Skocz do zawartości

szybkie pytanie-szybka odpowiedz?


kioRa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Posiadam silnik 2 cylindrowy -jesli jedna ze swiec nie dziala a druga dziala, to na swiecy ktora nie dziala:) w cylindrze mieszanka jest tylko zasysana (nie spalana) a nastepnie wywalana do wydechu bez spalania w postaci takiej jak weszla , i moto pracuje na 1 garku .Pytam tylko czy mam racje??Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kudlaty, to jest silnik 2T z Yamahy RD250, z tego co wnioskuję po podpisie kolegi

miałem kiedyś taką Yamaszkę, musisz zrobić gaźniki (czyszczenie, regulacja) a przy okazji sprawdź kompresję i jak będziesz miał zdjęte gaźniki, to przyjrzyj się zaworom płytkowym, czy któryś czasem nie jest wyłamany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kudlaty_bytom wreszcie sie ktos znalazl kto mial ten silnik:) mam kogo pytac "a przy okazji sprawdź kompresję i jak będziesz miał zdjęte gaźniki, to przyjrzyj się zaworom płytkowym, czy któryś czasem nie jest wyłamany" jak mam sprawdzic kompresje i co to sa zawory plytkowe:/(sorka za glupie pytania dopiero zaczynam zabawe z silnikami na powaznie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do pomiaru kompresji służy odpowiedni przyrząd, który znajdziesz w dobrym warsztacie, nhiestety nie powiem Ci jakie jest ciśnienie sprężania dla tego silnika, a zawory płytkowe znajdują się pod gumowymi krućcami trzymającymi gaźniki a cylindrami ale najpierw wyczyść i zrób gaźniki, potem będziesz kopał jak nie będzie chodziło

ja stawiam na gaźniki, bo miałem ten sam problem, tyle że mnie kopciło z obu na wyższych obrotach

regulacja dała rezultaty, nawet na 12000 obr/min nie dymił, wszystko spalał

polecam dobre oleje do tego silnika, bo szkoda go męczyćna byle czym

sprawdź też przewody podające olej z dozownika do gaźników czy są drożne (zdejmi je i na chwilkę! zapal silnik i sprawdź czy olej idzie z obu identycznie) i czy nie są gdzieś zaciśnięte, przygniecone itp

masz całą zimę na zabawę! :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty no teraz mnie zdolowales:/ ja leje mieszanke:/ nie mam dozownika :/ bo to skladaczek -znaczy sie rama yamaha silnik ymaha ale to taki crosik :/ a co mam rozumiec pod pojeciem "regulacji gaznikow"-wiec widzisz to nie taka prosta sprawa:/ ale wielkie dzieki za odpowiedz -czaekam na instrukcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam kasy na takie rzeczy-jakby co podpowiesz cos:) Narazie idzie do mnie zestaw naprawczy od larssona wiec zobaczymy co bedzie jak powkladam to co przysla no i jutro sprawdze ta "blaszke" co pisales .Pozdrawiam i dzieki.Napisze co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...