Skocz do zawartości

Wymiana wydechu...tuning


rebel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

to przy okazji zapytam jeszcze o to samo, tylko że w hondzie xr i yamaszce xt / tt 600. może jest jakas róznica miedzy jedno a czterogarowcami ?

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja się orientuje to po zmianie wydechu powinno sie zrobić ponownie regulacje ! ja od razu dałem na reguly, ale przed jeździłem tydzień ze zmienionym wydechem bez tego i już po nie odczułem żadnej róznicy - ale zapewne nie o to chodzi ! być powinno !

 

co do zmiany wydechu - nie wiem czy dobrze was zrozumiałem (zzr) jeżeli uważasz, że podoba ci się dziwęk oryginałów to po co zmieniać ? sam wydech dużo mocy nie da - nie zauważysz wzrostu (takie moje zdanie) ja zmieniłem bo oryginał był bardzo cichy - słychać było sam silnik ! i w ogóle nie żałuje !

 

Do bandita... ogólnie to możesz każdy wydech zamontować ! ja wolalem kupić używke znanej firmy (remus, muzzy, devil, yoshimura, akrapovic, arrow itp.) niż replike (samoróbke na wzór oryginału) !

 

ja szukalem tłumika, aby był na oryginalne śruby, aby nic nie przerebiać, ale niestety nic nie znalazłem ciekawego z używek, więc kupiłem z innym mocowaniem, ale koleś dołączył mi mocowanie do tego wydechu, więc odciąłem końcówke kolektora, przyspawałem mocowanie które mi dorzucił i przykreciłem tłumik - wiele roboty w ten sposób zaoszczędziłem, bo jak bym kupił bez mocowań to weź dorób takie mocowanie - przeje*ane by było !

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy za wymianą tłumika idzie również strojenie i regulacja gażnika' date='zapłonu ? [/quote']
wraz z wydechem należy wymienić dysze

 

Zalezy jaki tłumik, jaki motocykl. Zapłonu raczje nie trzeba ruszać. Zwłaszcza w Bandicie :) . Generalnie kazdy przypadek to co innego i po wymianie się okazuje (albo i nie jak się nie zorientujesz że jest źle :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yaoyzlem u siebie Yoshimure RS-3. Bez regulacji. Po wymianie pojechalem profilaktycznie do serwisu. Swiece sa ok.

Pow zmianie zaobserowowalem podniesieni sie momentu do gory. Na wyzszych obrotach delikatnie mocniej ciagnie, jednak nie jest to jakis duzy skok mocy. Mi osobiscie generalnie nie zalezy na podwyzszeniu mocy. Zalezalo mi tylko na zmienieniu dzwieku. Seryjny komin bal cichutki. Yoshirura ryczy basem. I nie ma to jak dodanie gazu miedzy dwoma busami w korku :D ;) ;) ;) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat byl juz doglebnie walkowany... poszukajcie w archiwum... Generalnie sportowy wydech ma mniejsze opory przplywu spalin... co powoduje mniejsze cisnienie zwrotne..co z kolei moze powodowac zubozenie mieszanki... co za tym idzie wyzsza temperatue spalania... co w skarajnych przypadkach po dlugiej eksploatacji w takich warunkach moze doprowadzic do szybszego zuzycia gniazd zaworowych... jak masz gazniki.. to najlepiej dokupic zestaw dysz Dyno Jet, lub podniesc iglice i zmienic dysze glowne na wieksze... jak wtrysk.. Power Commander... chociaz pewnie roznie z tym moze byc... nie wszystkie silniki reaguja tak samo na zmiane wydechu... jesli nie zalezy Ci na mocy... to powinno chociaz zalezec na odpowiednim wspolczynniku skladu mieszanki... dla dobra twego silnika. W swoim ZZR 1100 mialem kompletny sportowy uklad wydechowy, dyno jety i seryjny filtr powietrza... i wiedzialem ze wszystko jest jak nalezy.. gdy do Transalpa zalozylem przelotowy wydech...na jednym garze swieca byla biala ..czyli mieszanka za uboga... ale i tak jesli chcesz byc w 100% pewny zaiwestuj w pomiary air fuel ratio na hamowni. Traz w moim TL 1000R mam seryjne wydechy..ale pod lozkiem czekaja juz dwie tytanowe koncowki Blue Flame... no ale musze odlozyc troche kasy i moze wybiore sie na hamownie i zrobie pomiary z seryjnymi wydechami a potem z e sportowymi... moze okazac sie ze POwer Commander bedzie zbedny... a moze trzeba bedzie zainwestowac kolejne ciezko zarobione srebrniki.

 

[ Dopisane: Poniedziałek Listopad 07, 2005 9:45 pm ]

Dzwonilem dzisiaj do warsztatu zajmujacego sie tuningiem wyposazonego w hamownie...(warsztat znajduje sie w Anglii okolice Peterborough) i mowie...ze mam TL-a i ze mam sportowe puchy..i pytam sie czy mam zakladac Power Commandera czy moge jezdzic bez.. i pani odpowiedziala mi ze ..jesli po zalozeniu puch sportowych zauwaze jakies czkniecia..zadlawienia.. lub spadek osiagow w pewnych zakresach obrotow, to powinienem zainstalowac Powera C., a jesli nic takiego sie nie pojawi to moge pomykac bez POwera C.. tak mi doradzili fachowcy.... dziwne troche... doadam ze pomiar kosztuje 40 funtow... to nie tak strasznie... dla pewnosci... ktoregos dnia wybiore sie na hamownie. Z kolei fachowcy w POlsce ( jakis czas temu) odpowiedzieli mi na podobne pytanie, ze ... jesli zmieniam wydechy na sportowe to zebym zalozyl filtr powietrza K&N...zeby lepiej oddychal... a to juz wogole wydlo mi sie dziwne... bo skoro wydech sam w sobie potrafi zubozyc mieszanke...to dodanie jeszcze wiecej powietrza do silnika ...zubozy mieszanke jeszcze bardziej... tak wiec... roznie to bywa z tymi fachowcami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to sie mowi... nie ma srania bez pierdzenia... wzrost zuzycia bedzie..ale to roznie bywa .. w jednym moto wiekszy w drugim mniejszy...w moim Zygzaku byl bardzo delikatny..jesli wogole byl... ale podejrzewam ze bedzie to w granicach... ok. 0,25 do 1 l wiecej na 100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 15 lat później...
1 hour ago, start234 said:

Jakieś opinie o przelotowych? 

a co, vortal który ci płaci za spam zrobił jakiś filmik o tym?

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...