Skocz do zawartości

problem z rozrusznikiem - aprilla af1 futura


stormraider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,kolega ma problem z motorem wymienionym w temacie,mianowicie gdy probuje go na rozruch zapalic to tylko slychac takie "tykniecie" i przygasaja kontrolki,rozrusznikiem w ogole nie kreci,a akmulator na pewno jest naladowany i nawet na dwoch roznych sprawdzalismy,kable tez wygladaja na podlaczone i sprawne. jakies koncepcje ? dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo w rs-ce,niech rozbierze rozrusznik i zobaczy czy kreci w dobrą strone.2 sciagnie klape z prawej strony i zobaczy czy jaj krecicie rozrusznikiem to bendix sie przesówa.jak tak to czy nachodzi na koło zembate.mozliwe ze skrzywiło sie koło magnesowe..sprawdzcie wszystko co napisałem i napiszcie co sie dzieje....pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem to samo w af-ce. I umnie rozrusznik byl wporzadku tylko cewka padła. Sprawdz powinna byc gdzies pod bakiem. Mi robilo zwarcie przygasaly kontrolki itd i jak porobilem tak duzej toi akumulator mogl paśc. Ja obstawiam na 90% ze to ta cewka. Jesli niebedziesz mogl jej znalesc to idz bo kablu od guzika . pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że problem powiększał się stopniowo. Najpierw kręcił idealnie, a później coraz słabiej, aż wkońcu zaczął tylko tykać. Zdjęliśmy obudowe z przekaźnika? i gdy naciskamy na rozrusznik jedna z blaszek rusza się i dotyka drugiej i pojawia się tam iskra. Powinna ona tam być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cewek w Af'kach,RS'kach niema pod bakiem!To nie demoludy.Są one po przeciwnej stronie co skrzynia biegów,pod deklem,aby sie do nich dostać trzeba zdjąć kolo zamachowe(ściągaczem-bądź nie :( ) i wtedy pojawią sie cewki.Gdyby cewki poszly sie je*ać to motocykl móglby odpalać,lecz po paru minutach by gasl,następywalo by zwarcie i motocykl gubil by iskre aż do ostygniecia.Jest to napewno wina samego rozrusznika.Rozbierzcie go,przeczyszczcie,powinnio zadzialać.Cewki sa tylko odpwiedzialne za iskre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może to wina szczotek rozrusznika? u mnie chyba sprężynki był skorodowane :( ale to było dawno temu wiec juz nie pamietam

 

trzeba rozbierac

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzychu-985 napisał:  

Siwy_ napisał:

Cewek w Af'kach,RS'kach niema pod bakiem!

 

 

ja mialem pod bakiem pzdr  

 

No to jakiś ''patencik'' mialeś Smile

Ale ważne, że jeździla

 

wygladalo na orginalne :-D Ale nie powiem mialem pare patentow w aprili wiec ito mozliwe ze bylo wymyslem poprzedniego własciciela :( pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kolega mial w af1 taki problem z tym,ze kontrolki nie przygasaly.

Problem byl w przekazniku, ojciec mu cos tam pokombinowal w tym przekazniku i dziala,ale on sam nie wiem co tam staruszek zmajstrowal :D

 

U Ciebie kontrolki przygasaja prawdopodobnie z tego powodu,ze rozrusznik nie moze zakrecic.

 

Z kolega sprawdzalem moj i jego rozrusznik poprzez podlaczenie akumulatora pod rozrusznik i rozrusznik kreci. Jak podlaczysz odwrotnie bieguny to zakreci w odwrotna strone. Jak nie zakreci wogole to wiesz co naprawiac.

Nie wiem czy jest to dobra metoda zeby czegos nie uszkodzic, ale rozrusznik sprawdzilem i wiem, ze u mnie jest cos z przekazem pradu na rozrusznik(rs125) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...