Skocz do zawartości

Fazer to jest to! ( FZS , FZ )


Rekomendowane odpowiedzi

a pokaż mi r1 i r6 w ktorej jako swiatła mijania palą sie OBIE LAMPY!!!!

ps. byc moze ten przepis dotyczy modeli 2004 i wyzej ale wątpie

 

ps1.jak jest z ninja niewiem

ps2. napisalem tylo to co powiedzial mi koles w serwisie yamahy jaki by mial cel mi klamac i mowic mi ze 2 lampy nie moga jednoczesnje swieci w swiatlach miajania !!! nie rozumiem tego za bardzo???

Nie widziales r6 ,ani r1 w ktorej pala sie obie lampy? Dziwne :biggrin:

Tak samo, jak w FZs 1000 ,2003 rok ktora przywiezlismy tydzien temu z Niemiec-pala sie obie lampy!

W serwisie gadaja rozne bzdury i pierdoly, ja juz sie do tego przyzwyczailem. Wielu ludzi tam pracujacych nie ma zielonego pojeia o czym mowi. Jak akurat jest ze swiatlami to nie wiem, ale od dawna tego co mowia serwisanci nie biore za wyrocznie. Mowie tylko, ze w wielu motocyklach seryjnie pala sie obie lampy. Natomiast jak jest w kwestii prawnej, tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby żony fazer był pod ręką , to bym to dokładnie sprawdził , a tak tylko mogę pozbierać do kupy to co w kwestii świateł było już tu napisane ,wg mnie nie ma żadnych specjalnych przepisów , które mówią czy mogą świecić dwa czy jedno światło , natomiast we wszystkich państwach ( nie tylko w unii ) jest jasno określone , co to są światła mijania(krótkie) i drogowe ( długie) , tańsza jest lampa z prostym odblaśnikiem i jedną jednowłókową żarówką od skomplikowanego odblaśnika i dwuwłókowej żarówki lamy nazwijmy (ją dwufunkcyjnej) , podobnie zresztą jest w samochodach większość ma jednowłókowe żarówki H 7 , H 3 czy H 1 ,jedna żarówka na jeden rodzaj światła w oddzielnych odblaśnikach , może nie zawsze to na pierwszy rzut oka widać bo najczęściej lampy są zespolone pod jednym kloszem , ale tak naprawdę są to dwie oddzielne lampy , widocznie w fazerze yamaha trochę przyoszczędziła i mamy dwie jednofunkcyjne lampy , oćdzielna do długich i oddzielna do krótkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziales r6 ,ani r1 w ktorej pala sie obie lampy? Dziwne :biggrin:

Tak samo, jak w FZs 1000 ,2003 rok ktora przywiezlismy tydzien temu z Niemiec-pala sie obie lampy!

W serwisie gadaja rozne bzdury i pierdoly, ja juz sie do tego przyzwyczailem. Wielu ludzi tam pracujacych nie ma zielonego pojeia o czym mowi. Jak akurat jest ze swiatlami to nie wiem, ale od dawna tego co mowia serwisanci nie biore za wyrocznie. Mowie tylko, ze w wielu motocyklach seryjnie pala sie obie lampy. Natomiast jak jest w kwestii prawnej, tego nie wiem.

 

 

no to czemu od roku 2004 w r1 r6 fzs 1000 fzs 600 pali sie jedna lampa co yamaha nagle zaoszczedziała??? bezsens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to czemu od roku 2004 w r1 r6 fzs 1000 fzs 600 pali sie jedna lampa co yamaha nagle zaoszczedziała??? bezsens

Wiesz, ja znam pare innych przypadkow cofania sie w rozwoju producentow motocykli. Np. Hondy CB 750 z poczatku lat dziewiecdziesiatych mialy korek spustowy w goleni widelca teleskopowego, te z konca wieku juz nie mialy i przy wymianie trzeba wyciagac cala lage by wylac olej.Bezsens, prawda? Albo Honda VFR, przez 15 lat rozrzad byl napedzany kolami zebatymi, ktore to rozwiazanie jest niezawodne i wieczne. Od roku 2002 nagle cofneli sie w tyl i zastosowali naped lancuchem. Bezsens, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GrafNet Kraków, sam kupowałem i mogę polecić. Cena zależy od rozmiaru naklejek, ale nie są to setki złotych tylko dziesiątki. Wszystko zależy jaka naklejka, jaki rozmiar i jaka ilość :D

Edytowane przez Ario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrxebne mi są naklejki do Fazera, oczywiście nie orginały może wiecie gdzie i za ile je kupić ? :(

Może poniższe będą pasować :

http://www.allegro.pl/item100143817_wyprze...t_naklejek.html

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile robicie na pełnym baku do rezerwy?? czy na 380 km na 19,5 litra to dobry wynik?? jak u was

Wypisz wymaluj jak u mnie :buttrock:

Ostatnio zmierzyłem. 19,6 litra na 383 km :( W sumie zdziwiony byłem bo gazu nie żałowałem,a tu taki wynik.

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypisz wymaluj jak u mnie ;)

Ostatnio zmierzyłem. 19,6 litra na 383 km :D W sumie zdziwiony byłem bo gazu nie żałowałem,a tu taki wynik.

 

No ja rowniez bo gazu nie załowałem i napewno sie nie wlekłem :D czyli jednak fazer ze spalaniem tez ok !! szkoda ze paliwko pnie sie nieubłagalnie do gory u mnie 4,23 (a wczoraj 4,19) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachwalacie Fazera, czytam i czytam, a że myślę o zmianie pojazdu (GS zaczyna powoli nie wystarczać :P ) to wydaje się on naturalnym wyborem.Testowałem SV ale mimo fanstastycznych właściwości jezdnych pozycja za kierownicą nie leży ;) (mam problemy z kręgosłupem).No jest oczywiście jeszcze VStrom ale za blisko mu do Enduro :)

 

 

Fazer sie "nada" :D ;) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachwalacie Fazera, czytam i czytam, a że myślę o zmianie pojazdu (GS zaczyna powoli nie wystarczać :cool: ) to wydaje się on naturalnym wyborem.Testowałem SV ale mimo fanstastycznych właściwości jezdnych pozycja za kierownicą nie leży :bigrazz: (mam problemy z kręgosłupem).No jest oczywiście jeszcze VStrom ale za blisko mu do Enduro :icon_mrgreen:

Pewnie, że Fazer się nada ;) Sam przesiadłem się na niego z GSa i jestem maksymalnie zadowolony. Pozycja, spalanie, osiągi. Wszystko jak najbardziej pasuje.

 

Wcześniej pisałem, że pobrykam trochę z kamerą i w końcu się udało :icon_biggrin: Jak jutro będę miał trochę czasu to przerobię film do zjadliwych rozmiarów i wrzucę go do sieci. W sumie mam jakieś 18 minut jazdy. Jak na pierwszy raz wyszło nieźle chociaż jedna taśma mocująca kamerę trochę latała przed obiektywem i szyba w motocyklu była niezbyt czysta :D:) Kamera została wrzucona do tankbaga i w środku przyklejona do pudełka po butach wcześniej tam włożonego :biggrin: U mnie pasowało idealnie.

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...