonym ciecza byla swieca z dlugim gwintem moze sie myle ale bardzo dawno ze znajomym cos robilismy przy jego moto wtedy sie nie interesowalem wiec nie mam pojecia co to bylo ale bylo chlodzone ciecza i mial na milion procet krutka swiece

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dorabiajcie zbędnych teorii :lol: Echh... 8)

 

http://www.hondapl.org/tuning/swiece/swiece.html trochę teorii na przykładzie silników samochodowych.

 

Nie można wkręcać świec dłuższych lub krótszych. Mieszanka nie będzie się zapalać w miejscu wyliczonym przez konstruktora głowicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich motocyklach chłodzonych cieszą są świece z długim gwintem?

 

Niby, ale np. u mnie w RM85 jest tak ze jest gdzies o jeden zwoj krótsza i jak wkręcisz normalną to odpali pochodzi pare sekund normalnie potem jak juz tłok dobije elektrode to juz ledwo co chodzi jest to głupotą trzeba jeździć na świecach katalogowych, bo inaczej mozna nieźle na tym wyjść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumpel jezdzi na cr 125 juz od roku na swiecy od duzego fiata i moto chodzi na niej lepiej niz na orginalnej bo nie zalewa sie na niskich obrotach

to jak sie zalewa na niskich obrotach to nie znaczy że trzeba wsadzić świece od dużego fiata tylko że nalezy wyregulować gaźnik :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumpel jezdzi na cr 125 juz od roku na swiecy od duzego fiata i moto chodzi na niej lepiej niz na orginalnej bo nie zalewa sie na niskich obrotach

 

zauwazylem ze to przypadlość CRek (na 5 przynajmniej w 3 sie to dzieje) podejrzewam ze zmiana dyszy dala by rade ja bede to u siebie testowal zima/ po zimie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do tematu: moim zdaniem warto kupić. Zrobić szlif i nałożyć nowy NIKASIL ale to będzie Cię kosztowało powyżej 1500zł nie licząc tłoku

Po pierwsze nikasil kosztuje z reguly w granicach 1000zł a po drugie jak to zrobic szlif? Wystarczy chyba usunac stara warstwe nikasilu i nalozyc nowa i caly ten zabieg powinien zamknac sie w 1000zł do tego jeszcze tlok >300zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do tematu: moim zdaniem warto kupić. Zrobić szlif i nałożyć nowy NIKASIL ale to będzie Cię kosztowało powyżej 1500zł nie licząc tłoku

Po pierwsze nikasil kosztuje z reguly w granicach 1000zł a po drugie jak to zrobic szlif? Wystarczy chyba usunac stara warstwe nikasilu i nalozyc nowa i caly ten zabieg powinien zamknac sie w 1000zł do tego jeszcze tlok >300zł .

 

Ja słyszałem o 1200zł bez wsyłek bo chyba jeszcze nikt w polsce nie robi. A szlif poto gdy by była jakaś głęboka zadara która przeszła cały NIKASIL I doszła do cylindra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OD razu zaznaczam ze nie wiem czy mozna zalozyc do Cr-ki 80 cylinder od 125. Czyli nie wiem czy bedzie pasowal na rozstaw szpilek i takie tam. Ale jak mozna to jest na sprzedaz na allegro

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=69301307

wkladasz tuleje i jazda :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OD razu zaznaczam ze nie wiem czy mozna zalozyc do Cr-ki 80 cylinder od 125. Czyli nie wiem czy bedzie pasowal na rozstaw szpilek i takie tam. Ale jak mozna to jest na sprzedaz na allegro  

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=69301307  

wkladasz tuleje i jazda

Za taka kase to on sobie zrobi tuleje i tlok kupi do 80cc, pozatym niestety od sety cylinder nie pasuje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...