Skocz do zawartości

Klejenie aluminium...


TwisterZG
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

P.s kupno nowej lub uzywanej nie wchodzi w gre.

nie kumam :!: nowa klamka w larssonie kosztuje do DT 10 czy 11 zł więc wychodzi taniej i pewniej niz spawanie klejenie itp :-D :-D

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość kojotkurier

kLamke kochanienki napewno dorobisz gozej jak masz polamane strzemie klameczki nie wiem jakie tycudo posiadasz co to do niego klamki naby nie mozna jak juz ci przedmowcy pisali klejenie to lipa -co prawda jest cos takiego jak chester metal to jest metal molekularny ale osobiscie odradzam twoj kleik za dwadziescia zlotych czy tam ile jest taniocha w porownaniu z chesterem i jeszcze jedno ktos juz to napisal od tego moze zalezec twoje zycie wiec sobie nie olewaj pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź do innego spawcza a jak znowu Cię zbyją do wyślij do mnie to Ci pospawam, tylko będziesz musiał sobie sam przygotować bo ja nie mam czasu tyle

Widze ze 14 lat (wg danych obok) a juz alu potrafi spawac. No, no . Utrzymac łuk przy spawaniu elektroda otulona (do alu) to juz trzeba miec duza wprawe.

Spawanie stali (oczywiscie zwyklej, nie stopowej) w porowaniu do spawania alu to pikuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.s kupno nowej lub uzywanej nie wchodzi w gre.

nie kumam :!: nowa klamka w larssonie kosztuje do DT 10 czy 11 zł więc wychodzi taniej i pewniej niz spawanie klejenie itp :-D :-D

 

Nie klamki tylko uchwytu klamki a to już część której w larssonie nie nabędziesz a w Mitsui pewnie kosztuje koło 100 zł :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, no a coz to za technika spawania aluminium...

Normalna bierzesz spawarke transformatorowa i elektrode otulona do alu i spawasz. Mam kilka takich elektrod ale mi nie wychodzi za bardzo (nie to co stal). Dostalem te elektrody od jednego znajomego spawacza - bo stwierdzilem ze jak bede mial elektrody to sobie sam pospawam (spawacz na to tylko sie zasmial, ale dal mi elektrody). Po kilku probach spawania sie wkurzylem i zanioslem mu to do pospawania. Normalnie spawal zwykla spawarka taka mala transformatorowa. Pozniej mi powiedzial ze jak sam nie spawa alu jakis czas to pozniej wychodzi z wprawy i nie idzie mu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytnie - czy możliwe jest spawanie alu w osłonie CO2 ??

albo w ogóle bez osłony gazowej jak to ktoś tu zaproponował ??

 

Kolego to ze z zewnatrz nie doprowadzamy gazu co2 lub tam argonu to nie znaczy ze nie ma oslony. A jak myslisz po co elektrody sa otulone? Otuliny maja odpowiedni sklad (inny do alu, stali itd) i z nich wydzielaja sie rozne gazy i inne substancje ktore tworza oslone umozliwiajaca jonizacje. Innym zadaniem tej otuliny jest pokrycie spawu zuzlem zeby nie stygl za szybko, nie utlenial sie itp. Mozesz sobie zrobic doswiadczenie wez elektrode do stali i pospawaj troche z otulina, a pozniej obij otuline i sprobuj spawac bez otuliny a zobaczysz jaka jest roznica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...