Skocz do zawartości

Fazer to jest to! ( FZS , FZ )


Rekomendowane odpowiedzi

 

za wqrwianie nas takimi zdjęciami masz dożywotniego bana w tym temacie :lalag:

a tak poważnie to gratulacje, super sprzęt w wyjebistym malowaniu!! :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik paliwa w latach 1998-2001 wygląda tak samo, ale sie różni o 2 litry pojemności.

ciekawe czemu????

różnica tkwi w długości tulei przy wlewie 98-99 ma ok 3,5 cm natomiast 00-01 ma ok 15 mm

dzisiaj wierce dziury odpowietrzające i powniennem odzyskać 2 litry pojemności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli juz przy zbiornikach jestesmy to mam pytanie... ma problem ze spalaniem i podejrzewam o to filtr powietrza.. chcial bym go wyczyscic ewentualnie wymienic..ale zeby sie dostac musze bak sciagnac. jako ze to w sumie moj pierwszy sprzet i i jeszcze tak daleko sie nie zaglebialem... zeby bak sciagnac lepiej zlac paliwo (lzej bedzie na bank)... ale czy musze go calkiem oprozniac czy nie ma to roznicy.. bak trzymaja dwie sruby (przy siedzeniu i przy kier ???? )... czy mam cos jeszcze zakrecac czy cos powinienem jeszcze zrobic nim zaczne sciagac bak... co jeszcze powienienem zabezpieczyc, odkrecic itd. zeby wszycho bylo ok.?

 

z gory dzieki.... laik jeszcze jestem w tym temacie..ale nie od razu krakow zbudowano :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Odkrec srube przy kierownicy

2. rozepnij elektryke od baku, zakrec kranik, ściągnij wszystkie gumowe przewody

3. odkrec 2gą srube i wyjmij ja ( juz masz zdjety bak)

4. zdejmij boczki (1na sruba i 2 zatrzaski)

5. podwin gumowy ochronke

6. odkręć 4 srubki filtr powietrza

7. wyjmij stary i włóż nowy filtr (stary mozna wyczyscic spreżonym powietrzem, ale lepiej założyć nowy)

8. złóż moto , ale tu uwaga: nie poprzycinaj tych gumowych przewodzikow pod bakiem

 

Benzyny zlewac nie musisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Benzyny zlewac nie musisz.

 

Praktyka wykazuje jednak, że jak jest pełny bak to potrafi pociec z rurek odpowietrzających jak się postawi do pionu bak. Lepiej więc jak w baku jest niedużo paliwka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro pojawil się mechaniczny temat, zamierzam wymienić płyn chłodniczy, poczytałem instrukcję i wiem jak, natomiast nie doczytałem czy poziom płynu mierzy się tylko na zbiorniku wyrównawczym, czy istnieje jeszcze jakaś inna podziałka?? Wiem że pojemność ziorniczka to około 0,65 a w sumie wchodzi prawie 2l. Pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ok, to jesli nie wiecie czy jest magnesik w śrubie do spuszczania oleju w roczniku 98, to moze powiedzcie mi prosze czy jest w jakimkolwiek roczniku cos takiego, bo planuje olej zmienic i przy okazji moglbym taki wynalazek dodac.

Pozdrawiam

W moim magnes jest. Rocznik 00/01

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Odkrec srube przy kierownicy

2. rozepnij elektryke od baku, zakrec kranik, ściągnij wszystkie gumowe przewody

3. odkrec 2gą srube i wyjmij ja ( juz masz zdjety bak)

4. zdejmij boczki (1na sruba i 2 zatrzaski)

5. podwin gumowy ochronke

6. odkręć 4 srubki filtr powietrza

7. wyjmij stary i włóż nowy filtr (stary mozna wyczyscic spreżonym powietrzem, ale lepiej założyć nowy)

8. złóż moto , ale tu uwaga: nie poprzycinaj tych gumowych przewodzikow pod bakiem

 

Benzyny zlewac nie musisz.

7a nie zapomnij odkręcić zaworu paliwa na baku :)

 

odpowietrzenie zrobione - bak zyskał 2,5 litra pojemności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boniek i jak z tymi lożyskami w kolach? Poradziłeś sobie? Jaki koszt wyszedł?

Bo jak dobrze pamietam to pytaleś o rozmiar tych łożysk i w sumie to nie wiem jak to się skończyło...

Jakieś 3 godziny temu odebrałem moto z serwisu :) Za wymianę 4 łożysk zabuliłem 80 zeta. Poza tym jeszcze wymieniłem olej w lagach. Jutro trochę więcej pojeżdżę to zobaczę czy czuć jakąś poprawę w prowadzeniu.

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...