Skocz do zawartości

jakie kolo na tyl ? 18 czy 16 cali ?


stormraider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no wiec jak w temacie - zastanawiam sie czy beda jakies roznice jak sie zmieni wielkosc kola z tylu ? juz nie biorac pod uwage,ze sie inaczej jezdzic bedzie itd ale czy w wypadku wiekszego kola moto nie jest slabsze ? zakladajac,ze w obu przypadkach opona bylaby tej samej szerokosci.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm wlasnie dlatego myslalem o 16,zeby zalozyc kostke,bo przypuszczalem,ze jak mniejsze kolo to mocniejszy bedzie i latwiej pociagnie z taka opona,bo teraz w mojej dt mam 18 z tylu i jakbym kostke zalozyl to pewno by gorzej szla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszenie koła pogorszy trakcję w kopnym gruncie. Po prostu trudniej będzie wygrzebać się z dołka na mniejszym kole. Zmieniaj zębatki.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mialem yz 80 (na malych kolach) to poprostu nie dalo sie jezdzic w piachach (znaczy dalo ale w porownaniu teraz wlasciwosci trakcyjnych w setkach ktore mialem byla o wiele gorsza) nie kombunuj wkladaj kostke na ta 18 i zmien zebatki Piontka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zebatek to mam 12/53 i tylko mi zostala zmiana z przodu na 11zebow ,bo juz innych w katalogu nie ma :banghead: kopie sie w piasku ? hmm wiecej po gorkach jezdze wiec jakos bym przezyl,a co do trakcji to sie zgodze,ze gorsza pewno by byla. chyba zaryzykuje i sie zobaczy co z tego bedzie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rob tego bo konstruktorzy dt chyba maja nieco wiecej w glowie od ciebie.

 

zapewne mieli wiecej i dlatego takie motory do dzis jezdza :-D

 

I co zalożysz kolo od simsona?? <hahaha>

Stary nie rozśmieszaj mnie. Tak ten motorower zaprojektowali i tak powinno zostać...

 

no moze i powinno zostac,ale powiedz sam,nigdy nic nie probowales kombinowac ?

p.s o kole z simka nie myslalem,bardziej z mz'ty :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinować kombinowałem ale nie do tego stopnia...a jak zaltwisz sprawę hamulca, łańcucha...wszystko po tej samej stronie. Po 2 to mz-tki mają tylne koła i 18 i 16 :(

I jak do mz-tkowej 16znajdziesz fajną kostkę?? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...